Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

2 lutego 2023

Jak odtrucie alkoholowe pomaga w walce z nałogiem?

Detoks alkoholowy jest jednym z pierwszych kroków koniecznych do podjęcia leczenia i wygrania z nałogiem. Jednak nie powinien być wykonywany samodzielnie w domu, gdyż nie można przewidzieć reakcji organizmu. W zmniejszeniu objawów może także pomóc podanie kroplówki zawierającej niezbędne do regeneracji substancje.

W leczeniu nałogu konieczne jest rozpoczęcie terapii i pomoc psychologa. Jednak, aby do tego etapu dotrzeć, najpierw należy oczyścić organizm z toksyn, które zaburzają pracę umysłu i koncentrację. Ponadto powoli wyniszczają organizm, działając na niego destrukcyjnie. Z tego powodu w pierwszej kolejności wskazane jest odtrucie alkoholowe, które umożliwi dalsze leczenie. Nie należy jednak podejmować się tego w domu, gdyż w bardziej zaawansowanych przypadkach może doprowadzić do niebezpiecznych skutków takich jak zapaść. Z tego powodu warto skorzystać z pomocy specjalistów, zapewniających zaplecze medyczne. Dodatkowo w zniwelowaniu objawów odstawienia może pomóc podanie kroplówki z odpowiednimi substancjami.

Odtrucie alkoholowe — pierwsza pomoc w walce z nałogiem

Detoks ma na celu oczyszczenie organizmu z toksyn i usprawnienie pracy umysłu przytępionego spożywaniem środków odurzających. Zazwyczaj wykonywany jest w ośrodkach odwykowych, które zajmują się osobami uzależnionymi od różnego typu środków. Odtrucia alkoholowe przeważnie mogą trwać nawet do 10 dni w zależności od stanu pacjenta i jest wykonywane po przeprowadzeniu wcześniejszego wywiadu i badania fizykalnego. Najlepiej wykonywać je w ośrodku pod opieką specjalistów, w innym przypadku może spowodować niebezpieczne skutki uboczne prowadzące nawet do zapaści. W klinice zabieg odbywa się z udziałem lekarza i pielęgniarki stale monitorujących stan pacjenta. Czasami konieczne jest podanie leków uspokajających lub usypiających. W uniknięciu negatywnych skutków odstawienia może także pomóc kroplówka na kaca — coraz częściej wykorzystywana w tego typu zabiegach lub podczas jednorazowego zatrucia alkoholowego. Dopiero po przeprowadzeniu zabiegu możliwe jest podjęcie dalszej terapii prowadzącej do wyleczenia nałogu.

Kroplówka na kaca — jak może pomóc?

Kroplówka na kaca jest sposobem na zmniejszenie lub wyeliminowanie skutków nadmiernego spożycia alkoholu. Pomocna jest zarówno w zabiegach detoksykacji, jak i w przypadku jednorazowego zatrucia alkoholem. W ten sposób można uniknąć takich skutków odstawienia jak m.in.:

  • trzęsienie się rąk,
  • osłabienie,
  • suchość w ustach,
  • ból głowy,
  • kołatanie serca,
  • wzmożone pragnienie.

Dzięki temu zabiegowi pacjent może poczuć się lepiej od razu po oczyszczeniu z toksycznego działania alkoholu. Substancje znajdujące się w kroplówce takie jak elektrolity, glukoza, witaminy C i B skutecznie nawadniają organizm, jednocześnie neutralizując toksyny z organizmu. Dzięki bezpośredniemu podaniu do krwiobiegu w postaci kroplówki mogą przynieść niemal natychmiastową ulgę. W ten sposób odtrucie alkoholowe może odbyć się bez nieprzyjemnych skutków ubocznych.

Odtrucie alkoholowe — jaki jest następny krok?

Detoks alkoholowy umożliwia podjęcie dalszej terapii mającej na celu wyleczenie pacjenta z nałogu. Sam w sobie detoks nie zapewnia wyzdrowienia, tylko oczyszczenie organizmu ze szkodliwych substancji. Kolejnym krokiem w walce o odzyskanie normalnego życia jest podjęcie terapii, którą prowadzi psychoterapeuta. Lekarz ustala najlepszy dla konkretnego przypadku rodzaj leczenia czasami wymagający podania środków przeciwdepresyjnych lub uspokajających. Ponadto konieczne jest odbywanie terapii grupowej lub indywidualnej. Pomimo że proces jest czasochłonny i wymaga dużo pracy, to zapewnia wyzdrowienie i powrót do społeczeństwa.

Ośrodki zajmujące się leczeniem nałogu w Warszawie

Kliniki oferujące odtrucie alkoholowe w Warszawie mogą zapewnić odpowiednią pomoc medyczną i psychologiczną. Ponadto ze względu na wielkość miasta oferta takich ośrodków jest duża, dzięki czemu dostęp do nich nie jest tak utrudniony i można wybrać ofertę odpowiadającą własnym potrzebom. Dodatkowo istnieje możliwość skorzystania z prywatnych usług lub skorzystania z NFZ. Dostępne są kliniki całodobowe i można skorzystać także z domowego detoksu. Ośrodki oferują także dojazd do klienta i podanie w warunkach domowych kroplówki na kaca. Z tego powodu z usług ośrodków znajdujących się w Warszawie chętnie korzystają nie tylko mieszkańcy, ale także osoby mieszkające w pobliżu.

materiał partnera

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx