Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

E-recepta online – jak ją zdobyć?

Recepta online to świetne rozwiązanie w trudnej sytuacji. Dzięki nim możesz uzyskać e-receptę 24 godziny na dobę, przez 7 dni w tygodniu. Dostęp do potrzebnych leków uzyskasz w paru prostych krokach!

Dla każdego według potrzeb

Od 1 stycznia 2020 roku istnieje w Polsce obowiązek wystawiania recept drogą elektroniczną. Taka forma wypisywania leków działa m.in. poprzez Internetowe Konto Pacjenta, które posiada już większość z nas. Znajdują się tam nie tylko wystawione recepty, ale również skierowania i zwolnienia lekarskie. System elektronicznych recept ułatwia pracę lekarzom i realizację recept pacjentom. W dowolnej aptece do wykupienia leków potrzebujesz jedynie 4-cyfrowy kod PIN wraz z PESEL-em pacjenta. Oznacza to, że łatwo zdobędziesz leki nie tylko dla siebie, ale i dla bliskich osób. Dodatkowe zalety to m.in. zerowe ryzyko zgubienia recepty, mniejsze kolejki w przychodniach oraz czytelność nazw leków.

Zalety recepty online

Dzięki e-receptom nie tracisz już czasu, spędzanego wcześniej w poczekalni przed gabinetem lekarskim. Nie narażasz się też na uszczerbek na zdrowiu. Dostęp do niezbędnych leków uzyskasz bez wychodzenia z domu, jedynie umawiając wizytę lekarską online lub przez telefon. Masz dwie opcje do wyboru: bezpłatną wirtualną konsultację na NFZ lub prywatną teleporadę, już od 59 złotych, z lekarzami różnych specjalizacji.

W paru prostych krokach uzyskasz dostęp do elektronicznej recepty. Zaloguj się lub załóż swoje konto,wybierz dany lek i datę konsultacji medycznej. Już po godzinie otrzymasz swoją e-receptę, jeśli badanie online nie wykaże przeciwwskazań. Niezbędne leki kupisz jeszcze tego samego dnia.

Dostęp do e-recepty

Przed konsultacją szczegółowo przygotuj się do wywiadu lekarskiego. Konieczna będzie, o ile istnieje, dokładna historia choroby, zapis przyjmowanych leków oraz opis objawów. Konsultacja lekarska kończy się doborem właściwych leków i wystawieniem e-recepty. By lekarz mógł sprawnie przygotować się do konsultacji, wypełnij przed wizytą formularz medyczny. Pamiętaj, że specjalista musi poznać także już przyjmowane leki, by nie narażać pacjenta na szkodliwe interakcje między lekami.

Czasem do uzyskania e-recepty wystarczy jedynie wypełnienie formularza przed konsultacją i uiszczenie opłaty. W tej formy często zamawiana jest antykoncepcji awaryjna oraz antykoncepcja hormonalna, dla których to pacjentek liczy się każda godzina. To szybkie i bezpieczne rozwiązanie dla wszystkich w potrzebie.

E-recepta – otrzymaj ją na telefon

Swoją e-receptę, po zatwierdzeniu przez lekarza, otrzymasz na końcu wizyty online. Lekarz podaje 4-cyfrowy kod recepty pacjentowi. Pacjent znajdzie także wszelkie informacje na swoim Internetowym Koncie Pacjenta, o ile je posiada. Z IKP przyjdzie także automatycznie SMS lub e-mail z kodem. Na e-recepcie znajdziesz także podstawowe dane lekarza, ilość opakowań leku i ewentualną refundację.

Ważność e-recepty wystawiana jest zwykle na 30 dni, jednak lekarz może przedłużyć ten okres nawet do 12 miesięcy. Takie rozwiązanie ułatwia wykupienie leków w przypadku przewleklych chorób. Wyjątkiem są leki psychotropowe oraz narkotyczne, na które lekarz może wystawić receptę na co najwyżej 90 dni. W przypadku antybiotyków mamy tylko 7 dni czasu na realizację recepty.

Recepta online pozwoli Ci bez narażania na szwank swojego zdrowia podczas pobytu w przychodni uzyskać konieczne leki. Przepisane leki zrealizujesz u dowolnego farmaceuty, już w parę godzin po zrealizowanej u nas konsultacji online.

W przypadku wątpliwości skonsultuj się ze specjalistą. Wydawca nie odpowiada za treści nieredakcyjne. Treści zawarte na OFIO powinny być konsultowane z lekarzem, specjalistą lub fachowcem.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx