Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 sierpnia 2021

Zastrzyk gotówki w kryzysie. Skąd wziąć pieniądze na nagłe wydatki?

Trwający obecnie światowy kryzys wywołuje nie tylko problemy zdrowotne, ale także finansowe. Cierpią na tym przede wszystkim domowe budżety, które nie są już tak elastyczne względem nagłych wydatków. Co robić, gdy zajdzie potrzeba zdobycia dodatkowej gotówki?

Czas to pieniądz

W przypadku nagłych wydatków czas odgrywa kluczową rolę. W takich sytuacjach pieniędzy potrzebujemy możliwie szybko. Bo choć możliwości zdobycia środków finansowych w dzisiejszych czasach nie brakuje, to kluczowym problemem może się okazać czas otrzymania środków. W jaki sposób zdobyć je możliwie szybko? 

Oszczędności

Posiadanie oszczędności to w takiej sytuacji idealne rozwiązanie. Jeżeli posiadamy drugie konto, na którym regularnie odkładamy pieniądze, możemy wykonać przelew niemalże natychmiast. Niestety nie zawsze jesteśmy przygotowani na nagłe wydatki. Jak oszczędzać przy ograniczonym budżecie? Podstawą jest kontrola i analiza codziennych wydatków. Warto ograniczać je, jeśli to możliwe, a zaoszczędzone pieniądze odkładać np. na lokacie.

Pożyczka gotówkowa

Jednym z najszybszych sposobów na zdobycie pieniędzy w obliczu nagłych wydatków jest pożyczka gotówkowa. Przede wszystkim można ją uzyskać bez wychodzenia z domu, za pośrednictwem internetowego formularza. Wysokość rat możemy dopasować do własnych możliwości. Formalności przy pożyczce gotówkowej są ograniczone do minimum, dzięki temu pieniądze mogą trafić na konto nawet w ciągu 24 godzin.   

Praca przez aplikację

Popularne aplikacje takie jak Bolt czy Glovo to świetny sposób na zdobycie dodatkowych pieniędzy. Każdy może się zarejestrować i rozpocząć pracę. Wymagania nie są duże, posiadając samochód lub rower, możemy dorabiać jako przewoźnik lub dostawca. Płatności są rozliczane w systemie tygodniowym lub dwutygodniowym – wszystko zależy od aplikacji. Jeśli możemy sobie pozwolić na czekanie, takie rozwiązanie wydaje się korzystne. 

Pożyczka od bliskich

Dla niektórych to korzystne rozwiązanie, dla innych to temat tabu. Pożyczki od bliskich to kwestia indywidualna. Z jednej strony pieniądze można otrzymać szybko, z drugiej, taka prośba może wpłynąć na rodzinne relacje. Rozwiązanie tylko dla wybranych.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x