Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

W co pakować rękodzieło?

Pakowanie różnych produktów często przysparza przedsiębiorcom nie lada problemu. Nie wszyscy są na tyle dużymi graczami, żeby opłacało im się zamawiać dedykowane opakowania z logotypem. Często bazują na tym, co jest dostępne na rynku opakowaniowym, ale nie mają do końca pomysłu, jak powinni się za całą rzecz zabrać. Dotyczy to nie tylko wytwórców, ale także tych osób, które zajmują się sprzedażą wysyłkową. Odpowiedzią na ich problemy mogą być worki celofanowe, które równie dobrze nadają się do zapakowania perfum, jak i artykułów spożywczych.

Pakując jedzenie należy zwrócić szczególną uwagę na atesty!

Nie wszystkie celofanowe worki się do tego nadają i dokonując zakupu, należy upewnić się, że wybrany przez nas model posiada stosowną i wymaganą polskim prawem certyfikację. To konieczne, jeżeli mają mieć bezpośredni kontakt z żywnością. W przypadku produktów, które posiadają już swoje fabryczne opakowanie, jak na przykład różnej maści słodkości, nie jest to absolutnie konieczne.

Przezroczyste worki celofanowe nadają się do zapakowania najrozmaitszych specjałów, a obwiązane u góry ozdobną tasiemką stworzą estetyczny i cieszący oczy pakunek. Tego typu upominki często są wręczane z okazji różnych ważkich uroczystości i zawierają słodkości, kawy i herbaty, niekiedy również alkohol. W celofan pakuje się także dodatkowo kosze prezentowe. Niewielkie rodzinne cukiernie często pakują w takie worki także cukierki luzem, na wagę. Wówczas należy pamiętać o atestach, gdyż inaczej można mieć poważne problemy w przypadku kontroli sanepidu.

Nie tylko na jedzenie

Celofanowe worki są szczególnie lubiane przez niewielkich wytwórców handmade oraz osoby, które handlują w Internecie sprowadzonymi zza granicy towarami o stosunkowo niewielkich gabarytach. Chodzi szczególnie o sprzedaż poprzez media społecznościowe lub popularne portale ogłoszeniowe oraz aukcyjne. Ręcznie wykonane mydło lub świeczka prezentują się w celofanie naprawdę bardzo dobrze, a tego rodzaju opakowanie nie wymaga ponoszenia od razu dużych kosztów i wystarczą naprawdę niewielkie nakłady, żeby zakupić duży zapas.

W sprzedaży znajdują się worki celofanowe o zróżnicowanej wielkości, dzięki czemu każdy sprzedawca, rękodzielnik czy drobny hurtownik może wybrać dokładnie to, co mu odpowiada i jest najbardziej odpowiednie do oferowanych przez niego produktów. Folie pakowane są zbiorczo, po minimum 50 sztuk, chociaż w hurcie najczęściej spotyka się paczki po 500 arkuszy. Ich cena jest stosunkowo niska, a całość można kupić online na fakturę, dzięki czemu zakup można z łatwością wrzucić w koszty prowadzenia działalności.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx