Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Tani, funkcjonalny, oszczędny w utrzymaniu – dobry projekt domu w trzech odsłonach

Każdy, kto miał do czynienia z budową domu wie, że przedsięwzięcie wymaga cierpliwości i umiejętności podejmowania trudnych decyzji. Podstawową kwestią jest wybór właściwego projektu domu. Jak poradzić sobie z tym wyzwaniem, by nasz wymarzony dom nie stał się naszym utrapieniem. Projekty domów powinniśmy przeglądać na trzech płaszczyznach – ekonomicznej, funkcjonalnej i estetycznej. Idealny dom to połączenie tych właściwości w jednym projekcie.

Budowa na miarę naszych możliwości – projekty domów tanich w budowie.

Nie zamieszkamy szybko i sprawnie w domu, na który nas nie stać. Dlatego projekty domów musimy dobierać do realnego budżetu jakim dysponujemy. Mimo, że czasem chcielibyśmy więcej i więcej racjonalne podejście do tematu to jedyne słuszne rozwiązanie. Świadomy inwestor to ten, który wie, na ile sobie może pozwolić, co odpuścić, a o co zawalczyć przy wyborze projektu. Aby nie martwić się, czy na budowie domu stracimy cały majątek i wpadniemy w finansową studnię bez dna, wybierajmy projekty domów tanich w budowie. Zoptymalizowane budynki o powierzchni od 60 do 120 m², w zależności od potrzeb mieszkaniowych inwestorów. Tanią realizację gwarantują domy o prostej konstrukcji dachu (najlepiej dwuspadowy), regularnej bryle i prostej formie. Jeśli nie potrzebujemy, to warto zrezygnować z podpiwniczenia i dodatkowego garażu. Takie pomieszczenia znacznie podnoszą koszty inwestycji. Przeglądając projekty domów pod kątem oszczędnej budowy można również rozważyć takie domy, które nie posiadają tradycyjnych balkonów, oraz lukarn, czy wykuszy. To kolejne oszczędności, które przyspieszą budowę i ograniczą jej koszty.

Funkcjonalnie i elegancko – przyjemny dla oka, wygodny w użytkowaniu.

Budujemy dom dla siebie i dla naszej rodziny – nie możemy zapominać o tym, że ma nam się po prostu podobać. Ma cieszyć nasze oczy i być poniekąd naszą dumą. Czy da się to pogodzić z oszczędnym podejściem do wyboru projektu i budowy domu? Tanie w budowie projekty domów nie muszą być brzydkie, czy pozbawione funkcjonalności. Tradycyjne balkony można zastąpić stylowymi francuskimi balkonami z eleganckim przeszkleniem, a popularne „kukułki” na poddaszu większą ilością okien połaciowych. Nasz nowy dom ma być stylowy i funkcjonalny i to od nas zależy jaki nadamy mu finalnie klimat. Czasy są ku temu dobre bo w zapomnienie odeszły efekciarskie zdobienia elewacji, fikuśne kształty tarasów, czy udziwnione bryły domów. W modzie jest elegancki minimalizm, czego dowodem popularność stylu skandynawskiego, zarówno w projektowaniu prostych domów parterowych, jak i sposobie urządzania wnętrza. Na topie są proste konstrukcje, z funkcjonalnie urządzonym wnętrzem, wykończone z klasą, bez przesady, lecz przy użyciu dobrej jakości materiałów. Wybierając swój przyszły dom musimy postawić na określony typ budynku. Inne zalety mają projekty domów parterowych, a inne z poddaszem. Wybór jest kwestią indywidualną i zależy od preferencji i upodobań inwestorów. W segmencie tanich w budowie jesteśmy w stanie znaleźć zarówno projekty domów parterowych jak i tych z poddaszem o podobnej powierzchni i zbliżonych kosztach budowy. Nieznaczną przewagę wydają się mieć ostatnimi czasy projekty małych domów parterowych, szybkie i ekonomiczne w budowie.

Ekonomiczny również po wybudowaniu – projekty domów energooszczędnych.

Doskonały projekt domu powinien nie tylko być stosunkowo tani i prosty w budowie oraz komfortowy w środku. Nie zapominajmy, że wybudowanie domu to dopiero początek – przed nami całe lata przyjemnego użytkowania i cieszenia się naszym sukcesem. Aby radość była pełna powinniśmy, wybierając projekty domów, szukać takich, które będziemy mogli niedrogim kosztem utrzymać. Najważniejsza kwestia dotyczy ogrzewania i przygotowania ciepłej wody. Z pomocą mogą przyjść nowoczesne rozwiązania energooszczędne. Zastosowanie, przykładowo wentylacji mechanicznej z odzyskiem ciepła w połączeniu z instalacją solarną pozwoli obniżyć o połowę całkowite koszty utrzymania domu. DO dyspozycji mamy również inne alternatywne źródła pozyskiwania energii. Fotowoltaika, czy ogrzewanie pompą ciepła to przyszłościowe źródła energii, z powodzeniem zastępujące, lub uzupełniające, tradycyjne metody zaopatrzenia domu w ciepło.

W poszukiwaniu idealnego projektu domu warto wziąć pod uwagę powyższe zasady, które pozwalają wybrać optymalne rozwiązanie dla siebie. Prosty i tani w budowie dom, o komfortowym wnętrzu i niskich kosztach utrzymania to wzór, do którego warto dążyć. Nasz przyszły dom nie stanie się naszym utrapieniem, a mieszkanie w nim będzie przyjemnością, a nie serią kolejnych wydatków związanym z użytkowaniem budynku.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx