Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Antena LTE – do czego służy i jak ją zamontować?

Masz problemy ze stabilnością i szybkością łącza internetowego w Twoim domu? Nie wiesz, jak temu zaradzić? Poznaj anteny LTE, czyli urządzenia, które poprawią jakość sygnału Twojej sieci. Przeczytaj artykuł i dowiedz się najważniejszych informacji o tych sprzętach.

Słaby sygnał sieci – co może być przyczyną?

W obecnych czasach technologia telekomunikacyjna stoi na bardzo wysokim poziomie. Pomimo nieustannego rozwoju sygnał sieciowy wciąż narażony jest na różnego rodzaju zakłócenia, które znacząco obniżają komfort użytkowania lub nawet całkowicie uniemożliwiają korzystanie z Internetu. Przyczyn może być wiele – wśród najczęstszych powodów wymienić można m.in.:

  • zakłócenia powodowane przez linie wysokiego napięcia,
  • dużą aktywność użytkowników (zwłaszcza w godzinach szczytu),
  • słabe warunki atmosferyczne (obfite ulewy, burze czy wichury),
  • przeszkody w postaci wysokich obiektów.

Anteny LTE – recepta na wolny i słaby sygnał sieciowy

Obecnie dla większości osób bardzo ważne jest, aby Internet był szybki i niezawodny. Dlatego też coraz popularniejszym rozwiązaniem zarówno w mieszkaniach, jak i domach jednorodzinnych czy biurach są anteny LTE, które potrafią kilkukrotnie zwiększyć prędkość sieci. Ogromną zaletą tych urządzeń jest fakt, że mogą one wzmocnić sygnał nawet na kilku urządzeniach jednocześnie, dzięki czemu skorzystasz jednocześnie ze smartfona, tabletu, konsoli czy telewizora bez obawy o spadki prędkości Internetu.

Anteny LTE – przystosowane do pracy wewnątrz i na zewnątrz budynku

Obecny rynek anten LTE bogaty jest w różne modele, które przystosowane są zarówno do montażu wewnętrznego, jak i zewnętrznego. Specjalne przyssawki umożliwiają zamontowanie urządzenia w takich miejscach jak m.in. okno, dach, maszt czy barierki balkonu. Rozwiązanie to sprawia, że tak naprawdę każdy użytkownik może bez obaw podpiąć antenę w dowolnym miejscu – jest to przydatne zwłaszcza u osób, które mają ograniczone możliwości instalacyjne np. ciasne pomieszczenia wewnątrz mieszkania czy domu. 

Montaż anteny LTE, czyli gdzie umieścić urządzenie?

Pomimo tego, że anteny LTE mogą być umieszczone w dowolnym miejscu, warto decydować się na najwyższe punkty w domu np. dach, dzięki czemu sygnał, który dociera do urządzenia, nie będzie mieć żadnych przeszkód w postaci ścian czy sąsiadujących budynków. Pamiętaj również o tym, aby sprzęt był skierowany w stronę pobliskiego nadajnika, co również poskutkuje lepszą jakością sygnału. Podczas montażu zadbaj także o stabilność anteny – w przeciwnym razie każde zachwianie w czasie wichury czy większego deszczu skutecznie obniży wydajność urządzenia.

Kupno anteny LTE – co wziąć pod uwagę?

Przed kupnem odpowiedniego modelu anteny LTE należy dokładnie przeanalizować kilka czynników, które podpowiedzą, czy dane urządzenie spełni oczekiwania użytkownika i zapewni maksymalną wydajność. Na samym początku warto sprawdzić, jakie gniazda antenowe zostały wbudowane w Twój router (o ile tam się znajdują). Dzięki temu oszczędzisz sobie kupna niewłaściwego sprzętu, co mogłoby się wiązać z reklamacjami i niepotrzebnymi nerwami. Kolejnym aspektem, który należy wciąż pod uwagę, jest to, czy dana antena przystosowana jest do obsługi sieci komórkowej, z której korzysta użytkownik. Nieodpowiedni dobór sprawi, że urządzenie okaże się całkowicie nieprzydatne.

Wybierając antenę, pamiętaj również o tym, że będzie ona narażona na negatywne działanie warunków atmosferycznych (modele zewnętrzne), dlatego też zwróć uwagę na materiały, z których została zbudowana. Wysokiej jakości obudowa zapewni długą żywotność i wydajność na wiele lat. Jeżeli szukasz jakościowych i nowoczesnych urządzeń, odwiedź stronę https://www.eltrox.pl/, na której znajdziesz sprzęty pochodzące od renomowanych producentów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx