Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

11 grudnia 2023

Lokalne pozycjonowanie strony – na czym polega?

Pozycjonowanie firmy to współcześnie niezbędny element sukcesu w prowadzeniu własnego przedsiębiorstwa, nawet – a może szczególnie – gdy prowadzisz biznes lokalny. Bez względu na to, czy prowadzisz małą kawiarnię, warsztat samochodowy czy też agencję nieruchomości, odpowiednie pozycjonowanie stanowi ważny czynnik przyciągający nowych klientów i zwiększający przychody. Dowiedz się, dlaczego warto zainwestować w pozycjonowanie stron internetowych, w tym w pozycjonowanie lokalne. Poznaj kluczowe strategie i taktyki, które pomogą Ci skutecznie pozycjonować swoją firmę lokalną.

 1. Pozycjonowanie lokalne – istota
 2. Najważniejsze aspekty pod kątem SEO lokalnego
 3. Jak wybrać słowa kluczowe, planując lokalne pozycjonowanie stron internetowych?
 4. Google Moja Firma a pozycjonowanie strony internetowej

Ile kosztuje pozycjonowanie stron? Najczęściej za akceptowalny rezultat w wyszukiwarce Google zapłacisz około 1 000 złotych miesięcznie, chociaż zdarzają się i większe budżety. Sprawdź na pikseo.pl, od czego zależą ostateczne koszty.

Pozycjonowanie lokalne – istota

Pozycjonowanie na poziomie lokalnym, znane również jako SEO lokalne, dotyczy strategii skierowanych na osiągnięcie wysokiego rankingu strony internetowej w wynikach Google dla słów kluczowych związanych z konkretną lokalizacją, najczęściej miastem lub regionem. Innymi słowy, jeśli zamierzasz wybrać jako miasto docelowe – i tu kierujesz pozycjonowanie strony – Bydgoszcz, musisz ustalić tematy interesujące potencjalnych klientów i na nich oprzeć strategię działania.

Strategia opracowana pod kątem SEO lokalnego daje dobre rezultaty, ponieważ ogromna rzesza osób korzysta z wyszukiwarek, chcąc odnaleźć interesujące ich usługi. Dane wskazują, że:

 • aż 30% wszystkich wyszukiwań na urządzeniach mobilnych jest przeprowadzanych w odniesieniu do konkretnej lokalizacji,
 • ok. 70% osób odwiedza firmę, która pojawiła się w wynikach wyszukiwania,
 • nawet 28% wyszukiwań lokalnych prowadzi do zakupu lub transakcji.

Liczby mówią same za siebie. Pozycjonowanie stron internetowych w Bydgoszczy ma potencjał ku temu, by użytkownicy internetu zamienili się w twoich klientów – zdobycie nowych klientów jest na wyciągnięcie ręki.

Najważniejsze aspekty pod kątem SEO lokalnego

Aby osiągnąć sukces w pozycjonowaniu lokalnym, musisz zrozumieć kilka kluczowych aspektów:

 • Słowa kluczowe lokalne

Zidentyfikuj słowa kluczowe, które potencjalni klienci mogą wpisywać w wyszukiwarki, aby znaleźć firmy w Twojej branży i lokalizacji. Na przykład, jeśli prowadzisz pizzerię w Warszawie, ważne jest, aby uwzględnić frazy takie jak „pizza Warszawa” lub „restauracja włoska Warszawa” w swoich materiałach marketingowych i na stronie internetowej.

 • Relewantna zawartość

Twórz treści, które są wartościowe dla Twojej lokalnej społeczności. Blogi, artykuły, poradniki i opinie klientów mogą pomóc w budowaniu zaufania i zwiększeniu widoczności Twojej firmy w wynikach wyszukiwania. Upewnij się, że treści te zawierają słowa kluczowe związane z Twoją lokalizacją i branżą.

 • Optymalizacja strony internetowej

Twoja strona internetowa powinna być zoptymalizowana pod kątem lokalnego pozycjonowania. To oznacza, że powinna zawierać informacje kontaktowe, adres, mapę dojazdową i godziny otwarcia. Upewnij się, że witryna działa płynnie na urządzeniach mobilnych, ponieważ coraz więcej osób przegląda internet na smartfonach.

 • Lokalne wpisy

Zarejestruj swoją firmę w lokalnych katalogach online, takich jak Google Moja Firma, Yelp, czy Zumi. Dzięki temu Twoja firma będzie bardziej widoczna w wynikach wyszukiwania lokalnego i zyska zaufanie potencjalnych klientów.

Jak wybrać słowa kluczowe, planując lokalne pozycjonowanie stron internetowych?

Dobór słów kluczowych to jeden z istotniejszych elementów pozycjonowania stron internetowych, także tych lokalnych. Jak wybrać słowa kluczowe, które umożliwią dotarcie do szerszego grona potencjalnych klientów? Wbrew pozorom, wcale nie jest to takie oczywiste z punktu widzenia pozycjonowania twojej strony.

Lokalne pozycjonowanie zawsze musi uwzględniać konkretną lokalizację, taką jak miasto, region lub czasem nawet dzielnica, rzadziej województwo. Jeśli więc interesuje cię pozycjonowanie stron internetowych, Bydgoszcz będzie wymagała przywołania jej nazwy lub konkretnego osiedla. Wybrane frazy służą później do zoptymalizowania treści na stronie, tworzenia stron docelowych w celu wzmocnienia widoczności witryny oraz budowania marketingu treści (tzw. content marketing). Istotna jest częstotliwość fraz, długość tekstu, ale także jego jakość.

Baw się frazami dla lepszego pozycjonowania strony. Przykładowo: oferując usługi remontowe, pozycjonowanie stron www możesz oprzeć na frazie „remonty Bydgoszcz”, ale także na precyzyjnych działaniach, na przykład „wykończenia wnętrz Bydgoszcz”, „kładzenie kafelków Bydgoszcz” czy „malowanie ścian Bydgoszcz”.

Google Moja Firma a pozycjonowanie strony internetowej

Google Moja Firma jest jednym z najważniejszych narzędzi do pozycjonowania firmy lokalnej. Dzięki niemu Twoja firma będzie widoczna na mapach Google oraz w wynikach wyszukiwania lokalnego. Upewnij się, że Twoje dane kontaktowe, godziny otwarcia i adres są zaktualizowane na platformie Google Moja Firma. Dodawaj regularnie aktualne zdjęcia swojej firmy oraz produktów lub usług, które oferujesz. Zachęć również klientów do wystawiania recenzji. Pozytywne opinie wpłyną korzystnie na postrzeganie Twojej firmy.

1 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx