23 kwietnia 2021

Dla kogo przeznaczone są smartwatche i smartbandy?

Inteligentne urządzenia elektroniczne towarzyszą nam praktycznie przez cały dzień. Obecnie wiele osób nie wyobraża sobie życia bez smartfona, z którego nie tylko dzwoni się i pisze wiadomości, ale również odbiera e-maile. Od kilku lat coraz większą popularnością cieszą się smartwatche i smartbandy, które oprócz wskazywania aktualnej godziny, charakteryzują się dodatkową funkcjonalnością. Liczba dostępnych opcji jest uzależniona od producenta, a także konkretnego modelu urządzenia. Dla kogo szczególnie są polecane smartwatche i smartbandy?

Aktywność fizyczna zawsze pod kontrolą

Nie od dziś wiadomo, że regularna aktywność fizyczna, szczególnie na świeżym powietrzu, działa zbawiennie na organizm człowieka. Osoby, które chciałby monitorować swoje postępy, np. w pływaniu, jeździe na rowerze, bieganiu lub spacerach, z pewnością docenią wielofunkcyjne smartwatche. Wiele z nich charakteryzuje się wodoodpornością, dzięki której można je wykorzystywać w praktycznie każdych warunkach. Czym jeszcze cechują się urządzenia tego typu?

  • Niezwykle przydatną funkcją jest pomiar tętna, dzięki któremu wiemy czy dana aktywność nie jest dla nas zbyt intensywna.
  • Możliwość połączenia z wieloma globalnymi systemami nawigacji satelitarnych sprawia, że bez trudu sprawdzisz swoją trasę w każdym terenie. Ta funkcja pozwala na bieżące monitorowanie postępów np. w bieganiu lub jeździe na rowerze. Ponadto, możliwość sprawdzenia prędkości zapewnia podgląd w aktualne tempo.
  • Większość smartwatchy łączy się z telefonem za pośrednictwem Bluetooth. Dzięki tej funkcjonalności, użytkownik może sprawdzać wszystkie powiadomienia o nadchodzących wydarzenia, a także odbierać SMS-y, e-maile i inne powiadomienia.

Warto również pamiętać, że nie wszystkie inteligentne zegarki wyróżniają się typowo sportowym stylem. Na rynku bez trudu można znaleźć bardziej eleganckie modele z możliwością wymiany pasków, dzięki czemu każdy może indywidualnie dopasować smartwatch do swojego stylu. Zastosowanie zaawansowanego zarządzania energią, w połączeniu z wydajnym ogniwem, gwarantuje długi czas pracy na jednym ładowaniu, nawet w przypadku intensywnego użytkowania. Niejednokrotnie inteligentne zegarki są wyposażone w pulsoksymetry zapewniające precyzyjny monitoring snu, a także absorpcję tlenu. Ten dodatek okazuje się niezwykle przydatny w trakcie wypraw wysokogórskich.

Dyskretne smartbandy

Osoby, które wysoko cenią minimalizm, z pewnością wybiorą mniej rzucające się w oczy smartbandy dostępne tutaj https://www.sferis.pl/smartwatche-i-smartbandy-3938. Choć inteligentne opaski cechują się nieco bardziej okrojoną funkcjonalnością, w dalszym ciągu można je wykorzystać na wiele sposobów. Jedną z ich najważniejszych zalet jest długi czas pracy na jednym ładowaniu. W niektórych urządzeniach może to być aż 20 dni. Smartbandy łączą się z telefonem przeważnie przez Bluetooth, a producent udostępnia aplikację w pełni kompatybilną zarówno z systemem operacyjnym Adroid, jak i iOS. Czym jeszcze cechują się urządzenia tego typu?

  • Smartbandy są lekkie i jednocześnie wytrzymałe. Wiele modeli jest wyposażonych w dotykowy wyświetlacz, zapewniający komfortowe użytkowanie.
  • Tak jak w przypadku niektórych smartwatchy, inteligentne opaski również mierzą tętno i monitorują jakość snu.
  • Wiele modeli ma wbudowany akcelerometr i żyroskop, zapewniające precyzyjne pomiary w trakcie aktywności fizycznej.

Zarówno smartwatche, jak i smartbandy są przeznaczone m.in. dla osób uprawiających różnego rodzaju aktywność fizyczną. Możliwość precyzyjnego mierzenia postępów w treningu sprawia, że działają nie tylko motywująco, ale również pozwalają szybciej osiągnąć zaplanowane cele.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x