Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 maja 2024

Z czym połączyć cegłę w domu?

W domach czy mieszkaniach coraz częściej wykorzystuje się cegłę, zarówno jako element zdobienia ścian, jak i materiał do tworzenia posadzek. To wyjątkowo estetyczne, klasyczne rozwiązanie, nadające wnętrzom niepowtarzalnego charakteru. Należy jednak wiedzieć, w jakiś podob cegłę wykorzystać, aby uzyskać najlepszy efekt i z jakimi kolorami i materiałami ją łączyć.

  1. Cegła na ścianę – jak stworzyć niepowtarzalną aranżację?
  2. Stara cegła – z jakimi rodzajami drewna cegły dekoracyjne prezentują się najlepiej?
  3. Jak dbać o płytki ceglane?

Cegła ozdobna to wyjątkowo estetyczne, a jednocześnie praktyczne rozwiązanie. Jak najlepiej ją wykorzystać?

Cegła na ścianę – jak stworzyć niepowtarzalną aranżację?

Płytka ceglana może nadać wnętrzu niepowtarzalnego charakteru, pod warunkiem jednak, że jest odpowiednio wykorzystana. Może ona się sprawdzić w zasadzie w każdym pomieszczeniu, od kuchni, przez salon i sypialnię aż do łazienki. Co więcej, pasuje do praktycznie każdego stylu architektonicznego – może być pięknym wykończeniem wnętrz industrialnych, nowoczesnych, retro czy klasycznych. Warto jednak pamiętać o pewnych zasadach. Przede wszystkim uznaje się, że cegłę w mniejszych pomieszczeniach stosować należy wyłącznie na fragmentach ścian. Świetnie wygląda na przykład za telewizorem, za lustrem w łazience, wokół kominka czy w za łóżkiem. Warto pamiętać, że aby podkreślić czerwony kolor cegły, dobrze jest dobierać do niej kolory mebli i ścian. Klasycznym, minimalistycznym wyborem jest biały, dający bardzo efektowne połączenie. Dobrze sprawdza się także szary czy niebieski. Doskonały wybór płytek ceglanych wykonanych ze starej cegły jest oferowany klientom na stronie https://e-ceglanafantazja.pl/cegla-na-sciane/. Firma od dawna zajmuje się obróbką i dystrybucją płytek z cegły. Szeroki wybór kształtów i odcieni sprawia, że z łatwością można znaleźć tu coś dla siebie. Dzięki temu, że Ceglana Fantazja wykorzystuje stare cegły, które są starannie czyszczone i obrabiane, osiąga zupełnie inny efekt estetyczny. Płytki ceglane posiadają swój własny charakter, ich historia jest widoczna, co sprawia, że prezentują się w sposób niepowtarzalny.

Stara cegła – z jakimi rodzajami drewna cegły dekoracyjne prezentują się najlepiej?

Połączenie drewna i cegły to wyjątkowo efektowny i elegancki wybór, harmonijne połączenie naturalnych materiałów. Wiele osób słusznie uważa, że wykorzystanie tych dwóch rodzajów jest na tyle efektowne, że wystarcza za dekorację pomieszczenia. Należy jednak wiedzieć, jakie rodzaje drewna najlepiej będą komponować się z klasycznym, czerwonym kolorem. Zazwyczaj do cegły poleca się przede wszystkim ciemniejsze odcienie drewna. Warto jednak zaznaczyć, że z cegłą doskonale łączy się styl rustykalny, a zatem także takie meble czy parkiet będą wyglądać bardzo efektownie. Jednocześnie trzeba pamiętać, że płytki ceglane dostępne są w bardzo różnych odcieniach. Z tego powodu warto dobierać kolor drewna do konkretnego koloru cegieł, jakich się używa. Najlepiej porównać próbki kolorystyczne i sprawdzić, które barwy będą najbardziej korzystnie wyglądały.

Jak dbać o płytki ceglane?

Odpowiednia troska o ceglane płytki może sprawić, że będą one przez długi czas prezentowały się wyjątkowo estetycznie. Należy pamiętać, że na ścianach z aranżacją z cegły łatwo zbiera się kurz. Trzeba zatem regularnie przecierać szparki między płytkami, aby pozostawały czyste. Co więcej, należy pamiętać o impregnacji. Dzięki temu można zabezpieczyć ją przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, zniszczeniem czy brudem. Warto stosować specjalne preparaty przeznaczone właśnie do cegły, dzięki którym można ją bezpiecznie oczyszczać i zapewnić jej najwyższą trwałość.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx