Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Kredyt obrotowy vs. kredyt inwestycyjny: który wybrać?

Kredyt firmowy jest nieodzownym narzędziem dla każdego przedsiębiorcy, który chce rozwinąć swoją działalność. Produkty finansowe różnią się jednak między sobą, warto więc sprawdzić, czym się charakteryzują, aby znaleźć najlepszą opcję dla siebie. Jaki kredyt dla firm wybrać?

Kredyty przydają się nie tylko wtedy, gdy mamy problemy finansowe i brakuje nam środków na finansowanie bieżących potrzeb. Są również szansą na rozwój firmy. W zależności od potrzeb i sytuacji finansowej przedsiębiorstwa do wyboru mamy kilka rodzajów kredytów. Warto więc wybrać najlepszą opcję dla siebie, zastanawiając się przy tym, czy będziemy w stanie spłacić kredyt w ustalonym terminie. Na jakie kredyty dla firm warto zwrócić uwagę?

Kredyt dla firm w Warszawie – czy warto?

Kredyt to często jedyna szansa dla nowych firm na rozwój swojej działalności. Również w przypadku przedsiębiorstw o ugruntowanej pozycji na rynku kredyty pomagają finansować inwestycje, a tym samym rozwijać firmę. Aby zwiększyć swoje przychody, trzeba zainwestować w rozwój firmy, jednak nie zawsze mamy wystarczającą ilość środków na samodzielne sfinansowanie inwestycji. Dodatkowe środki finansowe z kredytu pozwalają więc rozwijać firmę i realizować swoje plany. Kredyt pozwala sfinansować zakup nowego sprzętu lub maszyn. Wpisując w wyszukiwarkę: kredyt dla firm w Warszawie, znajdziemy najlepsze rozwiązanie dla siebie. Doradca kredytowy pomoże wybrać najlepszy kredyt, który sprawdzi się w przypadku danej inwestycji lub też finansowania bieżących zobowiązań związanych z prowadzoną działalnością gospodarczą. Do wyboru mamy różne rodzaje kredytów, np. kredyt obrotowy czy inwestycyjny. Każdy z nich sprawdzi się w innej sytuacji.

Kredyt obrotowy – pomaga utrzymać płynność finansową

Kredyty obrotowe są przeznaczone na finansowanie bieżącej działalności firmy. Pozwalają na pokrycie bieżących zobowiązań, opłacenie dostawców i pracowników, a także na zakup surowców i materiałów potrzebnych do produkcji. Korzystają z niego przede wszystkim firmy zajmujące się handlem, pomaga on bowiem utrzymać płynność finansową przedsiębiorstwa. Kredyt obrotowy jest elastyczny i pozwala na szybkie dostosowanie się do zmieniających się potrzeb firmy. Kwota kredytu jest uzależniona od zdolności kredytowej firmy. Takie kredyt jest udzielany na krótki okres –  zwykle 90, 180 lub 360 dni.  Oferta kredytowa nie jest przeznaczona dla nowych firm, gdyż jednym z wymogów banków jest najczęściej prowadzenie firmy od co najmniej 12 miesięcy. Również firmy, które mają problemy finansowe, mogą mieć problem z otrzymaniem kredytu obrotowego.

Kredyt inwestycyjny na rozwój firmy

Kredyty inwestycyjne są przeznaczone na finansowanie inwestycji w firmie. Środki z kredytu inwestycyjnego można przeznaczyć na zakup nowego sprzętu, maszyn, nieruchomości, a także na rozbudowę i modernizację zakładu produkcyjnego. Jego atutem jest długi okres kredytowania, a wysokość kredytu jest uzależniona od wartości inwestycji oraz zdolności kredytowej firmy. Maksymalna kwota, o jaką można się ubiegać, nie jest określona. Jest to idealne rozwiązanie dla przedsiębiorstw, które planują rozwój i chcą zainwestować w nowe projekty.

Kredyt odnawialny – dodatkowe środki na rachunku bieżącym

Kredyt odnawialny to po prostu limit kredytowy w rachunku bankowym. Taki sam jak ten, który otrzymują klienci indywidualni. Dzięki niemu można korzystać z dodatkowych środków finansowych, gdy jest taka konieczność. Jeśli natomiast w danym momencie środki finansowe firmy są wystarczające, limit pozostanie nienaruszony. Kredyt odnawialny dostosowuje się więc do zmieniających się potrzeb firmy. Jest to świetne rozwiązanie dla firm, które potrzebują dodatkowych środków finansowych w określonych okresach lub chcą mieć dostęp do dodatkowych pieniędzy w przypadku nieoczekiwanych sytuacji.

Kredyt konsolidacyjny – łączy wszystkie zobowiązania w jedno

Kredyt konsolidacyjny to rodzaj kredytu, który jest przeznaczony na spłatę wszystkich zobowiązań finansowych i łączy je w jedno zobowiązanie. Jest to dobre rozwiązanie dla firm, które mają już kilka kredytów i chcą połączyć je w jeden. Rata jednego kredytu będzie niższa niż suma rat wszystkich zobowiązań. Takie rozwiązanie pomaga więc odciążyć budżet firmy, zmniejszając miesięczną ratę. Nie trzeba też wykonywać kilku przelewów miesięcznie, co znacznie usprawnia cały proces spłaty zobowiązań. Aby otrzymać taki kredyt, trzeba mieć dobrą sytuację finansową. Jest to więc rozwiązanie dla firm, które nie mają jeszcze problemów ze spłatą dotychczasowych zobowiązań.

Kredyty dla firm mogą być niezwykle pomocne w prowadzeniu i rozwoju działalności gospodarczej. Wartość jednak pamiętać, że zaciąganie kredytów wiąże się z ryzykiem niewypłacalności czy ryzykiem wzrostu kosztów. Dlatego też przed podjęciem decyzji o zaciągnięciu kredytu warto dokładnie przeanalizować swoją sytuację finansową oraz skontaktować się z doradcą kredytowym. Warto też porównać ofertę różnych banków i instytucji finansowych, aby wybrać najkorzystniejszą opcję.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx