Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Czy i w jaki sposób LinkedIn działa?

LinkedIn jest obecnie jednym z najchętniej wykorzystywanych serwisów społecznościowych w segmencie B2B. Firmy i przedsiębiorstwa chętnie korzystają z możliwości bezpośredniego kontaktu z osobami decyzyjnymi i panuje coraz większe przekonanie, że serwis ten jest tak zwanym „Facebookiem dla przedsiębiorców”. Dzięki niemu można zdobywać klientów, pracowników i pracę. Czy wiesz, jak skutecznie budować markę osobistą w serwisie LinkedIn? Sprawdź, na co zwrócić uwagę.

Serwis LinkedIn — czym jest i co na nim można znaleźć?

Profesjonalny profil w serwisie LinkedIn pozwala na budowanie sieci kontaktów. Za tym bezpośrednio stoi szukanie zleceń, klientów, pracy, podwykonawców oraz pracowników. Serwis LinkedIn to platforma społecznościowa, która ma łączyć ze sobą pracowników oraz pracodawców. Na początku opierała się przede wszystkim na szukaniu pracy, jednak obecnie bardzo ważne jest tutaj budowanie swojej marki osobistej eksperta.

Posiadanie konta w serwisie LinkedIn umożliwia szybkie podsumowanie profilu zawodowego danej osoby. Można znaleźć na nim zdjęcie profilowe, które niewiele różni się od tego, jakie jest zamieszczane w CV. Można zamieszczać tam również swoje doświadczenie zawodowe oraz inne informacje podobne do tych, jakie znajdują się w innych mediach społecznościowych.

Jak działa LinkedIn podczas szukania zleceń?

LinkedIn pozwala na publikowanie ofert pracy przez pracodawców. W ten sposób osoby, które są potencjalnie zainteresowane jakimś konkretnym stanowiskiem, mogą aplikować bezpośrednio przez aplikację. Jeśli mają wypełniony odpowiednio profil, nie potrzebują często nawet wysyłać żadnych dodatkowych dokumentów aplikacyjnych. LinkedIn działa podobnie do miejsca z ogłoszeniami o pracę, ale znacznie sprawniej i lepiej.

Osoba, która poszukuje pracy, otrzymuje powiadomienia zawsze, kiedy pojawi się wolne miejsce na stanowisku, do którego pasuje jej profil zawodowy. Dzięki temu może okazać się, że dana osoba znajdzie pracę, o jakiej wcześniej nawet nie myślała, ale ma do niej idealne kompetencje.

Czy LinkedIn pozwala na bezpośredni kontakt z firmą?

Wśród użytkowników serwisu można wyróżnić konta firmowe i prywatne. Te drugie mają więcej możliwości i mniej ograniczeń. Jednak zarówno w pierwszym jak i w drugim przypadku można mieć bezpośredni kontakt z konkretną firmą. Wystarczy znaleźć w serwisie LinkedIn konto rekrutera lub menedżera oraz wysłać mu wiadomość prywatną. Taka komunikacji znacznie ułatwia i usprawnia cały proces poszukiwania pracy.

Działaj na swojej sieci kontaktów

Sieć kontaktów w serwisie LinkedIn działa nieco inaczej niż w przypadku innych mediów społecznościowych. Żeby zaprosić daną osobę do sieci, trzeba mieć z nią najpierw powiązania. Mogą to być wspólne kontakty, ta sama firma lub zainteresowanie tym samym wydarzeniem. Działając na swojej sieci kontaktów i poszerzając ją, można znacznie zwiększyć swoje szanse na sukces w biznesie. Należy jednak stale poszerzać swoją sieć.

Szukaj partnerów biznesowych dzięki platformie LinkedIn

Jeśli chcesz działać w segmencie B2B, LinkedIn Ci to zdecydowanie ułatwia oraz umożliwia. Dzięki niemu możesz mieć dostęp do wielu osób, które mogą być Twoimi potencjalnymi partnerami biznesowymi. W tym przypadku świetnie sprawdza się wysyłanie prywatnych wiadomości i rozpoczynanie rozmowy z osobami, które masz w sieci kontaktów. Dzięki nawet luźnym rozmowom masz szansę na to, że zostaniesz zapamiętany, a dana osoba odezwie się do Ciebie, poszukując zleceniobiorcy do danego projektu, którym obecnie się zajmuje.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx