Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 kwietnia 2024

Szafy na wymiar – kiedy warto się na nie zdecydować?

Szafa wnękowa to bardzo dobry i prosty sposób na przechowanie dużej ilości rzeczy bez jednoczesnego zabierania równie dużej ilości przestrzeni użytkowej. Kiedy warto się na nią zdecydować i jak wybrać najlepszą opcję?

1. Szafy przesuwne do garderoby i sypialni – czy to dobry pomysł?

2. Szafy na wymiar: Gdańsk – kiedy warto je wybrać?

3. Szafy wnękowe wyposażone w drzwi przesuwne – na co uważać

4. Jak dobrać najlepsze miejsce na szafę przesuwną?

Szafy przesuwne do garderoby i sypialni – czy to dobry pomysł?

Szafy wyposażone w parę drzwi przesuwnych to bardzo popularny i chętnie wybierany sposób na zapewnienie naszym ubraniom, butom i innym osobistym przedmiotom należytego im miejsca. Sprawdzają się one nie tylko w przypadku niewielkich mieszkań, ale także w większych domach czy willach – szczególnie, gdy dysponujemy osobną sypialnią dla naszych gości. Jeżeli pomieszczenie sypialniane ma nietypowy kształt lub też sami chcemy taki uzyskać, zamówienie szafy na wymiar będzie dużo lepszym pomysłem. Nie tylko wykorzystamy dostępną przestrzeń w pełni, ale także dopasujemy szafę tak, aby nie przeszkadzała nam ona w codziennym funkcjonowaniu.

Szafy na wymiar: Gdańsk – kiedy warto je wybrać?

Szafy na wymiar w Gdańsku są świetnym wyborem dla osób, które mają niewiele dodatkowej przestrzeni na przechowywanie rzeczy. W momencie, gdy nie możemy sobie pozwolić na poświęcenie jednego pokoju tylko na garderobę, szafa wnękowa w sypialni będzie świetnym zamiennikiem – równie pojemna, w dyskretnym miejscu, a przede wszystkim zdolna pomieścić wszystkie nasze rzeczy. Projekt szafy powinien zakładać ilość przedmiotów, jaką ta musi pomieścić, a także być dobrze dopasowany do przestrzeni, którą planujemy przeznaczyć na przechowywanie odzieży i innych rzeczy. W przypadku sypialni najbardziej popularnym rozwiązaniem jest wykorzystanie wnęki w jednej ze ścian, tak aby drzwi znajdowały się na równi z pozostałą jej częścią. Dzięki temu oszczędzamy miejsce i jednocześnie możemy zamontować na drzwiach szafy lustro, co pozwala nam na łatwiejsze przygotowanie ulubionej stylizacji na każdą okazję.

Szafy wnękowe wyposażone w drzwi przesuwne – na co uważać

Wybierając szafy z drzwiami przesuwnymi powinniśmy uważać na kilka rzeczy. Przede wszystkim istotne jest to, w którą stronę drzwi mają się przesuwać, oraz jak powinny być ułożone względem siebie, aby można było z nich wygodnie korzystać. Montaż szafy powinien uwzględniać również obecność lustra oraz tego, czy chcemy, aby było ono od podłogi po sufit, czy też planujemy zawrzeć je w ramie pod kolor szafy. Nie możemy również zapomnieć o zagospodarowaniu samej części wnękowej. Zastanówmy się, ile półek, miejsc na wieszaki, szuflad i innych elementów potrzebujemy, aby móc komfortowo ułożyć wszystkie nasze rzeczy. Dobrą praktyką podczas projektowania szafy na zamówienie jest również wykorzystanie przestrzeni na jeden lub dwa dodatkowe pojemniki, w których będziemy trzymać przedmioty rzadko używane.

Jak dobrać najlepsze miejsce na szafę przesuwną?

Najbardziej oczywistym i najczęściej wykorzystywanym miejscem na szafę wnękową jest oczywiście sypialnia. Dzięki takiemu wyborowi możemy mieć wszystkie nasze ubrania i przedmioty osobiste zawsze pod ręką. Alternatywną opcją, szczególnie dla mieszkań lub domów o większym metrażu, jest wykorzystanie szafy jako garderoby – jak osobnego pomieszczenia. W takim wypadku musimy zadbać o to, aby posiadała ona również przestrzeń na odzież wierzchnią, ponieważ takie szafy zwykle umieszcza się w przedpokoju lub hallu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx