Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

Ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej – czym jest i przed czym chroni?

Wspólnota mieszkaniowa to organizacja zrzeszająca właścicieli lokali w danym budynku. Jednym z jej obowiązków jest zapewnienie ochrony mienia wspólnego, którym mogą być m.in. ściany konstrukcyjne, dach, instalacje, korytarze, klatki schodowe, a także elementy małej architektury. Aby sprostać temu wyzwaniu, wspólnoty mieszkaniowe decydują się na ubezpieczenie, które chroni przed skutkami zdarzeń losowych i nieprzewidzianych sytuacji.

Poziomy ochrony w ubezpieczeniu wspólnoty mieszkaniowej

Zakres ochrony w ubezpieczeniu wspólnoty mieszkaniowej może się różnić w zależności od potrzeb i preferencji danej wspólnoty. Istnieje jednak szereg podstawowych elementów, które zazwyczaj są objęte polisą:

  • Ubezpieczenie od ognia i innych zdarzeń losowych: chroni przed skutkami zdarzeń takich jak pożar, wybuch, uderzenie pioruna, huragan, grad, powódź, a także osunięcie ziemi i zalanie.
  • Ubezpieczenie od kradzieży z włamaniem i dewastacji: chroni przed skutkami kradzieży z włamaniem do części wspólnych budynku, a także przed dewastacją i wandalizmem.
  • Ubezpieczenie szyb: chroni przed uszkodzeniem lub zniszczeniem szyb w częściach wspólnych budynku.
  • Ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC): chroni przed roszczeniami osób trzecich, które ucierpiały w wyniku zdarzenia mającego miejsce na terenie zarządzanym przez wspólnotę.

Oprócz podstawowych elementów, ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej może obejmować również dodatkowe rozszerzenia, takie jak np.:

  • Ubezpieczenie mienia ruchomego: chroni przed uszkodzeniem lub zniszczeniem mienia ruchomego należącego do wspólnoty, np. kosiarek, narzędzi ogrodniczych, czy mebli ogrodowych.
  • Ubezpieczenie assistance: zapewnia pomoc w razie wystąpienia awarii lub innego zdarzenia losowego, np. w zorganizowaniu zakwaterowania zastępczego, pomocy w usunięciu szkód, czy zorganizowaniu transportu.

Jak wybrać odpowiednie ubezpieczenie dla wspólnoty mieszkaniowej?

Wybór odpowiedniego ubezpieczenia dla wspólnoty mieszkaniowej może być skomplikowanym zadaniem. Warto więc skorzystać z pomocy doświadczonego brokera ubezpieczeniowego, który pomoże w doborze polisy dopasowanej do indywidualnych potrzeb i budżetu wspólnoty.

Prime Broker – audyt ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej

Firma Prime Broker oferuje bezpłatny audyt ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej. Podczas audytu specjaliści zweryfikują dotychczasową polisę, ocenią jej zakres ochrony i zaproponują optymalne rozwiązania dopasowane do potrzeb wspólnoty.

OC zarządcy nieruchomości

Oprócz ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej, warto również rozważyć ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej (OC) zarządcy nieruchomości. OC zarządcy nieruchomości chroni przed roszczeniami z tytułu błędów lub zaniedbań popełnionych w trakcie wykonywania jego obowiązków.

Więcej informacji na temat ubezpieczenia wspólnoty mieszkaniowej i OC zarządcy nieruchomości można znaleźć na stronie internetowej Prime Broker.

Pamiętajmy, że ubezpieczenie wspólnoty mieszkaniowej to inwestycja w bezpieczeństwo i spokój jej mieszkańców. Odpowiednio dobrana polisa może uchronić wspólnotę przed poważnymi wydatkami i problemami w razie wystąpienia zdarzenia losowego.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx