Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

5 lutego 2023

Stół do jadalni i salonu – jaki wybrać?

Stół to serce każdej jadalni czy salonu. To przy nim codziennie spotykają się domownicy, by snuć rozmowy, zajadać się ulubionymi potrawami, dzielić z bliskimi emocjami, które towarzyszyły nam przez resztę dnia. Właśnie przy stole gromadzimy się w czasie wielkanocnych śniadań czy wigilijnych kolacji, by wzmocnić rodzinne więzi. Przy stole przyjmujemy w naszych domach gości, zarówno tych, którzy odwiedzają nas od święta, jak i tych, z którymi regularnie spędzamy wolne wieczory na rozmowach, grach w planszówki czy przy symbolicznej lampce wina. Poza oczywistą funkcjonalnością stoły w naszych salonach i jadalniach stanowią również niezwykle istotny element aranżacji całego wnętrza. A zatem – wybierając stół do jadalni – warto wziąć pod uwagę nie tylko to, w jakiej konfiguracji osobowej najczęściej do niego zasiadamy, ale także to, czy w projekt pomieszczenia lepiej wpisze się stół bardziej tradycyjny, klasyczny, czy raczej nowoczesny, modernistyczny.

  • Stół jako serce każdej jadalni i salonu
  • Stół okrągły czy prostokątny – wybierz funkcjonalność
  • Jak dopasować stół do wystroju wnętrza?
  • Wyjątkowe stoły w Black Red White

Stół jako serce każdej jadalni i salonu

Stół okazuje się prawdziwym centrum życia domowego, miejscem, przy którym wymieniamy myśli z najbliższymi, wspólnie zasiadamy do posiłków, przy nim spędzamy święta, a także przyjmujemy gości. Największy stół we we wspólnej rodzinnej przestrzeni zazwyczaj staje się sercem funkcjonowania domowników, miejscem, które nas jednoczy, pozwalając na chwilę wytchnienia od codziennej gonitwy. Niezależnie, czy postawimy go w salonie, czy jadalni – poza funkcjonalnością powinniśmy rozważyć także jego harmonijne dopasowanie do reszty wystroju pomieszczenia, aby nie zaburzać aranżacji budującej ciepłą atmosferę domowego ogniska. Warto postawić też na uniwersalność. W końcu przy stole nie tylko dyskutujemy i spożywamy posiłki, to także miejsce wspólnych zabaw z dziećmi, niekiedy również odrabiania lekcji. Obok designu liczy się zatem przestronność i wygoda.

Stół okrągły czy prostokątny – wybierz funkcjonalność

Rzecz jasna w kwestii funkcjonalności, gdy zdecydujemy się na zakup nowego stołu, powinniśmy właściwie zagospodarować dla niego przestrzeń. Kluczowe okaże się precyzyjne określenie pożądanych wymiarów blatu. Możemy przyjąć pewne uniwersalne wskazania. Stół powinien stać w odległości około 70-80 cm od najbliższej ściany. Trzeba pamiętać także o optymalnej odległości pomiędzy osobami do niego zasiadającymi. Przyjmuje się zatem, że opitmum stanowi 20 cm przerw między kolejnymi miejscami do siedzenia. Ostatecznie o funkcjonalności stołu decyduje też jego kształt. Możemy bowiem wybierać pomiędzy modelami okrągłymi, a prostokątnymi i kwadratowymi. Pierwsze sprawdzą się w dużych pomieszczeniach, drugie i trzecie w jadalniach i salonach mniejszych, gdy będziemy chcieli, by stół przylegał krawędzią do ściany. Alternatywą przy trudności oszacowania rozmiarów pozostaje zakup stołu rozkładanego, który świetnie sprawdzi się w czasie świąt czy imprez okolicznościowych, gdy dom zapełnia się gośćmi.

Jak dopasować stół do wystroju wnętrza?

Obecnie rynek meblarski pozwala nam wybierać spośród tysięcy modeli stołów zróżnicowanych pod względem rozmiarów, kształtów, designerskich styli czy materiału wykorzystanego w procesie produkcji. Do kompaktowych, modernistycznych wnętrz świetnie sprawdzą się stoły o surowej, geometrycznej rzeźbie. W bardziej klasycznych aranżacjach warto postawić na tradycję – solidne ławy z bogatego rzeźbionego drewna, łączące w sobie funkcjonalność i klasę.

Wyjątkowe stoły w Black Red White

Zapraszamy do salonów stacjonarnych i sklepu internetowego marki Black Red White (https://www.brw.pl/stoly/salon-jadalnia/), producenta wyjątkowych, trwałych, zarówno nowoczesnych, jak i klasycznych modeli stołów do salonów i jadalni. Zespół doradców pomoże wybrać produkt, który spełni oczekiwania zarówno w warstwie funkcjonalności, jak i estetycznego dopasowania do reszty aranżacji pomieszczenia. Zaufaj fachowcom, którzy śledzą najnowsze trendy w branży meblarskiej, by spełniać oczekiwania nawet najbardziej wymagających klientów.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx