Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

28 lutego 2024

Wykończenie domu, które spełni Twoje oczekiwania

Wykończenie domu to etap prac, na który zawsze czekamy. Po otrzymaniu stanu deweloperskiego możemy w końcu przejść do najprzyjemniejszego etapu budowy. Choć koszty wykończenia domu są niemałe, to przynajmniej postępy prac są od razu widoczne. Na tym etapie trzeba dwa razy przemyśleć każdy krok i każdą podjętą decyzję. Wszystkie zakupy powinny być dobrze przemyślane. Dość łatwo tu o utracę dyscypliny finansowej. Z jednej strony chcemy wykończyć dom raz, a porządnie, zgodnie ze swoimi marzeniami. Z drugiej strony koszt wykończenia domu i prac prowadzonych we wnętrzu może nas negatywnie zaskoczyć. Rozwaga jest tu konieczna, a połączona z dobrym planem działań sprawi, że unikniemy nieprzyjemnej sytuacji. Ile kosztuje wykończenie domu i co tak naprawdę trzeba na ten temat wiedzieć?

Dom w stanie deweloperskim i co dalej?

Decyzja o zakupie domu w stanie deweloperskim ma sporo zalet. Mamy szansę dopasowania i stworzenia niepowtarzalnego stylu wymarzonego domu. Jego wykończenie pozwoli uzyskać standard dopasowany do naszych potrzeb i gustów. Każdy właściciel nieruchomości wie, ile kosztuje wykończenie domu. Właśnie dlatego warto mieć pod ręką sprawdzony sklep internetowy Allemen, gdzie znajdziemy wszystkie potrzebne elementy. Doprowadzenie inwestycji do stanu surowego otwartego zostawia nam wiele możliwości aranżacyjnych. Możemy wybrać kolor okien, wymarzone panele podłogowe, czy rodzaj drzwi wewnętrznych i zewnętrznych. Na tym etapie możemy także stworzyć sobie dom lub mieszkanie szyte na miarę. Dom w stanie deweloperskim pozwala na wprowadzenie zmian w funkcjonalnym układzie wnętrza. W przypadku domu wykończonego pod klucz takie zmiany mogą być trudne, a z pewnością kosztowne. Stan deweloperski może być również szansą na lepsze zagospodarowanie naszych środków finansowych. Bardzo często, we własnym zakresie lub z pomocą rodziny, możemy samodzielnie wykończyć mieszkanie. To zdecydowanie obniży koszt robocizny. Czasami trzeba również poprawić pracę wykonaną przez ekipę dewelopera. Zmiany bardzo często mają miejsce, jeśli chodzi o rozprowadzenie instalacji elektrycznej. Planując swój budżet przeznaczony na urządzanie domu musimy wziąć pod uwagę, że średni kosz wykończenia domu, w dość przeciętnym standardzie, może wahać się od 1500 do2000zł/m2.  

Kupno domu w stanie surowym zamkniętym to dopiero połowa sukcesu. Pytanie brzmi, jak go dobrze wykończyć?

Do wykończenia domu trzeba podejść z dobrze ułożonym harmonogramem. Zanim przejdziemy do kupowania płytek ceramicznych, decyzji jakie sprzęty agd są nam potrzebne i komu powierzymy układanie podłóg, musimy wszystko zaplanować. Najlepiej wykonać taki plan na papierze lub na komputerze. W odpowiednich rubrykach trzeba zaplanować daty wizyt konkretnych ekip, tak aby wzajemnie się nie nakładały i nie niszczyły swojej pracy. Kolejny etap prac dotyczy ewentualnego wyburzania lub stawiania ścian. Wbrew pozorom dzieje się to dość często, nawet w nowych domach. Budowa domu lub zakup gotowej nieruchomości, ma być swego rodzaju spełnieniem marzeń. Czasem warto wydać dodatkowe środki, ale być w pełni zadowolonym z rozkładu pomieszczeń. Trzeci etap przygotowania do wykańczania domu to nic innego, jak instalacja elektryczna. Bardzo często okazuje się, że w tej kwestii zmiany są konieczne. Wystarczy, że minimalnie zmienimy układ pomieszczeń, a przygotowana przez dewelopera instalacja, przestaje być wystarczająca. Po wykonanych zmianach powinniśmy zrobić zdjęcia każdej ze ścian, jeszcze przed otynkowaniem. Dzięki temu z łatwością powiesimy półki, czy obrazy bez szkody dla instalacji.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx