Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 września 2023

Informacyjne tabliczki ze szkła

Szklane tablice to sposób na estetyczne przekazanie konkretnej informacji. Będą doskonale wpasowywać się w wystrój każdego wnętrza oraz budynku. Czego możemy spodziewać się po tym produkcie?

Dlaczego warto zdecydować się na szklane tabliczki?

Szklana tablica może być wykorzystana na każdej przestrzeni. Ze względu na neutralny charakter materiałów nie będzie zaburzała koncepcji żadnego wystroju. Możemy ją umieścić zarówno przy tradycyjnych aranżacjach jak i nowoczesnych wnętrzach.

Zaletą tablic szklanych jest to, że nie zdominują otoczenia, a jednocześnie przyciągają wzrok. Same w sobie mogą dodać elegancji i dobrego smaku w dużo większej mierze niż tablice informacyjne z plastiku lub stali nierdzewnej.

Pełne tabliczki ze szkła zostały zaprojektowane z myślą naniesienia informacji na ich powierzchnię. W tym przypadku nie wkładamy miedzy dwie szklane części kartki lub plakatu, lecz naklejamy specjalne szablony na zewnątrz. Gładka powierzchnia szkła powoduje, że naniesienie jest trwałe i dokładne. 

Pamiętajmy jednak, by kolor naklejek bądź szablonów wyróżniał się na tle barwy ściany za tabliczką.

Tabliczki ze szkła hartowanego

Do tablic wykorzystane jest szkło hartowane najwyższej jakości. Jego wytrzymałość powoduje, że powierzchnia jest mocna i odporna na uszkodzenia mechaniczne. Zaletą szkła jest jego niezmienność względem czasu, nie musimy się obawiać, że nasze tablice zaczną się obsypywać.

Grube szkło ma swoje znaczenie również w przypadku wykorzystania uchwytów. By zapewnić bezpieczne zawieszenie muszą one mocno trzymać szklaną powierzchnię. Gdyby miały do czynienia z cieńszym materiałem zwiększyłoby się ryzyko jego uszkodzenia.

Szkło nie traci na transparentności i z powodzeniem może być myte w razie powstania zabrudzeń na jego powierzchni. Środki czyszczenia nie wpłyną na jego kondycję. 

Dbałość o bezpieczeństwo

Wykonanie tablicy zostało dopracowane w taki sposób by użytkowanie jej nie zagrażało osobom w otoczeniu. Oszlifowane krawędzie nie są niebezpieczne. Zaokrąglenie ich niweluje możliwość przecięcia się.

Tabliczki ze szkła hartowanego są bezpieczne w montażu. Zamawiając produkt możemy być pewni, że pracownicy opakują go właściwie podczas transportu w taki sposób by trafił do nas nienaruszony. 

W kwestii bezpieczeństwa zadbano również o odpowiednie mocowanie. Szklane tabliczki montuje się za pomocą tzw. dystansów, które są przewiercane do ściany. Różne rozmiary elementów odpowiadają zapotrzebowaniom zarówno jeżeli chodzi o powierzchnie ściany jak i wielkości tablicy. Dystansy zostały wyprodukowane z wytrzymałego tworzywa, które jest w stanie udźwignąć całość konstrukcji.

Warto wspomnieć, że pełnowymiarowa tabliczka szklana składa się z dwóch tafli połączonych ze sobą na stałe dystansami. Konstrukcja jest zabezpieczona przed ewentualnym rozsunięciem się. 

Inną metodą jest stosowanie do montażu przykręcanych uchwytów aluminiowych, które równie stabilnie trzymają całość. Ze względu na ich materiał, mogą być wybierane w różnych wersjach wykończeniowych. 

Dostosowanie tabliczek pod własne potrzeby

Tablice informacyjne mocowane są do ściany, dzięki czemu możemy stworzyć z nich większe panele. Nie musimy decydować się na jedną wielką tablicę. Niekiedy kompozycja kilku mniejszych nie tylko jest bardziej praktyczna, ale również wizualnie ciekawsza. 

Mimo grubości materiał szklany nie jest bardzo ciężki. Możemy więc go w dowolnym miejscu umieszczać posługując się odpowiednimi dystansami bądź uchwytami. 

Możliwość zamówienie tablicy informacyjnej na wymiar powoduje, że dostosujemy ją idealnie pod potrzeby. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx