Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 lutego 2024

Biokominek ma sens

Biokominek – co to takiego?

Od kiedy ludzie odkryli dobroczynne działanie ognia, stali się z nim nierozłączną parą. Pozwala on nam się ogrzać, ugotować na nim jedzenie, a także wprowadza niepowtarzalną atmosferę. Lubimy uczestniczyć w różnego rodzaju ogniskach, a niektórzy z nas marzą o tym, by mieć kominek we własnym mieszkaniu. Niestety wymaga on specjalnego podłączenia, tak by produkty spalania mogły swobodnie uchodzić na zewnątrz. W przypadku wolnostojących domów zamontowanie kominka nie musi być szczególnie kłopotliwe. Gorzej mają się sprawy gdybyśmy chcieli takie urządzenie zamontować, np. w mieszkaniu w bloku. Okazuje się jednak, że to co do niedawna nie było możliwe, stało się teraźniejszością. Takim rozwiązaniem na miarę XXI wieku, które pozwoli nam się cieszyć dodatkowym źródłem ciepła oraz hipnotyzującym widokiem ognia jest biokominek. Warto więc sięgnąć po to rozwiązanie, bo być może jest ono stworzone właśnie dla nas.

1. Biokominek – co to takiego?

2. Co daje biokominek?

3. Jakie są rodzaje biokominków?

4. Biokominek – co trzeba wiedzieć przed jego zakupem?

Biokominek – co to takiego?

Biokominek to rodzaj takiego urządzenia, w którym spalane są specjalne paliwa, które nie wydzielają zapachu, ani dymu. Są one całkowicie bezpieczne dla ludzi cierpiących na różnego rodzaju alergie. Biokominek nie wymaga także podłączenia do instalacji oddymiającej, nie trzeba w nim także opróżniać rusztu, czy też dorzucać drewna do pieca. Jest to rozwiązanie całkowicie ekologiczne, które można zamontować praktycznie wszędzie, oczywiście przy zachowaniu wszelkich procedur podanych przez producenta. Bezpieczeństwo jest bowiem najważniejsze – kominek bio na pewno nie powinien się znajdować blisko łatwopalnych materiałów. Biokominki łatwo można znaleźć w Internecie, a wszystkie większe sklepy zajmujące się takim asortymentem, mają je na swoich półkach. Jedną z najciekawszych ofert pod tym względem znajdziemy na stronie: https://www.castorama.pl/. Kominki na biopaliwo są tam w stałej ofercie i są chętnie nabywane przez klientów oraz klientki, którzy pamiętają urok kominka w domu u babci. Trzeba przejrzeć ich propozycje – być może znajdziemy tam coś dla siebie.

Co daje biokominek?

Dzięki biokominkowi możemy całkowicie odmienić wizerunek naszego mieszkania. Zamontowany w salonie, jako element wolnostojący, wiszący lub zabudowany da nam wrażenie przebywania w zupełnie innym pomieszczeniu. Może więc się stać elementem, przy którym chętnie będzie się zbierać rodzina, czy też miło będzie sączyć wieczornego drinka albo zjeść kolację. Dzięki biokominkowi możemy także w niebanalny sposób dogrzać nasze mieszkanie. Jest to solidne źródło ciepła. Należy także pamiętać by każdorazowo montować go tam, gdzie łatwo można wywietrzyć pomieszczenie. Najtańsze biokominki kupimy już za niecałe sto złotych, a więc są one naprawdę widowiskową oraz ciekawą alternatywą dla grzejników olejowych, czy inny tego typu rozwiązań.

Jakie są rodzaje biokominków?

Decyzja o zakupie biokominka powinna być dobrze przemyślana. Biokominek musi pasować do pomieszczenia, w którym ma się znaleźć i musi mieć wyznaczone konkretne oraz bezpieczne miejsce. Możemy wybierać więc pomiędzy kominkiem do zabudowy, a urządzeniem wolnostojącym oraz wiszącym. To na jaki kominek ostatecznie się zdecydujemy zależy od nas a także od pomieszczenia, w którym zamierzamy go zamontować. Bardzo dobrym rozwiązaniem, które na pewno spełni swoją rolę w minimalistycznych, loftowych wnętrzach, czy też w dużych apartamentach, będzie kominek wiszący do zabudowy, który z łatwością wkomponuje się, np. w odpowiednio przygotowaną ścianę. Jego montaż nie jest szczególnie skomplikowany, ale można też spokojnie skorzystać z pomocy specjalistów, którzy się tym zajmują. Bez względu na to na jaki rodzaj kominka się zdecydujemy, zawsze przestrzegajmy zasad montażowo-eksploatacyjnych podanych na opakowaniu przez producenta. Dzięki temu użytkowanie biokominka będzie bezpieczne oraz przyjemne.

Biokominek – co trzeba wiedzieć przed jego zakupem?

Pamiętajmy o tym, że biokominek nie jest w stanie samodzielnie ogrzać dużego pomieszczenia. Jest on raczej elementem dekoracyjnym, który doda naszemu salonowi niepowtarzalnego uroku. Trzeba też zwracać uwagę na jakość materiałów oraz jego wykonanie. Najtańsze urządzenia mogą się okazać nienajlepszym wyborem. Ważne jest także to, by paliwo do biokominka, czyli bioetanol trzymać w bezpiecznej odległości, poza zasięgiem dzieci czy też zwierząt, bo o wypadek nietrudno. Warto także się zaopatrzyć w specjalną zapalarkę do biokominków, dzięki której jego odpalanie będzie całkowicie bezpieczną czynnością. Interesująca sprawą jest także to, że biokominek może się palić także w nocy. Litr ekologicznego bioetanolu wystarcza na dwie do pięciu godzin pracy takiego urządzenia. Osłony biokominków nie ulegają zabrudzeniu w trakcie użytkowania biokominka, a więc jest on stosunkowo łatwy w utrzymaniu. Co ważne – nie wysusza on także powietrza w pomieszczeniu, gdyż podczas procesu spalania wytwarza się spora ilość pary wodnej, która naturalnie nawilża powietrze. Decyzja o jego nabyciu spoczywa w naszych rękach. 

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx