Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Jak wybrać konto osobiste?

Zastanawiasz się nad założeniem konta bankowego? Zdajemy sobie sprawę, że wśród licznych ofert proponowanych za pośrednictwem reklam i osobistego telemarketingu, trudno wybrać tę najlepszą. Najlepszym sposobem będzie spojrzenie na dostępne w internecie rankingi kont osobistych. Te z pewnością wskażą ci najkorzystniejsze konto bankowe dopasowane do twoich potrzeb oraz preferencji. Przygotowaliśmy dla ciebie kilka wskazówek, które z pewnością pomogą podjąć ci ostateczną decyzję.

  • Ranking kont osobistych — jak wybrać konto osobiste
  • Założenie konta — najlepsze konta osobiste 
  • Konto oszczędnościowe i konto walutowe — jak działają rankingi kont osobistych 

Ranking kont osobistych — jak wybrać konto osobiste

Decydując się na wybór bankowego konta osobistego, warto wziąć kilka ważnych aspektów pod uwagę, które z pewnością sprawią, że późniejsze użytkowanie będzie łatwe, szybkie i przyjemne. Pierwszym niezwykle ważnym elementem jest dokładne zapoznanie się z cennikiem. To ile wyniesie cię prowadzenie konta, uzależnione jest od wielu czynników. Rachunek osobisty w wielu bankach prowadzony jest całkowicie za darmo pod warunkiem spełniania określonych wymogów w skali miesiąca. Może to być np. określona miesięczna kwota wpływów, która powinna w każdym miesiącu pojawić się na rachunku. Co więcej, wybrane oferty proponują darmowe konta bankowe w chwili, gdy w okresie rozliczeniowym dokonasz płatności kartą bankomatową na wyznaczoną w umowie kwotę. 

Sprawdź również, jak wyglądają wypłaty z bankomatów. Te w zależności od rodzaju mogą odciągać prowizję zarówno za wpłaty, jak i wypłaty. To niezwykle istotny element, który pomoże ci zaoszczędzić fundusze i nie ponosić dodatkowych, nieprzewidzianych kosztów. 

Założenie konta — najlepsze konta osobiste 

Założenie konta osobistego wcale nie jest skomplikowanym procesem. Wszystkie formalności możesz z powodzeniem załatwić bez wychodzenia z domu. To jak wygląda cały etap, uzależnione jest od wybranej placówki bankowej. Wśród licznych propozycji możesz wybrać bank, który proponuje pełne założenie konta jedynie przez internet lub przy pomocy konsultanta, który telefonicznie zada ci kilka kluczowych pytań weryfikacyjnych. Niektóre banki wymagają dodatkowo złożenia twoich oficjalnych podpisów. Czy to oznacza, że jednak musisz osobiście stawić się u pracownika banku? Absolutnie nie! Wybierając bank z taką opcją, w wyznaczony dzień przyjedzie do ciebie kurier, w którego obecności złożysz najważniejsze podpisy i oddasz dokumenty w jego ręce. 

Mimo wszystko obecnie większość placówek działa przy pomocy bankowości internetowej, dlatego założenie rachunku bankowego to kwestia kilku minut, z czego najwięcej czasu zajmuje podjęcie ostatecznej decyzji. 

Konto oszczędnościowe i konto walutowe — jak działają rankingi kont osobistych 

Ranking kont osobistych dostępny w internecie to doskonała opcja na sprawdzenie wszystkich dostępnych opcji na rynku bankowości. Narzędzie bierze jednocześnie pod uwagę twoje preferencje oraz wymagania, dzięki czemu pewnością znajdziesz coś dla siebie. Produkty z powodzenie możesz podzielić zarówno na rodzaj konta, poczynając od kont osobistych, aż po takie, które przygotowane zostały myślą o dzieciach, młodzieży, jak i seniorach. Dzięki temu wyświetlane oferty będą skrojone niemal na miarę. 

Zawarte zostały również informacje dotyczące opłat za poszczególne elementy związane z prowadzeniem konta, w tym wypłatą i wpłatą funduszy w bankomatach w Polsce. Dodatkowo możesz sprawdzić, jak wyglądają propozycje walutowe, jeżeli zależy ci na kontach, które pozwalają na takie opcje. Zapoznaj się z pełną ofertą i dobierz najkorzystniejszą propozycję, która w spełni twoje oczekiwania. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx