Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2024

Jak dobrać odzież rowerową do pogody?

O dobrym treningu na rowerze decyduje nie tylko sprzęt, ale również odpowiednio dobrana do warunków pogodowych odzież. Zbyt ciepły ubiór doprowadzi do przegrzania organizmu, zaś niedostateczna ochrona przed chłodem może odebrać całą radość z jazdy. Dlatego w szafie osoby trenującej cały rok powinny znaleźć się ubrania dopasowane do panującej obecnie aury.

Nowe oblicze odzieży sportowej

Współczesne ubrania dedykowane dla sportowców niemal w niczym nie przypominają modeli oferowanych jeszcze kilkanaście lat temu. Promocja aktywnego stylu życia oraz dynamiczny rozwój technologii wpłynęły na rozwój branży odzieży sportowej.  

Materiały obecnie stosowane do produkcji ubrań zapewniają niezwykle wysoki komfort użytkowania oraz dobrą regulację termiczną. Wpływają również pozytywnie na wydajność ćwiczeń. Innowacyjne technologie opracowane przez największe marki na świecie wpływają nie tylko na funkcjonalność odzieży, ale również poodnoszą bezpieczeństwo w czasie treningu. I co najważniejsze – w sprzedaży znajdziemy wysokiej jakości modele dostępne na każdą kieszeń.

Bielizna sportowa kluczem do pełnego komfortu

Przy kompletowaniu garderoby treningowej, wiele osób pomija tak istotny element,  jakim jest bielizna sportowa. Odpowiednio dopasowana zapewni wygodę podczas jazdy, ale również zapobiegnie otarciom czy odparzeniom wrażliwych części ciała. Według ekspertów z Centrumrowerowe.pl warto wybierać modele, które cechują się dobrą oddychalnością i właściwościami termoregulacyjnymi. Panie przede wszystkim powinny pamiętać o biustonoszu sportowym , który zapewni dobre trzymanie biustu, ale także może uchronić przed bólem kręgosłupa po intensywnym treningu.

Strój rowerowy dopasowany do pogody

Najwięcej przygotowań wymaga jazda w chłodne dni. Podstawą jest bielizna termoaktywna, która uchroni nas przed zbytnim wychłodzeniem. Jeżeli chodzi o elementy garderoby, dobrze jest wybierać ubrania wykonane z materiałów naturalnych lub syntetycznych, które cechują się dobrym utrzymywaniem ciepła, ale jednocześnie sprawnie odprowadzają wilgoć. Dzięki temu zapewnimy sobie odpowiednią regulację cieplną.

Od tego, jak dobrze dopasujemy strój do warunków atmosferycznych, zależy nie tylko nasze samopoczucie, ale także wydajność w czasie jazdy. Dlatego wybierając się na przejażdżkę w okresie przejściowym (wiosna, jesień), powinniśmy przygotować na zmienne warunki. Baza będzie podkoszulek lub bluzka z długim rękawem wykonana z oddychającego materiału, ale również odpowiednia bluza oraz kurtka rowerowa. Najlepiej sprawdzą się modele typu softshell, które skutecznie chronią przed wiatrem.

W upalne dni należy postawić przede wszystkim na koszulkę wykonaną z lekkiego oddychającego dobrze odprowadzającego pot materiału. Tego typu odzież zapewnia dobrą wentylację, zapobiegnie zbytniemu przegrzaniu organizmu. Warto wybrać modele wykonane z tkanin syntetycznych, jak elastan lub poliamid.

Nie zapominajmy o dodatkach

Strój rowerowy nie byłby kompletny bez odpowiednich dodatków. Najważniejszym akcesorium, które zadba o nasze bezpieczeństwo, jest kask. Pamiętajmy o nim wybierając się nawet na rekreacyjną przejażdżkę. W zależności od sezonu warto pod niego założyć czapkę, która ochroni przed zimnem lub skutecznie odprowadza wilgoć podczas jazdy w upalne dni. Aby zwiększyć widoczność rowerzysty na drodze, wielu producentów umieszcza na swoich produktach elementy odblaskowe w formie wstawki.

Ważnym elementem są także rękawiczki. Jazd w nich nie tylko znacznie poprawia chwyt, ale również zapobiega powstawaniu odcisków podczas długich przejazdów. Modele na sezon zimowy dodatkowo chronią dłonie przed mroźną aurą i uchronią przed odmrożeniem skóry.

Nie zapominajmy również o odpowiednim obuwiu sportowym. W cieplejsze dni wybierzmy buty dobrze wentylowane, pozwalające stopie oddychać podczas intensywnej jazdy. Osoby trenujące również w okresie zimowym powinny wybrać odpowiednio ciepłe buty, które jednocześnie zapewnią dobre przyleganie stopy do pedału.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx