Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 maja 2024

W jaki sposób wybrać nowego laptopa?

Sprawdź ceny laptopów

Wybór nowego urządzenia nie należy do najłatwiejszych, bowiem na rynku znaleźć można mnóstwo egzemplarzy, które często na pierwszy rzut oka różnią się tylko ceną i wyglądem. Producenci rywalizują między sobą, oferując Klientom coraz to nowsze modele, wszystko po to, aby zwiększyć wyniki sprzedaży, a tym samym zmaksymalizować swoje zyski. Na jakie parametry powinniśmy zwracać uwagę? Jakie podzespoły znajdziemy wewnątrz obudowy? Odpowiedzi na te pytania znaleźć można w poniższym artykule, dlatego też serdecznie zapraszamy do jego lektury.

Poznaj budowę komputera

Szukasz laptopa? Musisz zdawać sobie sprawę z tego, jakie podzespoły znaleźć można w każdym urządzeniu. Z pewnością wśród nich wyróżnić możemy procesor, kartę graficzną, płytę główną, kartę sieciową, pamięć RAM, kartę dźwiękową, dysk twardy. Są to najważniejsze komponenty, na podstawie których możemy stwierdzić czy dane urządzenie nadaje się do użytku. Zdecydowanie najważniejsza dla graczy komputerowych będzie karta graficzna, która oprócz tego, że odpowiada za wyświetlanie obrazu na monitorze, to dodatkowo zależy od niej płynność i jakość grafiki 3D. Procesor natomiast nazywany jest mózgiem komputera, ze względu na to, że koordynuje pozostałymi częściami. Warto wspomnieć, że wykonuje zarówno podstawowe, jak i te najbardziej skomplikowane obliczenia, a także przetwarza polecenia użytkowników. Dużą uwagę przywiązuje się również do dysku twardego, dzięki któremu możliwe jest zapisywanie, przetwarzanie i odczytywanie danych. Sprawdź ceny laptopów i zdecyduj się, jaki model najbardziej odpowiada Twoim preferencjom.

Na jakie parametry warto zwracać uwagę?

Jeśli zastanawiasz się nad nowym urządzeniem, musisz określić się na jakim typie sprzętu Ci zależy. Laptopy do gier, biura lub domu? Sam zdecyduj! Szukając odpowiedniego procesora, najważniejszymi aspektami z pewnością jest częstotliwość taktowania, ilość rdzeni i architektura procesora. Na podstawie tych informacji możemy stwierdzić czy dany egzemplarz będzie spełniał nasze wymagania.

Wybierając dyski twarde do wyboru mamy z reguły typy SSD lub HDD. Te pierwsze ostatnimi czasy zyskały dużą popularność. Co prawda są trochę droższe i mają mniej wolnej pamięci, jednak charakteryzują się błyskawicznym działaniem, w porównaniu do wolnych, jednakże pojemnych dysków HDD.

Istotna jest też pamięć RAM- im jest jej więcej, tym komputer może wykonywać więcej operacji jednocześnie. Dobrą kartę graficzną możemy rozpoznać po odpowiednich oznaczeniach, które różnią się w zależności od producenta danego podzespołu. Można ją również ocenić na podstawie oceny passmark.

Jeśli zależy Ci na na zakupie modelu, jednak nie chcesz przeglądać tysiąca ogłoszeń, sprawdź ranking laptopów lub określ parametry na jakich Ci zależy Dzięki temu, czas poszukiwań będzie znacznie krótszy, co z pewnością jest korzystne dla osoby szukającej. 

Dołącz do tysięcy zadowolonych Użytkowników, którzy znaleźli już swój upragniony model i cieszą się z potężnej maszyny. Sprawdź aktualne oferty z najpopularniejszych sklepów, aby być na bieżąco z najnowszymi modelami.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx