23 listopada 2020

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu? Jakich formalności wymaga wynajęcie auta?

Ile kosztuje wypożyczenie samochodu?
Ile kosztuje wypożyczenie samochodu? Jakich formalności wymaga wynajęcie auta?

Chcąc przeżyć udany wypoczynek i by móc w pełni cieszyć się wypadem z rodziną czy znajomymi, warto zaplanować wszystkie aspekty wyjazdu, by w jego trakcie nie doszło do nieprzewidzianych komplikacji. Oprócz sprawdzonego noclegu czy cenionych przez odwiedzających lokali gastronomicznych, dobrze jest pomyśleć również o sposobach przemieszczania się po dotarciu na miejsce. O ile w przypadku osób posiadających własny samochód sprawa jest zazwyczaj klarowna, to jeśli chodzi o ludzi podróżujących pociągami czy autobusami międzymiastowymi, całość znacząco się komplikuje. Wynajem auta pozwoli uniknąć problemów, a nic nie stoi też na przeszkodzie, by takim pojazdem udać się w dalszą podróż. Sprawdź, ile kosztuje i jakich formalności wymaga wypożyczenie samochodu.

Czemu wypożyczenia auta jest dobrym rozwiązaniem?

Po wielogodzinnym locie, jedyne o czym marzy podróżny to udanie się do wcześniej zarezerwowanego hotelu, by móc w spokoju odpocząć i zregenerować organizm na kolejne dni pełne przeróżnych aktywności. Transport komunikacją publiczną wiąże się zazwyczaj z wydłużonym przejazdem – autobus zatrzymuje się na każdym przystanku i rzadko kiedy dojeżdża bezpośrednio do miejsca, w którym dana osoba chce się znaleźć. Z kolei skorzystanie z taksówki czy samochodu Ubera wiąże się z dużą opłatą i często może okazać się niewystarczające, zwłaszcza dla osób, które planują dłuższy pobyt w danym mieście. Pobyt w Trójmieście, w którym kolejne części konurbacji (Gdańsk, Gdynia, Sopot), oddzielone są od siebie wieloma kilometrami będzie w takim wypadku niezwykle kosztowny.

W takich warunkach dobrym rozwiązaniem może okazać się wynajęcie auta – wypożyczalnia samochodów w Gdańsku działa na tyle sprawnie, że “własnym” pojazdem będzie można odjechać zarówno z lotniska, jak i dworca PKP, ciesząc się pełną swobodą. Podróż samochodem jest wyjątkowo komfortowa i niezależnie od tego, czy będzie to krótka przejażdżka, czy może wielokilometrowa trasa, auto pozwoli w szybki i łatwy sposób dostać się w niemal dowolne miejsce.

Jakich opłat należy spodziewać się przy okazji wynajmu auta?

O tym, ile dokładnie zapłacić się, wypożyczając auto, zależy w dużej mierze od klasy, marki czy modelu pojazdu, a także to, na jakiego rodzaju wyposażenie zdecyduje się klient. Im nowszy i lepszy samochód, tym większe będą koszty jego wynajmu, a warto również pamiętać o kaucji, jaką nalicza wypożyczalnia. Część firm już z niej zrezygnowała, jednak o szczegóły warto dopytać konsultanta lub znaleźć stosowną informację w umowie lub regulaminie wypożyczalni. Wiele przedsiębiorstw zajmujących się profesjonalnym wypożyczeniem auta oferuje możliwość darmowej dostawy auta pod wskazany adres, jednak tę kwestię również warto uzgodnić przed podpisaniem umowy.

Więcej o autach, jakie można wypożyczyć w Gdańsku i innych miastach, a także kosztach wynajmu, przeczytać można w artykule: Jakie samochody możemy wypożyczyć bezpośrednio na lotnisku w Gdańsku?

Przy okazji podpisywania umowy wynajmu auta, warto również pamiętać o konieczności posiadania dodatkowego dokumentu tożsamości (oprócz prawa jazdy).

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx
()
x