Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Materace futonu – japońska propozycja do nowoczesnych wnętrz

Wabi-sabi to filozofia nieidealności. Japandi to połączenie przytulnego stylu skandynawskiego i nowoczesnego minimalizmu. To te dwa kierunki sprawiły, że w Europie dużą popularnością cieszą się japońskie materace futon. To naturalne posłanie, które zostało wynalezione na przełomie XVI i XVII wieku.

Materac futon prosto z Kraju Kwitnącej Wiśni

Europejski materac futon ma nieco inną formę, niż te, jakie pojawiły się po raz pierwszy w Kraju Kwitnącej Wiśni. W składzie kompletów japońskich znaleźć można:

  • poduszkę makurę, która zostaje wypełniona gryką,
  • narzutę kakebuton lub pikowaną kołdrę o różnych stopniach grubości, uzależnionych od pory roku,
  • materac shikibutonm który wypełniony jest bawełną.

To wszystko rozkłada się w porze nocnej na tatami – słomianej macie. W ten sposób tworzyło się (i nadal tworzy, ta tradycja przetrwała w wielu miejscach) posłanie nocne. Na dzień całość była zwijana, aby można było zaoszczędzić miejsca. Naturalne materace futon stały się inspiracją i dzisiaj ich zakupienie – także w Polsce – nie stanowi dużego problemu.

Japoński materac futon – jak można je wykorzystać?

Skoro Japończycy wykorzystują je do spania, to dlaczego Polak nie miałby z tego skorzystać? Oczywiście, że jest to możliwe. Materac typu futon jest bardzo wygodny i jest w stanie spełnić oczekiwania wielu osób. Łóżko futon jest w stanie zapewnić odpowiedni komfort snu.

Do materaca futon można podejść także jako do siedziska. Warto wskazać, że tak naprawdę ma się do czynienia z elastycznym materiałem, który łatwo dopasowuje się do kształtu siedziska. To dobre rozwiązanie dla tych osób, jakie myślą o jakiejś zmianie, jednak nie chcą od razu kupować nowych mebli. Mogą oni przemiany dokonać przy pomocy materacu futon.

Futon – japoński materac warty zakupu

Nie każdy jest przekonany co do tego, czy tradycyjny futon będzie w stanie spełnić jego oczekiwania. Warto więc sprawdzić, czy z materacem futon związane są jakieś zalety. Całkiem możliwe, że dzięki temu wiele osób będzie w stanie zrozumieć, że to tradycyjne japońskie posłanie jest czymś, czego nie można bagatelizować. Na liście zalet można znaleźć:

  • cyrkulacja powietrza – śpiąc na nim, czy też siedząc, nie trzeba będzie obawiać się tego, że skóra nadmiernie się spoci, zimą można liczyć natomiast na przyjemne uczucie chłodzenia,
  • dobra twardość materaca – chociaż nie można zapomnieć o tym, że w tej kwestii należy zdać sobie sprawę z tego, że wszystko uzależnione jest od indywidualnych potrzeb,
  • niska waga, która jednocześnie zapewnia większą mobilność – to dlatego japońskie futony polecane są osobom, jakie często lubią przenosić różne rzeczy w inne miejsca, dbając o odświeżenie swojego wnętrza, z przestawieniem futonu są w stanie poradzić sobie nawet małe dzieci,
  • właściwości prozdrowotne – wykonane z naturalnych materiałów, są bezpieczne dla wszystkich, w szczególności, jeżeli mowa o osobach z alergiami skórnymi.

Gdzie można kupić tradycyjne japońskie futony?

Obszyte bawełnianą tkaniną w różnych odcieniach kolorystycznych, dostępne są w wielu salonach meblowych – zarówno, jeżeli chodzi sklepy stacjonarne, jak również online. Warto zadbać o ich jakość, jak również odpowiednią kolorystykę. Tak, aby nie było problemu z ich odpowiednim dopasowaniem do wnętrz, gdzie zostaną umieszczone.

Wyposażone są one w uchwyty ułatwiające przenoszenie, więc tym bardziej można pomyśleć o ich zakupie dla dzieci. Przy ich pomocy będzie można stworzyć bezpieczną strefę zabawy na ziemi, chroniąc tym samym maluchy przed chłodem bijącym od parkietu. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx