Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

12 lipca 2024

Co jest najważniejsze przy zakupie nieruchomości?

Zakup mieszkania to bezapelacyjnie transakcja długofalowa i długoterminowa, dlatego przed jego dokonaniem należy dokładnie zwrócić uwagę na wiele różnych zmiennych. Do najważniejszych czynników decydujących przy zakupie odpowiedniej nieruchomości można zaliczyć przede wszystkim na właściwą lokalizację, metraż, standard wykończenia, rozkład pomieszczeń oraz wcześniej określony sposób finansowania.

Godnym polecenia jest serwis edom-nieruchomości.pl, szczególnie dla mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego: https://www.edom-nieruchomosci.pl/mieszkania-na-sprzedaz-gorzow-wielkopolski.html

Najważniejsze pytania przy zakupie mieszkania 

Do najważniejszych etapów można zaliczyć na początku określenie indywidualnych preferencji i odpowiedzenie sobie przed zdecydowaniem się na kupno na kilka kluczowych pytań. W głównej mierze czy interesuje mnie rynek pierwotny czy wtórny, jaki jest optymalny metraż lokalu i z ilu pomieszczeń ma się składać oraz czy transakcja będzie wsparta kredytem czy też będzie pochodzić w całości z oszczędności? Istotne jest również podjęcie właściwej decyzji w kwestii zakładania rodziny i związanym z tym później kosztów finansowych. 

Rynek pierwotny czy wtórny?

Rynek pierwotny z definicji dotyczy nieużywanych i świeżo wybudowanych nieruchomości. W takiej sytuacji jedną ze stron zawsze jest inwestor lub deweloper, gdzie kupujący ma zawsze szeroki wybór przy terminie oddania takiego mieszkania do użytku. Wybierając nieruchomości z tego rynku mamy gwarancję otrzymania mieszkania w stanie deweloperskim i możliwości wykończenia wnętrz po swojemu. Wśród zalet wynikających z mieszkania pierwotnego można również wymienić fakt, że tego typu nieruchomości powstają w nowoczesnych budownictwach, zapewniające komfort i bezpieczeństwo, a także dostosowane do potrzeb osób z niepełnosprawnością. Ponadto, fakt zamieszkiwania wśród ludzi o dobrym statusie społecznym zapewniają także pewność siebie i prestiż. Wśród wad takich mieszkań można również uwzględnić długi czas oczekiwania na mieszkanie oraz wyższą cenę za metr kwadratowy, jak również to, że tego typu nieruchomości są oddalone z dala od centrum miasta, co stanowi utrudnienie dla wielu osób w dojeździe do szkoły lub pracy. Warto wtedy postawić na rynek wtórny, w sytuacji gdy ma dla nas kluczowe i fundamentalne znaczenie. 

Zobacz jak można skutecznie sprzedać nieruchomość w 4 krokach: https://www.edom-nieruchomosci.pl/sprzedaj-z-nami.html

Rynek wtórny z kolei dotyczy mieszkań, które w momencie sprzedaży są już w posiadaniu przez inną osobę. Tego typu mieszkania „z drugiej ręki” są już wcześniej urządzone i wykończone, stąd też chęć ewentualnych zmian skutkowałaby koniecznością remontu, który również wiązałby się z niemałym wydatkiem finansowym. Wśród zalet można wymienić przede wszystkim gotowość mieszkania do zamieszkania, niższe ceny zakupu oraz bogactwo lokalizacji, które pozwala na znalezienie mieszkania w odpowiednim miejscu. Wśród wad rynku wtórnego można uwzględnić konieczność remontu oraz wyższe opłaty administracyjne.

Jednym z najlepszych serwisów internetowych pozwalających na znalezienie odpowiedniego jest serwis https://www.edomnieruchomosci.pl

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Artur
1 rok temu

Przed zakupem nieruchomości warto jest skorzystać z różnych materiałów, które opisują cały proces kupna krok po kroku.

1
0
Dodaj komentarzx