Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Baterie umywalkowe naścienne czy stojące – które wybrać?

Armatura łazienkowa to dla wielu inwestorów i projektantów ciężki orzech do zgryzienia. Wybór na rynku jest wręcz ogromny, a wybór jednej wiąże się z wieloma pytaniami i zagwozdkami. Jeśli lubisz estetykę i chcesz mieć piękną łazienkę, wybór takich elementów, jak armatura, jest niezwykle istotny. Musi pasować do reszty wystroju i nie zakłócać atmosfery, jaka panuje w pomieszczeniu. Jaką więc baterię umywalkową wybrać? Co wziąć pod uwagę, podczas podejmowania decyzji? Lepsza jest bateria stojąca, a może ścienna?

Baterie umywalkowe stojące – sposób montażu i design

Nie ma wątpliwości, że oferta baterii umywalkowych stojących jest bardzo szeroka. Sklepy z armaturą wręcz pękają w szwach, a to wszystko dzięki nagromadzeniu właśnie tych produktów. Bez większego problemu, wśród tego typu baterii, znajdziemy zarówno baterie eleganckie, jak i minimalistyczne, bardziej i mniej zdobione. Nie brakuje baterii umywalkowych, które śmiało można określić stylem ultranowoczesnym bądź retro. W ostatnim czasie bardzo popularna jest bateria umywalkowa wysoka. Zamontowana prezentuje się bardzo majestatycznie. Świetnie prezentuje się w łazience, ale równie często wybierana jest do kuchni. 

Bateria umywalkowa stojąca ma to do siebie, że można ją montować na kilka sposobów. Nie musi koniecznie współgrać z umywalką. Może bowiem być zamontowana w blacie, jak i w podłodze. Ważne jest, by na samym początku określić, gdzie ma się znajdować dana bateria, ponieważ poszczególne modele muszą być przeznaczone specjalnie do tego typu montażu.

Baterie umywalkowe ścienne – podtynkowe i natynkowe

Choć dzisiaj baterie ścienne są znacznie rzadszym rozwiązaniem, to nadal występują. Uznawane są często za bardzo stylowe rozwiązanie. Najczęściej spotykana jest bateria umywalkowa podtynkowa, jednak występują też natynkowe. Bateria umywalkowa ścienna może świetnie wpisać się w nowoczesne trendy. Warto więc wybierać te, które są przystępne kształtem oraz formą. 

Dobrym wyborem, jeśli decydujesz się na styl retro w mieszkaniu czy domu, będzie bateria umywalkowa natynkowa. Jeśli zdecydujesz się na piękną złotą baterię, ostateczny efekt może być naprawdę piorunujący. Jesteś zwolennikiem takiego rozwiązania? Podczas zakupu baterii, koniecznie zwróć uwagę, z jakiego materiału jest wykonana i czy zdobienia, które się na niej znajdują, będą wystarczająco trwałe. Bateria, podobnie jak inne części umywalki, ma stały kontakt z wodą, a więc musi być maksymalnie wytrzymała. 

Bateria umywalkowa – co wybrać?

Wybór konkretnej baterii zależy od wielu czynników. W sytuacji, kiedy planujesz remont i chcesz umieścić obok wanny baterię strojącą, musisz sprawdzić, jak rodzaj wylewki jest i czy nie trzeba jej zmienić. Wybierając armaturę do łazienki, trzeba zwrócić uwagę na to, do jakiej umywalki jest dedykowana. Wszystko ma bowiem swoje ograniczenia w warunkach technicznych. Dobrze jest wziąć pod uwagę funkcjonalność baterii, zwłaszcza w przypadku umywalki. To z niej korzystamy bowiem najczęściej. Nie ma tutaj znaczenia wyłącznie wygląd, ale również wygoda i komfort użytkowania. Ciekawym rozwiązaniem jest korek klik-klak. Bateria może być też wyposażona w specjalny termostat. Dzięki niemu z kranu nie poleci ani zbyt gorąca, ani zbyt zimna woda. Wbrew pozorom, wyposażenie łazienki ma ogromne znaczenie. Korzystamy z niej codziennie, warto wiec wybrać to, co jest faktycznie wygodne i nie sprawia kłopotów podczas użytkowania. Jeśli chcesz, wyjątkowej jakości, ciekawe baterie i nie tylko znajdziesz na stronie https://www.salonyhoff.pl/baterie-umywalkowe/.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx