Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 lipca 2024

Jak korzystać z wosków zapachowych Yankee Candle?

W ofercie niektórych producentów świec zapachowych znaleźć możemy również inne, niekiedy dość specyficzne produkty do aromaterapii. Doskonałym przykładem takich artykułów są woski zapachowe Yankee Candle, marki znanej ze sprzedaży aromatycznych świec zapachowych zamkniętych w designerskich, szklanych słoiczkach. Do czego można używać kolorowych, aromatyzowanych wosków? Jak w prawidłowy sposób należy z nich korzystać?

Samodzielna produkcja świec zapachowych

Jednym z możliwych zastosowań dla aromatyzowanych wosków Yankee Candle jest chałupnicza produkcja świec zapachowych. Wybrane rodzaje wosków należy podgrzać, a gdy zyskają półpłynną konsystencję, przelać do formy z umieszczonym w jej wnętrzu knotem. Można kupić gotowe knoty lub wykonać je samodzielnie ze sznurka, ewentualnie z kawałka drewna. Za formę mogą posłużyć atrakcyjnie wyprofilowane słoiczki lub puszki. Po stopieniu woski zapachowe Yankee Candle można formować w dowolny sposób, a zatem możesz wykonać z nich tradycyjną świeczkę w formie walca. Wszystko zależy od Twojej pomysłowości i potrzeb. Oczywiście woski o różnych aromatach można ze sobą mieszać, tworząc w ten sposób unikalne kompozycje zapachowe.

Aromaterapia z wykorzystaniem kominków zapachowych

Kominki to specyficzny rodzaj dyfuzorów zapachu. Najczęściej są one wykonane z dobrze przewodzącej ciepło, ale odpornej na bezpośrednie działanie ognia ceramiki. Mają formę kominka z czarką umieszczoną na szycie. We wnętrzu kominka ustawia się bezzapachowy podgrzewacz, a do czarki nalewa się olejek eteryczny lub umieszcza niewielką ilość innej substancji emitującej przyjemne aromaty. Woski zapachowe Yankee Candle powstały właśnie z myślą o kominkach. Wystarczy umieścić kawałek wosku w czarce i ją podgrzać. Zatopione w wosku olejki roślinne stopniowo uwalniają intensywny i niezwykle czysty aromat. W odróżnieniu od typowych świec umieszczony w kominku wosk zapachowy Yankee Candle nie ulega spaleniu. Gdy podgrzewająca go świeca zgaśnie, wosk przejdzie w stan stały i można wykorzystać go ponownie, aż do momentu zupełnego wyczerpania potencjału wymieszanych z nim olejków.

Z kolorowych, naturalnych wosków zapachowych Yankee Candle można korzystać na dwa sposoby. Po pierwsze można używać ich do przygotowania własnych świec, tworząc unikalne kompozycje zapachowe. Po drugie można używać ich wraz z ozdobnymi kominkami zapachowymi w aromaterapii, a także w celu dekoracji zapachem wybranych pomieszczeń mieszkalnych, na przykład salonu i sypialni. Woski są wydajniejsze niż świece i można używać ich wielokrotnie.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx