Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Sprawdzanie pojazdu przed zakupem – wykonać samemu? A może zlecić to specjaliście?

Według danych Głównego Urzędu Statystycznego tylko w 2021 roku sprzedano w naszym kraju ponad 3,5 mln samochodów osobowych. Niemal 2/3 z nich to pojazdy „z drugiej ręki” zakupione na terenie Polski. Nic więc dziwnego, że portale ogłoszeniowe pękają w szwach, jeśli chodzi o liczbę anonsów dotyczących sprzedaży samochodów. Sytuację tę próbują wykorzystać nie tylko uczciwi handlarze i prywatni sprzedawcy, ale także oszuści, którzy tylko czyhają na nasze oszczędności. Jak sprawdzić samochód, nim zdecydujemy się na jego zakup?

Jak sprawdzić samochód przed kupnem?

Sprawdzenie auta przed kupnem stanowi w Polsce swoisty rytuał. Decydując się na zakup pojazdu chętnie korzystamy z opinii i porad członków rodziny, przyjaciół i znajomych mechaników samochodowych. Chcemy mieć pewność, że pieniądze przeznaczone na zakup pojazdu zostaną dobrze ulokowane, a nowy nabytek będzie nam służył długo i bezawaryjnie.

W trakcie oględzin pojazdu większość kierowców zwraca uwagę na stan sprzęgła, pracę skrzyni biegów, dźwięk silnika czy sprawność elektryki. Często osoby zainteresowane zakupem pojazdu jadą także do najbliższej stacji diagnostycznej, aby sprawdzić stan hamulców czy podwozia. Co jednak, gdy nie mamy doświadczenia w sprawdzeniu samochodu przed kupnem? Co zrobić, gdy nie mamy w najbliższym otoczeniu osoby, która dobrze zna się na motoryzacji?

Gdzie sprawdzić samochód przed kupnem?

Gospodarka nie znosi próżni, dlatego na rynku szybko pojawiły firmy sprawdzające auta przed kupnem. Mowa tutaj nie tylko o zwykłych warsztatach, ale także o profesjonalnych, mobilnych przedsiębiorstwach, które są gotowe sprawdzić stan danego pojazdu w niemal każdym zakątku kraju. Doskonałym przykładem firmy, która w swojej ofercie ma sprawdzanie pojazdu przed zakupem jest MotoControler.

W ofercie marki znajdziemy cztery pakiety o wartości od 399 zł do 699 zł. Każdy z nich obejmuje wnikliwą analizę ogłoszenia, weryfikację historii pojazdu po numerze VIN oraz szczegółowy raport pt. „kupować czy nie kupować”, obejmujący listę wad, ukrytych uszkodzeń, wypadków oraz weryfikację przebiegu. Specjaliści MotoControler każdorazowo sprawdzają pomiar grubości lakieru oraz dokonują kontroli oryginalności szyb i opon. Następnie sprawdzany jest stan i stopień zużycia elementów wnętrza i wyposażenia, a w kolejnym kroku – dokonywana jest kontrola komory silnika i bagażnika. Jeżeli wszystko jest w porządku – wówczas wykonywana jest jazda testowa, w której trakcie sprawdzana jest praca układu kierowniczego i hamulcowego, skrzyni biegów oraz zawieszenia. W przypadku pakietów wyższych niż podstawowy – dokonywane są także oględziny pojazdu od spodu. Wóz jest także sprawdzany przez profesjonalny komputer diagnostyczny.

Jeżeli zależy nam na tym, aby sprawdzanie auta przed kupnem zostało wykonane w sposób wnikliwy – usługi firm, takich jak MotoControler są prawdziwym strzałem w dziesiątkę. Dzięki raportowi przygotowanemu przez specjalistów zyskujemy pewność, że dany pojazd jest wart swojej ceny. Unikniemy w ten sposób nietrafionego zakupu oraz będziemy mieć lepszą pozycję w trakcie negocjacji ceny. Co ważne, jeśli ogłoszenie lub rozmowa telefoniczna ze sprzedawcą będzie budzić jakikolwiek niepokój – możesz bezpłatnie wskazać inne ogłoszenie w każdym zakątku kraju. Podobnie sytuacja wygląda, gdy pojazd, którym jesteśmy zainteresowani, zostanie już sprzedany.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx