Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

24 lutego 2024

Zagospodarowanie wody deszczowej

Z roku na rok rośnie liczba świadomych mieszkańców, którzy chcą zadbać o ekologię oraz otaczające nas środowisko. Czy jednak oprócz segregacji śmieci i podstawowych zasad ograniczania zużywania wody i produkcji śmieci jest metoda, która może się do tego przyczynić? Oczywiście, wiedzą  tym doskonale, chociażby osoby zamieszkujące domki jednorodzinne. Mowa oczywiście o wykorzystywaniu zgromadzonej deszczówki. Sprawdź, co możesz z nią zrobić oraz w jaki sposób ją pozyskać? 

  • System zagospodarowania wody deszczowej — zbiorniki wody opadowej 
  • Zagospodarowanie wody deszczowej — jak wykorzystać wodę deszczową? 

System zagospodarowania wody deszczowej — zbiorniki wody opadowej 

Woda deszczowa może być doskonały, naturalnym zasobem, który zebrany w odpowiedni sposób zasili twoje gospodarstwo lub odciąży je z konieczności ciągłego wykorzystywania wody kanalizacyjnej, lub gruntowej. Jak jednak skutecznie zbierać deszczówkę do podlewania, mycia i innych czynności okołodomowych?

Systemy zagospodarowania wody deszczowej obejmują specjalnie przygotowane zbiorniki, w których woda opadowa będzie mogła być przechowywana. To do ciebie zależy, na jaki rodzaj się zdecydujesz. Mogą to być zbiorniki ozdobne lub cały system zbierania wody deszczowej, które pozwolą na bezpieczny sposób magazynowania wody deszczowej. Odpowiednio zamontowane elementy na terenie ogrodu pozwolą ci ograniczyć wodę wodociągową, wykorzystując jedynie zasobność zebranych wód opadowych. 

Zagospodarowanie wody deszczowej — jak wykorzystać wodę deszczową?  

Pozyskana deszczówka, czyli naturalne zasoby wodne doskonale nadadzą się do różnego rodzaju prac ogrodowych i przydomowych. Wiele osób wykorzystuje naturalne zasoby do mycia, chociażby elewacji budynku, drobnych elementów ogrodowych, a nawet karoserii swojego samochodu lub innych maszyn użytkowych. Niekiedy ogrodnicy i właściciele posesji używają wody deszczowej do podlewania swojej roślinności oraz trawników, odpowiednio je nawadniając. 

Propozycje sprzętów zamieszczonych na stronie e-deszczowka.com to idealne propozycje, które wykorzystasz w swoim przydomowym gospodarstwie oraz większych przedsiębiorstwach. Odpowiednio dobrana pompa oraz filtry zapewnia doskonały obieg wody i jej przepływ. To da sposobność podłączenia jej do instalacji kanalizacyjnej w celu spłukiwania toalety, praktycznie bez żadnych kosztów. Opcja zagospodarowania wody opadowej zebranej podczas silnych opadów deszczu pozwoli ci ograniczyć zużycie wody wodociągowej i wprowadzi oszczędności do twojego gospodarstwa domowego. 

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx