Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Prosta segregacja śmieci w biurze dzięki praktycznym koszom

Obowiązek segregacji śmieci dotyczy już większości firm w Polsce, w tym biur, które generują nie tylko odpady papierowe. W każdej firmie powinny znaleźć się odpowiednie pojemniki, które umożliwią szybką i prawidłową segregację odpadów. Jakie kosze na śmieci sprawdzają się w biurze najlepiej?

  1. Segregacja śmieci w firmie obniża koszty działalności
  2. Praktyczny kosz na śmieci do biura

Segregowanie śmieci w biurze nie musi być skomplikowane. Dzięki odpowiednio dobranym koszom pojemniki na różne rodzaje odpadów zajmują niewiele miejsca i jednocześnie są wygodne w użyciu. Segregacja odpadów pozwala firmom obniżyć koszty prowadzenia działalności i zadbać o ekologię, która ma coraz większe znaczenie dla klientów. Dowiedz się, jak wybrać dobry kosz do segregowania śmieci w firmie.

Segregacja śmieci w firmie obniża koszty działalności

Segregując szklane butelki, opakowania plastikowe, papier oraz inne typy odpadów można sporo zaoszczędzić. Stawka za wywóz odpadów segregowanych jest niższa niż w przypadku, gdy wywozi się śmieci zmieszane. Ponadto firmy są zobowiązywane do stałego podnoszenia ilości odpadów, które dzięki odpowiedniej segregacji mogą być wykorzystywane ponownie po recyclingu. Odpowiedzialni producenci już dziś chwalą się ilością opakowań z recyclingu, dlatego ich śladem powinny iść biura. Nawet niewielka firma powinna stawiać na ekologiczne podejście do opadów, zwłaszcza że w ten sposób może zaoszczędzić na kosztach wywozu odpadów. Każde oszczędności są ważne, gdyż rosnące obciążenia mogą doprowadzić mały biznes na skraj bankructwa. Prawidłowa segregacja odpadów na szkło, tworzywa sztuczne, papier i odpady zmieszane jest prosta, dlatego warto wdrożyć ją w biurze jak najszybciej.

Praktyczny kosz na śmieci do biura

Kosz na śmieci do segregacji zmieści się nawet w niewielkim biurze bez konieczności przerabiania całej aranżacji wnętrza. Pojemnik podzielony na kilka komór mieści się pod zlewem lub obok aneksu kuchennego na zapleczu socjalnym. Z kolei nieco większe kubły w kolorze żółtym, niebieskim, zielonym oraz czarnym można umieścić przy wejściu do biura, by mogli z nich korzystać również klienci. Dodatkowo warto zainwestować w kubeł w kolorze brązowym, który służy do segregowania odpadów bio. Można do niego wrzucać m.in. resztki warzyw lub owoców spożywanych na lunch w czasie przerwy w pracy. Przy biurku z kolei warto umieścić kosz z czujnikiem ruchu, którego klapa podnosi się automatycznie, gdy użytkownik wyrzuca śmieci i chce zaoszczędzić czas na wstawaniu.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx