Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Zakup samochodu – porady

Kwoty, jakie trzeba wydać na samochód, sprawiają, że jest to przeważnie największy wydatek zaraz po zakupie mieszkania lub domu. Dlatego nietrudno się dziwić, że każdy chce jak najlepiej wydać tak duże pieniądze. Jeśli więc ktoś decyduje się na zakup samochodu, porady będą tym, co może pomóc mu w podjęciu właściwej decyzji. Poniżej znajdziesz właśnie różne informacje, które przydadzą się przy podejmowaniu decyzji o zakupie samochodu.

Nowy czy używany?

To chyba pierwszy dylemat, jaki staje przed każdym, kto ma zamiar kupić samochód. W przypadku nowego samochodu zalety takiego rozwiązania nasuwają się same:

  • w razie jakichkolwiek awarii samochód oddaje się to autoryzowanego serwisu na gwarancję;
  • nie trzeba martwić się, że sprzedawca zataił jakieś ukryte wady;
  • brak przebiegu oznacza, że wszystkie elementy eksploatacyjne są w idealnym stanie;
  • możliwość dobrania koloru i wyposażenia według własnych preferencji.

W przypadku kupna samochodu używanego trzeba liczyć się z tym, że prędzej czy później czeka Cię wizyta w warsztacie, którą będzie musiał pokryć samemu – gwarancji nie ma. Nie zawsze wszystkie usterki da się wykryć w momencie kupna samochodu, nawet wtedy, kiedy sprawdzi się go warsztacie. Zaletą kupna używanego samochodu jest oczywiście, zależnie od rocznika, nawet wielokrotnie niższa niż za nowy samochód.

Jakiego samochodu potrzebujesz?

Wybór modelu samochodu nigdy nie jest łatwy. Ważne jest, abyś zastanowił się, jakie masz potrzeby względem samochodu. To znaczy, do czego będziesz go używał. Jeśli zamierzasz jeździć nim z rodziną na wakacje czy inne wyjazdy, powinien być pojemny – sprawdzi się model kombi lub inny z dużym bagażnikiem. W przypadku używania samochodu tylko na poruszanie się po mieście dobrym rozwiązaniem będzie jakiś niewielki i ekonomiczny model samochodu.

Zakup samochodu – porady dotyczące kupna używanego auta

Oczywiście każdy chciałby mieć w swoim garażu lub pod blokiem nowy samochód. Niestety nie zawsze budżet na to pozwala. Jeśli więc z jakiegoś powodu zdecydowałeś się na używany samochód, warto pamiętać o kilku rzeczach.

Miej budżet na naprawy

Kupując samochód używany, musisz mieć świadomość, że zawsze będzie on wymagał jakiegoś wkładu finansowego. Po prostu po zakupie będziesz musiał pojechać do mechanika, który wykona mniejsze lub większe naprawy. Dlatego planując budżet na kupno używanego samochodu, warto podzielić go na dwie części. Jedna na sam samochód, a druga na jego naprawy. Pozwoli Ci to uniknąć sytuacji, w której kupisz auto, okaże się, że wymaga one naprawy za określoną kwotę, a nie będziesz jej posiadał. Warsztaty samochodowe sprawdzą się także, do sprawdzenia, czy auto rzeczywiście jest w takim stanie, jak mówi sprzedający – warto pojechać i zdiagnozować samochód przed ostateczną decyzją.

Zakup samochodu. Porady – gdzie szukać samochodu?

Dobrym pomysłem jest zakup samochodu ze sprawdzonego źródła. Mogą to być przyjaciele, koledzy lub znajomi znajomych. W przypadku takich samochodów dużo łatwiej o pewność co do ich historii. Oczywiście nie zawsze da się w ten sposób znaleźć samochód, którego się potrzebuje. Wtedy zostaje Internet i ogłoszenia na wszelkiej maści portalach.

Auto z drugiego końca polski? Nie warto

Kupując samochód ludzie często decydują się na przejechanie dużych odległości w celu zobaczenia auta. Nie jest to dobry pomysł. Jeśli jedziesz na drugi koniec kraju obejrzeć auto, to jest większa szansa, że je kupisz – nie będziesz chciał, aby podróż się zmarnowała. W ten sposób możesz mimowolnie przymknąć oko na różne wady. Lepiej więc brać pod uwagę samochody, które są dostępne blisko Twojego miejsca zamieszkania.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx