Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Ile zarabia programista WordPress?

Programista WordPress, inaczej WordPress Developer, to osoba, która zajmuje się tworzeniem stron internetowych w oparciu o system WordPress. Ponieważ sektor IT to jedna z najstabilniejszych dzisiaj branży, wiele osób zastanawia się, czy warto zostać programistą, czyli ile zarabia programista, na przykład programista WordPress. Na jakie wynagrodzenie można więc liczyć na takim stanowisku?

Czym zajmuje się programista WordPress?

Programista WordPress pisze kod dla strony internetowej, aplikacji webowych i sklepów e-commerce. Oznacza to, że musi wykorzystywać w praktyce wiedzę z zakresu języka programowania PHP, tworząc strony funkcjonalne i przyjazne dla użytkowników. Nie jest to jednak jedyna niezbędna umiejętność dla osób, które chciałyby zostać programistą WordPres.

Co potrafi programista WordPress?

Oczywistym jest, że programista WordPress musi znać ten system CMS od podszewki. Od WordPress developera wymaga się jednak również między innymi opanowania języka PHP, przynajmniej na poziomie podstawowym lub średniozaawansowanym. Konieczne jest także posiadanie odpowiedniej wiedzy z zakresu języka SQL (polecenia SELECT i JOIN). Programista musi znać też JavaScript, niezbędny przy tworzeniu motywów i dodawaniu własnych funkcjonalności do front-endu. Wymagana jest również znajomość HTML i CSS, gdyż na podstawie takiej wiedzy programista może tworzyć szkielety stron i dostosowywać ich wygląd do potrzeb właściciela. Dobrze jest też, gdy programista zna obszar SEO, ponieważ wiele istotnych decyzji w tym zakresie zapada już w momencie programowania. 

Ile zarabia programista WordPress?

Zarobki programisty WordPress uzależnione są przede wszystkim od doświadczenia, które deweloper może zaoferować pracodawcy. Kalkulatory wynagrodzeń dla branży IT wskazują, że WordPress developer na poziomie seniority mid zatrudniony na umowę B2B może liczyć na wynagrodzenie rzędu od 8 do 13 tysięcy miesięcznie. Uśredniając, średnie wynagrodzenie na stanowisku WordPress Developer w zależności od miasta wynosi od ok. 5600 zł do ok. 8900 zł miesięcznie.

Jak zostać programistą WordPress?

Każda osoba, która chciałaby objąć stanowisko WordPress Developera, musi posiadać podstawową wiedzę z zakresu programowania, a to oznacza konieczność ukończenia kierunku informatycznego na uczelni. Niezbędne będzie też doświadczenie, zwłaszcza w zakresie programowania w języku PHP. Dalsze kształcenie może opierać się na korzystaniu z płatnych lub darmowych materiałów, które pozwolą na bieżąco poszerzać zakres wiedzy z tej dynamicznie rozwijającej się branży. 

Agencja interaktywna czy freelancer – komu zlecić stworzenie strony WordPress?

Współpraca z programistą WordPress charakteryzuje się elastycznością, jednak koszty takiej usługi z reguły okazują się dużo wyższe niż koszty skorzystania z usług agencji interaktywnej, takiej jak agencja IT4EB (https://it4eb.com). Agencja zatrudniająca wielu pracowników jest też w stanie realizować swoje zlecenia szybciej niż freelancer, co dla wielu zlecających może okazać się kluczowe. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx