Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Wodociągi Warszawskie wkraczają do akcji: likwidacja skutków ogromnej ulewy

W ostatnich dniach brygady pogotowia kanalizacyjnego Wodociągów Warszawskich stanęły w obliczu wyjątkowego wyzwania, które przyniósł ze sobą ulewny deszcz.

Dokładnie w środę, 30 sierpnia, miasto stało się areną intensywnych opadów deszczu, które wywołały liczne podtopienia w różnych częściach Warszawy. Ponadto, sytuacja była trudna nie tylko w stolicy, ale także w okolicznych miejscowościach, takich jak Piastów, Pruszków i Michałowice. Najwięcej problemów związanych z nadmiernymi opadami dotyczyło dzielnic Bielany oraz Włoch, gdzie spadło aż około 33 litry deszczu na każdy metr kwadratowy powierzchni.

W odpowiedzi na wyjątkowo ulewny deszcz, Wodociągi Warszawskie podjęły zdecydowane kroki, kierując dziesiątki ekip i specjalistyczne pojazdy do usuwania skutków tego nagłego zjawiska. W sumie, do walki z zalewiskami i podtopieniami zaangażowanych zostało 12 brygad pracowniczych i ich odpowiednich wozów brygadowych, wraz z 13 załogami samochodów specjalistycznych. Ich głównym zadaniem było udrażnianie kanałów oraz wpustów deszczowych, które zostały zablokowane przez niesione przez wodę liście i gałęzie.

W celu przywrócenia swobodnego ruchu ulic, na miejsce kierowane były kolejne zespoły pracowników, którzy pomagali przy usuwaniu skutków podtopień w różnych częściach miasta, niezależnie od tego, czy były one związane z siecią kanalizacyjną Miejskiego Przedsiębiorstwa Wodociągów i Kanalizacji w Warszawie, czy też z innymi systemami, które nie podlegają eksploatacji spółki.

Należy podkreślić, że w związku z trudnymi warunkami na trasie S8, gdzie system odwadniający nie jest zarządzany przez MPWiK, pracownicy wodociągów ruszyli na miejsce zalewiska, aby wspomóc w przywracaniu normalnego ruchu drogowego.

MPWIK zachęca mieszkańców miasta do zgłaszania wszelkich obserwowanych zalewisk lub podtopień, korzystając z bezpłatnego numeru telefonu 994, który jest dostępny całą dobę, lub za pośrednictwem formularza dostępnego na stronie internetowej spółki w sekcji „Zgłoś awarię.”

Po więcej informacji zapraszamy tutaj: https://mpwik.com.pl/view/wodocigi-warszawskie-usuwaj-skutki-poteznej-ulewy.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx