Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Co warto wiedzieć na temat depilacji laserowej?

Jedwabiście gładka skóra to marzenie większości kobiet. Jednak uzyskanie, a zwłaszcza utrzymanie takiego efektu nie jest łatwe. Od lat panie mają do dyspozycji bogaty repertuar sposobów na to, aby usunąć z ciała zbędne owłosienie. Jednym z nich jest depilacja laserowa, której poświęcimy poniższy tekst. Mamy nadzieję, że po jego lekturze część czytelników, a zwłaszcza czytelniczek spojrzy inaczej na zabieg depilacji laserowej. Zapraszamy do lektury.

Poznajmy 3 główne zalety depilacji laserowej

Każda kobieta, która próbowała depilacji za pomocą maszynki do golenia włosów, depilatora, kremów czy wosku wie, że zabiegi te należy często powtarzać. Tymczasem depilacja laserowa to metoda usuwania niechcianych włosów za pomocą wiązki lasera, która trwale niszczy lub mocno osłabia cebulki włosowe. Dzięki temu włosy nie odrastają przez długi czas. Oto trzy główne zalety depilacji laserowej:

– skuteczność i długotrwały efekt. Depilacja laserowa pozwala na pozbycie się nawet 90% włosów z danej partii ciała już podczas pierwszego zabiegu. Efekt utrzymuje się przez kilka miesięcy, a jeśli raz w roku powtórzymy zabieg, przedłużymy go nawet o lata.
– minimalny dyskomfort podczas zabiegu. Depilacja laserowa jest znacznie mniej bolesna niż np. depilacja woskiem. Większość pań odczuwa jedynie lekkie szczypanie podczas zabiegu, które szybko ustępuje. Dla najwrażliwszych klientek lub podczas depilacji miejsc szczególnie wrażliwych stosuje się specjalne żele minimalizujące dyskomfort do niemalże zera.
– brak problemu, którym są wrastające włosy. Depilacja laserowa zapobiega wrastaniu włosów, które są częstym skutkiem golenia czy depilacji mechanicznej. Wrastające włosy mogą powodować drobne stany zapalne i podrażnienia skóry. Depilacja laserowa eliminuje ten problem i sprawia, że skóra jest gładka i zdrowa.

Depilacja całego ciała czy wybranych partii – co wybrać?

Depilacja kojarzy się najczęściej z usunięciem owłosienia z nóg oraz pach. Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby objąć nią więcej partii ciała. Możemy zdecydować się na depilację całego ciała: nóg, pach, bikini, mini wąsów czy brwi lub tylko wybranych obszarów. Wybór zależy od naszych preferencji oraz dostępnego budżetu.

Czy depilacja laserowa jest zabiegiem jedynie dla kobiet?

W żadnym razie. Pomimo że to panie stanowią główną klientelę salonów piękności oferujących depilację, mile widziani są również panowie. Jak wiadomo, mężczyźni genetycznie mają o wiele więcej włosów, ale też nie muszą dbać o gładką skórą tak jak kobiety. Włosy na męskich nogach są czymś naturalnym.
Dlatego też depilacja laserowa skierowana do panów dotyczy nadmiernego owłosienia pleców, klatki piersiowej, brzucha lub ramion. Dzięki skorzystaniu z zabiegu panowie mogą poczuć się bardziej atrakcyjnie np. na plaży, basenie lub podczas uprawiania sportu.

Z jakimi kosztami należy się liczyć udając się na depilację?

Trudno o wskazanie jednej ceny, ponieważ na koszt depilacji laserowej składa się kilka czynników:
– rodzaj lasera,
– wielkość obszaru do depilacji,
– liczba potrzebnych sesji,
– lokalizacja salonu.

Średnia cena za jedną sesję depilacji jednej partii ciała wynosi ok. 200 – 300 zł. Aby uzyskać optymalny efekt, zazwyczaj potrzeba od 4 do 8 sesji, co oznacza, że koszt całego zabiegu może sięgnąć od 1 do 2 tys. złotych. Warto jednak pamiętać, że depilacja laserowa to inwestycja na wiele miesięcy, która pozwala zaoszczędzić na innych metodach usuwania włosów o komforcie wynikającym z zawsze gładkiej skóry nie wspominając.

Podsumowanie

Jak widać depilacja laserowa to wręcz idealna propozycja dla osób, które chcą na dobre pozbyć się zbędnego owłosienia. Mogą z niej korzystać zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Zabiegi na poszczególne partie ciała pozwalają zadbać o swój wygląd według aktualnych potrzeb i możliwości finansowych. Zawsze można rozpocząć od jednego zabiegu, a kiedy będziemy zadowoleni z jego rezultatów umówić się na następne. Mamy nadzieję, że powyższy tekst rozwiał przynajmniej część obaw związanych z depilacją laserową.

Materiał zewnętrzny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx