Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Jak zorganizować transport zwłok z Holandii? 1 wskazówka

Śmierć bliskiej osoby to tragedia i drażliwy temat. Zwłaszcza jeśli zmarły bliski znajduje się poza Polską np. na terenie Holandii. To jeden z często obieranych kierunków wyjazdów w celach zarobkowych. Kiedy dowiesz się o śmierci bliskiego za granicą, warto, żebyś jak najszybciej podjął konkretne kroku w celu sprowadzenia ciała do Polski. W tym poradniku dowiesz się, jak zorganizować transport ciała z Holandii do Polski. Poznasz 1 wskazówkę, dzięki której przewóz zwłok Twojego bliskiego przebiegnie sprawnie i bezproblemowo. Zapraszamy!

Przewóz zwłok a formalności – Jakie dokumenty musisz zebrać?

Międzynarodowy transport zmarłych wiąże się z szeregiem regulacji. Przed przystąpieniem do transportu zwłok, musisz zebrać kilkanaście dokumentów od różnych urzędów. Na początek będziesz musiał odwiedzić Starostwo albo Urząd Miasta. W tych miejscach możesz starać się o zezwolenie na sprowadzenie zwłok z Holandii do Polski. Następnie konieczne będzie zdobycie takiego samego pozwolenia, ale ze strony holenderskiej. Takie zezwolenie dostaniesz w Urzędzie Gminy w Niderlandach właściwym dla miejsca zgonu.

Kolejny dokument to zaświadczenie od urzędnika gminy niderlandzkiej, który był obecny przy złożeniu zwłok w prosektorium szpitala lub metalowym wkładzie w zakładzie pogrzebowym. Niezbędne będzie również zdobycie zaświadczenia lekarza stwierdzającego datę, przyczynę i miejsce śmierci. Ostatnia formalność to akt zgonu wydany na międzynarodowym druku, który możesz otrzymać w niderlandzkim urzędzie stanu cywilnego.

Wskazówka, dzięki której sprowadzenie zwłok stanie się dużo prostsze

Rozpacz związana z utratą bliskiej osoby strasznie utrudnia Ci podjęcie jakichkolwiek działań. A szereg formalności do spełnienia jeszcze bardziej Cię dobija. W takich momentach warto skorzystać z pomocy profesjonalistów. Na rynku znajdziesz mnóstwo firm oferujących transport zwłok z Holandii do Polski. Taka firma zajmuje się transportem zwłok w sposób kompleksowy. Profesjonalne firmy załatwiają kwestię przewozu zwłok oraz realizują za Ciebie wszystkie formalności. Dzięki temu nie musisz w tym trudnym czasie zajmować się rzeczami, które tylko przypominają Ci o tym smutnym wydarzeniu. Kliknij link powyżej i dowiedz się więcej!

Ile kosztuje transport zwłok z Holandii do Polski?

To zależy od wielu czynników. Natomiast średni koszt transportu zwłok z kompleksową obsługą dokumentacji waha się między 8-10 tysięcy złotych.

Podsumowanie

Transport zwłok z Holandii do Polski to skomplikowany proces wymagający dopełnienia wielu formalności. Nieprzyjemna atmosfera związana ze śmiercią bliskiej osoby nie ułatwia sprawy. Dlatego warto zlecić transport zwłok z Holandii do Polski profesjonalnej firmie, która kompleksowo zajmie się Twoją sprawą.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx