Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Używki w związku – pomagają czy szkodzą?

Każda miłosna relacja przeżywa swoje wzloty i upadki. Oprócz szczęśliwych chwil zdarzają się w niej także okresy nieporozumień czy wręcz napięć. W pewnym sensie najbardziej niepokojące okazują się jednak te tygodnie i miesiące, kiedy w związku dzieje się niewiele. Rutyna i stagnacja potrafią pogrążyć nawet najsilniejszą więź. Czy wspólne sięganie po używki będzie wówczas skutecznym rozwiązaniem?

Alkohol – sposób na udane spędzanie czasu we dwoje?

Nuda w związku nie zawsze jest postrzegana przez partnerów jako coś złego. Zdarzają się bowiem pary, które z upodobaniem pielęgnują wypracowane przez siebie schematy. W określone dni chadzają do kina, jedzą w ulubionej restauracji albo razem uprawiają sport. Kiedy zaś sięgają po nowe dildo, dbają o wpisanie podniecającej zabawy w rytm swojej codzienności. Dzięki temu udaje im się zachowywać stabilność, a jednocześnie pozostawiać sobie przestrzeń do eksperymentowania.

Ale nie ukrywajmy: zdecydowana większość par bardzo nie lubi nudy. Odbiera ona nie tylko chęć do aktywności, lecz czasami wręcz ochotę na trwanie w nieciekawym związku. Bo po co spotykać się dzień w dzień z kimś przewidywalnym? Rozwiązaniem mogą być wspólne podróże albo wprowadzenie powiewu świeżości do wspólnej sypialni, który mogą zapewnić gry erotyczne, akcesoria BDSM czy też nowoczesne masturbatory. Czyli wszystko to, co zapewni nam szybki zastrzyk świeżych emocji. Dzięki podobnym atrakcjom nawet nieco zaniedbany związek zdoła wreszcie odżyć i nabrać kolorów.

Wiele osób mogłoby w tym miejscu zadać sobie pytanie o używki. Trudno nie zgodzić się z tym, że idealnie służą one rozluźnianiu atmosfery oraz rozładowywaniu napięcia. Co więcej, np. starannie wyselekcjonowany alkohol jest po prostu niezwykle wartościowy w smaku. Kupiony w charakterze prezentu, sprawi przyjemność nie tylko przyjacielowi bądź koledze z pracy, ale także partnerowi lub partnerce.

Czy warto zatem na stałe wpisać używki do swojego miłosnego repertuaru? Odpowiedź w tak postawionej kwestii nie może być jednoznaczna. Wielu naukowców uważa, że lampka wina wypita od czasu do czasu nie tylko nam nie zaszkodzi, ale wręcz zmniejszy ryzyko wystąpienia niektórych chorób (głównie tych o podłożu sercowo-naczyniowym). Niewątpliwie przyczyni się też do lepszego nastroju po całym tygodniu pracy czy nauki.

Tę poprawę docenimy nie tylko my sami. Nie umknie ona również naszej drugiej połówce. Już choćby z tego względu warto wybrać się czasem na poszukiwanie dobrego trunku i zainwestować w niego trochę pieniędzy.

Kluczowym słowem pozostaje tu oczywiście „czasem”. O szkodliwości nadużywania alkoholu nie trzeba nikogo przekonywać. Budowanie na nim związku także nie przyniesie nam niczego dobrego. Nawet jeżeli na pewnym etapie rozwoju relacji mogłoby się wydawać inaczej.

Nie tylko alkohol…

Dotąd mówiliśmy wyłącznie o alkoholu. Liczba popularnych w naszym kraju używek jest jednak znacznie dłuższa. O ile wino czy piwo spotykają się z akceptacją większości środowisk, o tyle papierosy miewają już wszędzie swoich zagorzałych przeciwników. Związki palaczy z osobami niepalącymi także są na dłuższą metę szalenie trudne. I często kończą się niepowodzeniem.

A co z mocniejszymi używkami? Na ich temat specjaliści mówią jednym głosem: narkotyki zawsze są toksyczne i szkodliwe. Wywierają dodatkowo fatalny wpływ na kształt relacji partnerskich, doprowadzając do uzależnień oraz współuzależnień. Wszystko to nie zmienia faktu, że problem substancji psychoaktywnych dotyczy dziś całego cywilizowanego świata.  

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx