Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Dachówki ceramiczne – wszystko, co musisz o nich wiedzieć!

Dachówki ceramiczne to jedne z najchętniej wybieranych rozwiązań ostatnich lat. Cechują się doskonałą jakością, świetną trwałością i efektownym, ponadczasowym wyglądem. Sprawdź nasze rady i dowiedz się kiedy oraz dlaczego warto wybrać dachówki tego rodzaju!

  1. Czym charakteryzują się dachówki ceramiczne?
  2. Jak przebiega proces wykonywania dachówek ceramicznych?
  3. Czy pionowe linie połaci dachu można pokryć dachówkami ceramicznymi?
  4. Gdzie najlepiej sprawdzi się dachówka ceramiczna płaska?

Dachówki ceramiczne to obecnie jeden z popularniejszych wariantów. Są chętnie wybierane przede wszystkim ze względu na trwałość, ale istotną kwestią jest również bardzo szeroki wybór modeli. Dzięki temu z łatwością można dopasować je zarówno do nowoczesnych, jak i klasycznych budynków. 

Czym charakteryzują się dachówki ceramiczne?

Dachówki ceramiczne to najbardziej klasyczne dachówki naturalne. Do ich wykonania stosuje się technikę oraz materiały niezmienne od setek lat. W składzie tego rodzaju dachówek znaleźć można między innymi glinę, mączkę ceglaną oraz piasek kwarcowy. Dzięki temu są odporne na szereg uszkodzeń i mogą służyć przez kilkadziesiąt lat. 

Jak przebiega proces wykonywania dachówek ceramicznych?

Dachówki ceramiczne powstają ze starannie przygotowanej mieszanki. Wykonując dachówkę ceramiczną, należy ją wysuszyć, a następnie dokładnie wypalić. Kolejnym krokiem jest szkliwienie lub dodatkowo pokrywanie ich powłokami gwarantującymi efektywne zabezpieczenie. Tak powstała dachówka jest trwała i efektowna. 

Czy pionowe linie połaci dachu można pokryć dachówkami ceramicznymi?

Dachówki ceramiczne są zalecane do dachów o spadku na poziomie co najmniej 30 stopni. Gdy więźba dachowa pozwala na zachowanie takie kąta, możliwe jest również odpowiednio efektywne odprowadzanie deszczówki, a także zachowanie estetycznego wykończenia. 

Gdzie najlepiej sprawdzi się dachówka ceramiczna płaska?

Dachówki ceramiczne na powierzchni dachu pozwalają nie tylko na uzyskanie eleganckiego oraz ponadczasowego efektu wizualnego, ale również dają możliwość korzystania z szeregu zalet. Wysokiej jakości zakładkowa dachówka ceramiczna jest przede wszystkim odporna na mróz oraz trudne warunki atmosferyczne. Dodatkowo charakteryzuje się niską nasiąkliwością, jedynie pomiędzy 5 a 8 procent. Dachówki tego rodzaju są również niepalne. Ich ogromną zaletą jest doskonała izolacja zarówno termiczna, jak i akustyczna, a ich trwałość jest standardowo szacowana na co najmniej 50 lat. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx