Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

31 marca 2023

Materace w Wałbrzychu – kiedy warto zastanowić się nad zakupem nowego materaca?

Materac to akcesorium, które bezpośrednio wpływa na jakość i komfort naszego codziennego snu. Pozwala on nam się zregenerować i każdego dnia budzić się w stanie wypoczętym. Jednak jeśli korzystamy z materaca przez długi czas, jego zdrowotne właściwości mogą na przestrzeni lat stopniowo zanikać. Sprawdź, co świadczy o tym, że Twój materac potrzebuje zastępstwa i jakie sygnały daje nam w czasie użytkowania.

Stan techniczny Twojego materaca

Każdy materac po pewnym czasie się zużywa i nie spełnia już swoich funkcji. W takiej sytuacji konieczna jest wizyta w sklepie i zakup nowego egzemplarza. Ale skąd mamy wiedzieć, kiedy nasza powierzchnia do spania potrzebuje zastępcy? Będzie ona dawała nam pewne sygnały. 

Pierwszym znakiem, który powinien skłonić nas do zastanowienia się nad nowym materacem jest widocznie wgłębienie. Jeśli gołym okiem widzisz, że powierzchnia nie jest płaska, to znaczy, że coś jest nie tak. Zniekształcony materac niestety nie zapewni Ci dobrej jakości snu i nie pozwoli na odpowiednią regenerację. 

Kolejnym sygnałem są wbijające się w plecy sprężyny (oczywiście w przypadku materacy z wypełnieniem sprężynowym). Jeśli w nocy odczuwasz dyskomfort spowodowany wystającymi sprężynkami, to najwyższy czas pożegnać się ze swoim starym materacem. A pozostając w temacie produktów sprężynowych, oznaką zużycia jest także charakterystyczny, piszczący dźwięk podczas zmiany pozycji

Warto też wspomnieć, że niekiedy po materacu nie widać gołym okiem, że jest on uszkodzony, co może być zdradliwe. Jeśli Twoje łóżko ma już ponad 7 lat, to niestety możesz być pewny, że jego stan nie jest już taki, jak na początku i jest to dobry moment na wymianę. 

Twoje odczucia i obserwacje 

Oprócz stanu technicznego powierzchni do spania musisz wziąć też pod uwagę własne odczucia i obserwacje. Dobre materace pozwalają nam się wyspać i zregenerować. Jeśli rano budzisz się bardziej zmęczony niż byłeś wieczorem, to już kolejny sygnał, że może warto zastanowić się nad wizytą w sklepie. 

Nowy materac będzie również konieczny, jeśli w nocy odczuwasz drętwienie kończyn, a po przebudzeniu dokucza Ci ból pleców, szyi, czy głowy – oczywiście, jeśli nie możesz tego połączyć z chorobami i schorzeniami, na które cierpisz. Zużyty materac może też powodować sztywnienie mięśni i stawów, które najsilniej odczuwane jest rano, a w ciągu dnia zanika. 

Gdzie kupić dobry materac w Wałbrzychu?

Jeśli Twój materac daje Ci któryś z wymienionych sygnałów i zdecydowałeś się już na zmianę, to pamiętaj, aby wybierać wśród produktów najwyższej jakości. Materac to nie produkt, na którym warto oszczędzać. Jeśli będzie słabej jakości, konieczna będzie wymiana nie po 7 latach, a już po roku. 

Na terenie Wałbrzycha znaleźć możesz stacjonarne sklepy z produktami od renomowanego producenta materacy Hilding. W ofercie tej marki dostępne są materace piankowe, sprężynowe oraz hybrydowe. Dzięki temu możesz wybrać model, który najbardziej odpowiada Twoim preferencjom i potrzebom. A jeśli nie wiesz, co będzie dla Ciebie najlepsze, na miejscu możesz wypróbować wybrane modele, a dodatkowo zapytać o radę ekspertów, którzy pomogą Ci dobrać materac odpowiedni dla Ciebie. 

Listę wszystkich sklepów wraz z dokładnymi adresami znajdziesz na oficjalnie stronie producenta Hilding w zakładce znajdź sklep. Wystarczy, że wpiszesz wybraną lokalizację, a po chwili otrzymasz wyniki. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx