Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Czy automaty z jedzeniem w firmie to dobry pomysł?

Wyżywienie to bardzo ważny aspekt podczas kilkugodzinnej pracy. Dlatego też wielu przedsiębiorców decyduje się na zakup automatu z przekąskami i jedzeniem dla siebie i swoich pracowników. Czy jest to dobry zakup? Jakie automaty są najlepsze dla pracowników?

Automat z jedzeniem

Najbardziej znane są szkolne automaty ze zdrową żywnością, które pojawiają się niemalże w każdej szkole. Jednak automaty, oprócz sprzedaży przekąsek, mogą również być wypełnione gotowymi daniami. Są to tak zwane automaty vendingowe. Można je zakupić lub wynająć na określony czas. W takim automacie znajdziemy np. dania obiadowe instant, napoje czy słodkości. W zależności od kupionego automatu. Z perspektywy pracownika, posiadanie w firmie automatu z jedzeniem to doskonała możliwość na zjedzenie przekąski tudzież posiłku. Niektóre firmy bowiem oferują automaty z gotowymi do spożycia daniami pudełkowymi. Można więc powiedzieć, że nowocześniejszy automat z jedzeniem to coś, co nazwać można lunch boxem. Zatem i z perspektywy właściciela firmy, który zakupił automat, inwestycja powinna okazać się dobrym wyborem. Pracownicy będą mieć zapewnione wyżywienie za niewielką sumę, co zdecydowanie poprawi ich efektywność w pracy. Aby zadbać o wizualny aspekt, zwłaszcza jeżeli pracownikom zdarza się przebywać w firmie w popołudniowych czy wieczornych godzinach, to wybór automatu, który posiada diodowe oświetlenie, jest zatem widoczny.

Automat z ciepłymi napojami

Zwłaszcza zimą, człowiek ma ochotę wypić coś ciepłego, aby nieco się rozgrzać i nabrać energii. Automat z kawą, herbatą i gorącą czekoladą to zatem strzał w dziesiątkę. Bowiem pracownik podczas przerwy może spokojnie kupić sobie aromatyczny napój. Tym bardziej zachęcający jest fakt, iż większość automatów posiada możliwość regulowania ilości cukru w napoju i wyboru smaku np. herbaty. 

Wiemy zatem, że zakup automatu do biura czy innego miejsca pracy, to bardzo dobry pomysł. Najlepiej zaopatrzyć się w maszynę z gotowymi posiłkami oraz automat z napojami. Jeżeli jednak zależy nam tylko, aby w czasie przerwy coś przekąsić, wystarczy nam automat z lekkimi przekąskami. Natomiast maszyna z napojami skutecznie może zastąpić dozownik z wodą. Tak samo jak niepotrzebne może być otwieranie firmowego baru czy zamawianie cateringu. Wszystko można mieć bowiem w jednym miejscu, w zasięgu ręki. Jest to zdecydowana oszczędność, lecz ogromne udogodnienie dla pracowników. Warto więc rozważyć zakup automatu z jedzeniem. Automat vendingowy to sposób na umożliwienie pracownikom dostępu do wyżywienia.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx