Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

23 lipca 2024

Jak wybrać firmę dla przesyłek międzynarodowych?

Wybór odpowiedniej firmy kurierskiej nie jest łatwym zadaniem. Jak znaleźć idealną firmę do przewozu przesyłek międzynarodowych? Odpowiedź na to pytanie znajdziesz poniżej.

Przesyłki międzynarodowe – dla kogo?

Coraz więcej firm nawiązuje relacje handlowe z zagranicznymi partnerami. Wiąże się to z koniecznością wysyłki paczek do wielu różnych krajów. Idealnym rozwiązaniem w takich sytuacjach może być kurier oferujący przesyłki zagraniczne dla firm. Podpisując umowę z międzynarodową firmą kurierską, zwykle możemy liczyć na bardzo korzystne warunki współpracy.

Terminowe dostarczenie paczki za granicę

Bardzo ważnym aspektem, na który należy zwrócić uwagę przy wyborze firmy kurierskiej dla przesyłek międzynarodowych, jest czas dostarczania paczek na miejsce. Każda firma świadcząca usługi wysokiej jakości powinna zapewnić swoim klientom terminowe dostawy – nawet w okresie bożonarodzeniowym czy wielkanocnym.

Tanie przesyłki międzynarodowe

Wysyłając paczki zagraniczne chcemy, aby koszt takiej usługi był jak najniższy. Przed podjęciem współpracy z daną firmą kurierską warto dokładnie zapoznać się z oferowanym cennikiem usług. Wielu przewoźników ma w swojej ofercie najtańsze przesyłki kurierskie dla stałych klientów, którzy wysyłają większe ilości paczek. Zwykle im więcej przesyłek, tym niższy koszt wysyłki.

Przesyłki kurierskie za granicę – jakość usług

Kolejnym istotnym czynnikiem wpływającym na wybór firmy kurierskiej dla przesyłek międzynarodowych jest jakość świadczonych usług. Dobra firma zawsze dba o to, aby paczka w nienaruszonym stanie dotarła do miejsca doręczenia przesyłki. Wszystkie przewożone przesyłki powinny być odpowiednio zabezpieczone. Pojazd, za pomocą którego przewożony jest towar, musi być sprawny technicznie.

Przesyłki zagraniczne dla firm – komfort korzystania z usług

Wybierając przewoźnika dla przesyłek zagranicznych, warto zwrócić uwagę na komfort korzystania z oferowanych usług. Dobra firma kurierska powinna gwarantować możliwość nadania przesyłki przez internet i pełny monitoring wysłanej paczki online. Warto wybrać przewoźnika, który zapewnia automatycznie wygenerowany list przewozowy, co pozwoli nam na dużą oszczędność czasu.

Kurier międzynarodowy – opinie

Zanim zdecydujemy się na wysyłkę paczki za pośrednictwem danej firmy kurierskiej, warto zapoznać się z opiniami na jej temat. Znajdziemy je zarówno na stronach internetowych z opiniami, jak i w serwisach społecznościowych. Rekomendacje zadowolonych klientów pomogą nam wybrać kuriera, który spełni nasze oczekiwania.

Oferowane usługi

Podczas wyboru firmy kurierskiej warto sprawdzić, czy dany przewoźnik oferuje dokładnie takie usługi, jakich potrzebujemy. Mogą to być na przykład:

  • Obsługa logistyczna dla sklepów online – dostawa pod drzwi odbiorcy, do punktów odbioru czy paczkomatów;
  • Obsługa zwrotu w kraju klienta – dzięki temu klienci zamawiający towar z zagranicy będą mogli odesłać go do magazynu w swoim kraju, a przewoźnik wyśle paczkę bezpośrednio do nadawcy;
  • Logistyka cross-border – czyli usługa logistyki transgranicznej, która oparta jest o najlepsze rozwiązania kurierskie.

Jak spakować paczkę za granicę?

Poprawne pakowanie przesyłek sprawia wielu osobom problemy. Jak spakować paczkę za granicę? Oto kilka wskazówek:

  • Do spakowania paczki wykorzystaj wysokiej jakości, grube pudełko tekturowe.
  • Użyj np. folii bąbelkowej lub gazet do zabezpieczenia zawartości paczki.
  • Do zaklejenia pudełka użyj dobrej jakości taśmy klejącej – najlepiej takiej, która jest specjalnie przeznaczona do zabezpieczania przesyłek.
  • Zanim kurier przyjedzie odebrać paczkę, przygotuj etykietę przewozową. Wiele firm kurierskich oferuje automatyczne generowanie listów przewozowych online, dzięki czemu możesz zaoszczędzić cenny czas.
0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx