Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Pierścionek zaręczynowy – jaki kamień wybrać?

Diament to prawdziwy król pierścionków zaręczynowych, który spotykany jest na palcach sporej ilości przyszłych panien młodych. Nie oznacza to jednak, że inne kamienie szlachetne, takie jak rubin czy szafir, nie pasują do uroczystości, jaką są zaręczyny. Co więcej, każdy z nich ma swoje symboliczne znaczenie, które warto znać przed podjęciem ostatecznego wyboru. W dzisiejszym artykule chcemy ułatwić zadanie każdemu przyszłemu panu młodego, dlatego przedstawiamy znaczenie poszczególnych kamieni i podpowiadamy, który z nich wybrać.

Dlaczego odpowiedni dobór kamienia jest tak ważny?

Kamień to niejako „serce” każdego pierścionka zaręczynowego, dlatego jego odpowiedni dobór jest tak ważny. To właśnie element ma za zadanie nadanie ostatecznego charakteru całemu pierścionkowi i to on wyraża „więcej niż tysiąc słów”. Mając na uwadze pierścionki zaręczynowe Łodzińscy, które znajdują się w ofercie krakowskiego salonu z biżuterią, spotykamy najczęściej kamienie szlachetne oraz półszlachetne. Pierwsze z nich są znacznie rzadsze, a przy tym trwalsze, dlatego pierścionki z kamieniami szlachetnymi są z reguły droższe. Wśród nich wyróżnić możemy głównie diament, szafir, rubin oraz szmaragd. Nieco mniejsza trwałość, ale równie piękny wygląd mają kamienie półszlachetne, które również znajdują zastosowanie w pierścionkach zaręczynowych. Są to np. turkus, agat, onyks czy kryształ górski. Każdy z tych kamieni ma również inną symbolikę, którą warto znać przed zakupem.

Symbolika kamieni najczęściej spotykanych w pierścionkach zaręczynowych

Pierścionki zaręczynowe z diamentem

Diament to najpopularniejszy z kamieni szlachetnych spotykanych w pierścionkach zaręczynowych. Symbolizuje wieczną miłość, dlatego stanowi piękną obietnicę wierności i przywiązania. Mówi się, że kamień ten zwiastuje również długie i udane małżeństwo. Popularność diamentu nie wynika jednak tylko z jego symboliki, a również z faktu, że jest to najtrwalszy minerał na świecie, dzięki czemu nie ma obaw o jego ukruszenie czy szybkie zniszczenie. Jeśli chodzi o szlif to największą popularnością cieszy się szlif brylantowy, czyli okrągły.

Pierścionek zaręczynowy z diamentem to wybór idealny dla wszystkich kobiet ceniących sobie wierność tradycji, klasę i elegancję.

Pierścionki zaręczynowe z szafirem

Szafir to kamień spopularyzowany przez uwielbianą księżną Walii, czyli Dianę, chociaż jego znaczenie i piękno doceniano już w starożytnym Egipcie. Był on tam czczony, jako symbol sprawiedliwości i prawdy. Szafir jest kamieniem nieśmiertelności i czystości, działa również uspakajająco. Jego unikatowy, niebieski kolor pomaga w zdobywaniu doświadczeń oraz otwieraniu się na nowe rzeczy. Pomaga również koncentrować myśli oraz działać kreatywnie, dlatego pierścionki zaręczynowe z szafirem polecane są kobietom odważnym i ciekawym świata.

Pierścionki zaręczynowe ze szmaragdem

Szmaragd to unikatowy kamień barwy zielonej, który zachwyca swoją intensywną barwą. Kojarzony jest on z harmonią oraz bezpieczeństwem, dlatego ma zapewniać spokój oraz ukojenie. Często nazywany jest „kamieniem szczęśliwej miłości”, co sprawia, że jest on idealny, jako element pierścionka zaręczynowego. Szmaragd pomaga również w utrzymaniu trwałych i dobrych relacji z partnerem, dodaje wewnętrznej siły oraz witalności. 

Pierścionki zaręczynowe z rubinem

Rubin to kolor miłości, namiętności, odwagi i pasji, który dawniej łączony był z żywiołem ognia. Pierścionki z tym kamieniem dodają energii i napawają optymizmem równocześnie przywracając chęć do życia i witalność. Pierścionki zaręczynowe z rubinem polecane są kobietom, które lubią wyróżniać się z tłumu i chcą poczuć przypływ dodatkowej siły i pewności siebie.

Pierścionki zaręczynowe z topazem

Topaz to coraz popularniejszy kamień, który ma chronić nas przed problemami w związku oraz pomagać w ich ewentualnym rozwiązywaniu. Najpopularniejszy odcień topazu to błękit, chociaż można znaleźć pierścionki o zabarwieniu pomarańczowym, fioletowym, niebiesko-zielonym oraz różowym. Pierścionek zaręczynowy z topazem to wybór dla pań, które lubią nietypową biżuterię, a od partnera wymagają nieco kreatywności i nieszablonowego postępowania. 

Pierścionek zaręczynowy z tanzanitem

Tanzanit to niezwykle ciekawa propozycja, bowiem jest to jeden z najrzadziej występujący kamieni szlachetnych na świecie. Dzieje się tak, ponieważ jest on wydobywany jedynie w jednym miejscu na świecie, czyli Tanzanii. Uważa się, że tanzanit dodaje energii oraz uwalnia od wszelkich trosk. Kamień ten zwraca uwagę swoją piękną, fioletową barwą, dzięki czemu jest on idealnym wyborem dla kobiet odważnych i pewnych siebie.

Pierścionki zaręczynowe z perłą

Perła to jeden z bardziej klasycznych wyborów, idealny dla osób, które lubią ponadczasowość, jednak nie przemawia do nich diament. Perły są symbolem szczerości, mądrości oraz niewinności, dzięki czemu zwiększają one poczucie własnej wartości oraz dodają szyku. Pierścionek zaręczynowy z perłą będzie idealny dla pań, które lubią nieskazitelny i delikatny styl.

Jeśli zastanawiają się Państwo, w jaki sposób odpowiednio dobrać rozmiar pierścionka zaręczynowego, by cieszyć się wyjątkową biżuterią na długie lata, zachęcamy do odwiedzenia strony wspomnianego już salonu Łodzińscy w Krakowie – https://lodzinscy.eu/blog/porady/jak-mierzyc-pierscionki, którzy szczegółowo przedstawiają kilka ciekawych wskazówek i metod prawidłowego mierzenia pierścionków. 

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx