Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lipca 2024

Jak pielęgnować granitowy grobowiec?

Granit to jeden z najpopularniejszych rodzajów materiałów wybieranych do produkcji nagrobków. Jako nieliczny z surowców łączy w sobie dwie najważniejsze cechy, a mianowicie – jest estetyczny, a zarazem wytrzymały na wszelkie negatywne działanie czynników zewnętrznych, co sprawia, że znakomicie sprawdza się w roli tworzywa służącego do wytwarzania grobowców. By jednak nawet tak solidny produkt jak granit spisywał się na medal, konieczne jest jego odpowiednie pielęgnowanie, a także systematycznie wykonywane konserwowanie. Jak się za to zabrać i co przez to rozumieć? Dowiesz się, czytając nasz poradnik.

Podstawą brak zaniedbania

Granitowe nagrobki nie znoszą być zaniedbanymi. Musimy je odświeżać co jakiś czas, po to żeby nie nasiąknęły brudem i trudnymi do usunięcia zanieczyszczeniami. Idealnie, jeżeli uda nam się wygospodarować czas raz w miesiącu po to, aby zjawić się na cmentarzu i wypolerować rodzinną mogiłę. Warto wiedzieć, że granitowe grobowce muszą być obowiązkowo solidnie czyszczone po długotrwałych i bardziej intensywnych opadach deszczu. Minimum to sprzątanie grobowca z granitu raz na kwartał. Oczywiście nie każdy z nas dysponuje wolną chwilą regularnie miesiąc w miesiąc, aby wydzielić sobie parę godzin na pucowanie grobu, niektórzy z kolei nie są na miejscu, więc w takich przypadkach zalecamy rozważenie inwestycji w abonament na porządkowanie grobów w firmach funeralnych takich jak przykładowo znana marka Jakubisiak. Dzięki temu nie stanowi większego wyzwania utrzymanie miejsca cmentarnego w należytym stanie a samej płyty nagrobnej w nienagannym wyglądzie. Pamiętajmy, że w kwestii czyszczenia grobowca chodzi nie tylko o samą estetykę, ale również o to, że kamień naturalny, aby nie przeciekał, nie namakał, nie kruszył się i nie niszczył wraz z biegiem czasu musi być odpowiednio konserwowany. Specjaliści z branży funeralnej jak nikt inny znają się na tym, jak właściwie dobrać środki pielęgnacyjne stricte do określonego surowca, z jakiego grobowiec został wykonany i jego aktualnego stanu.

Brak wiedzy szkodzi

Niekiedy zdarza się, że na hasło usługa funeralna statystyczny Kowalski chętnie odwiedzający mogiłę rodzinną reaguje sceptycznie- a bo to za drogo, a bo zupełnie niepotrzebny wydatek, a bo to zbędna wygoda i brak zainteresowania dla własnych krewnych itd. Argumentów na „nie” można mnożyć, ale to tylko stereotypowe przekonanie i błędna ocena. W gruncie rzeczy, akurat jeśli mowa o korzystaniu z pomocy firm typu Jakubisiak, jak najbardziej mamy szansę zaoszczędzić aniżeli bezsensownie wyrzucić pieniądze w błoto. Powód? W głównej mierze chodzi o to, że przeciętny człowiek nie zna się na kamieniarstwie do tego stopnia, aby miał świadomość, jak bez obaw pielęgnować grób, aby nie doprowadzić do zarysowania płyty, jej odbarwienia, czy nieładnie prezentujących się zacieków. Druga sprawa to czas, jaki niewątpliwie potrzebny jest na gruntowne i kompleksowe wyczyszczenie miejsca cmentarnego. W końcu jako zupełnym amatorom z pewnością pójdzie nam o wiele ciężej niż profesjonalistom, którzy doskonale znają się na swojej pracy i mają z nią do czynienia na co dzień. Musimy wiedzieć, że korzystanie z usług funeralnych zakładających całkowite sprzątanie grobów to pewna forma przezorności- nie ryzykujemy, że podczas samodzielnie wykonujących prac porządkowych uszkodzimy grobowiec zrobiony z naturalnego surowca, a wręcz odwrotnie, mamy sto procent pewności, że fachowcy zadbają o niego tak jak należy.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx