Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Co zrobić w przypadku nagłych problemów z akumulatorem?

Chyba każdy posiadacz samochodu choć raz spotkał się z sytuacją, w której miał problemy z uruchomieniem silnika. Po włożeniu kluczyka do stacyjki słychać tylko dziwny dźwięk, a silnik ani drgnie. Jednym z najczęstszych tego powodów oprócz braku paliwa, są problemy z akumulatorem. Mogą być one przejściowe (rozładowanie) lub trwałe, gdy akumulator nie nadaje się do użytku. Co wówczas robić? O tym poniżej.

O wymianie akumulatora myślimy z reguły wówczas, gdy nas zawiedzie

Problemy z akumulatorem mają to do siebie, że mogą pojawić się w najmniej oczekiwanym momencie.
Każdy akumulator samochodowy ma określoną żywotność, która wynosi ok. 5 lat. Nie oznacza to jednak, że podziała on dokładnie tyle samo w każdym samochodzie. Na wspomnianą żywotność wpływ mają m.in. warunki klimatyczne, styl jazdy (akumulator nie lubi krótkich tras) oraz obciążenie przez odbiorniki prądu: radio, klimatyzacja. Dobrą praktyką w przypadku zakupu używanego auta jest sprawdzenie jego akumulatora. Może się bowiem okazać, że bez szybkiej wymiany akumulatora czekają nas regularne kłopoty. Czeka cię wymiana akumulatora w Warszawie? Dzięki mobilnym serwisom można wymienić akumulator bez wychodzenia z domu. Sprawdź ofertę Pogotowie Akumulatorowe z Warszawy i zaoszczędź swój cenny czas.

Jak opóźnić wymianę akumulatora?

Czy można zadbać o akumulator, pomimo że znajduje się on na stałe w komorze silnika? Można, a nawet trzeba, gdyż proste zabiegi mogą uchronić nas przed niepotrzebnymi kłopotami. Co ważne, wielu kierowców sądzi, iż w nowych autach problemy z akumulatorami nie występują. Nie jest to regułą. Owszem nowy akumulator jest o wiele lepszy, ale niewłaściwe użytkowany również może sprawić kłopoty.
Co możemy zatem zrobić? Przede wszystkim unikajmy sytuacji, w której samochód stoi nieużywany zimą.
Pozornie może się wydawać, iż skoro nie jest używany, to się nie rozładowuje. Jest wręcz przeciwnie. Podczas mrozów akumulator traci swoje zapasy energii. Idealnym rozwiązaniem jest trzymanie auta w garażu. Jeśli jednak nie mamy takiej możliwości, możemy zaopatrzyć się w specjalny ocieplacz na akumulator. Latem również warto zadbać o akumulator, chroniąc go przed upałem. Nagrzana maska samochodu oddaje ciepło, które fatalnie wpływa na jego stan.

Do najprostszych sposobów dbania o naszą samochodową baterię, należą okresowe sprawdzenie mocowania akumulatora oraz przetarcie tzw. klem i czopów baterii. Mając odrobinę chęci można również pokusić się o metodę stosowaną przez naszych dziadków polegającą na wyjęciu akumulatora na zimę jeśli wiemy, że np. przez najbliższy miesiąc nie będziemy go używać. Warto wówczas zerknąć do instrukcji obsługi pojazdu. Cała operacja polega na odłączeniu akumulatora, odkręceniu śrub mocujących i wyjęciu go, a następnie przeniesieniu go w suche i ciepłe miejsce. Po pierwszej takiej operacji kolejne zajmą nam nie więcej niż kilka minut. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx