Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

26 września 2023

Baterie na co zwrócić uwagę przy zakupie?

Masz przed sobą dekorowanie mieszkania? Z pewnością do części sprzętów będą potrzebne baterie. W poniższym artykule znajdziesz m.in. informacje na co zwrócić uwagę kupując baterie kuchenne oraz baterie łazienkowe prysznicowe.

Czym charakteryzują się baterie łazienkowe?

Baterie łazienkowe to jedne z basicowych elementów do wyposażenia łazienki. Ich funkcja jest nie tylko użytkowa, ale także dekoracyjna. Mylnym poglądem jest, że to mały istotny element, który należy zrzucić na ostatni etap remontu. Baterie łazienkowe należy jednak zaplanować wcześniej. Poszczególne rodzaje baterii łazienkowych może różnić od siebie montaż oraz to czy istnieje możliwość dopasowania do konkretnej wanny lub umywalki. W przypadku baterii łazienkowych należy również pamiętać o dostępności na rynku. 

Bateria łazienkowa może mieć wiele modeli oraz różnić się między sobą estetyką. W przypadku armatury łazienkowej niezwykle ważna jest również funkcjonalność. Dobrze wybrana bateria daje gwarancję długoletniej bezawaryjnej pracy. W kran łazienkowy warto często zainwestować.

Armatura łazienkowa jest tak różnorodna, że powinna zadowolić najbardziej wymagającego klienta. 

Ze względu na system montażu baterie można podzielić na:

  • Baterie ścienne – montowane są bezpośrednio na ścianie. Sprawdzi się w przypadku elementów, które są za wąskie do prawidłowego montażu rant. Bateria ścienna może mieć kran retro, ale także być nowoczesnym modelem, który wpisze się w bieżące trendy.
  • Baterie podtynkowe – te elementy podtynkowe występują w minimalistycznych wnętrzach, gdy chce się eksponować wyłącznie najważniejsze elementy wyposażenia, a cała reszta ma być ukryta. Dzięki takiej armaturze łazienkowej również jest montowana na ścianie, ale widoczna jest tylko krótka wylewka i uchwyt, który reguluje wypływ wody.

Produkty można znaleźć w atrakcyjnych cenach. Wszystkie elementy armatury razem z bateriami otrzymują dedykowane zawory do wody. 

Co wybrać: baterie prysznicowe kontra baterie wannowe?

Gdy zastanawiamy się jakie baterie łazienkowe wybrać, warto zdecydować się na zestawy prysznicowe lub baterię wannową. Są one istotnym elementem w każdym domu. Baterie prysznicowe mają wysoki kran, sprawdzą się do mniejszych wnętrz. Baterie prysznicowe mogą mieć jeden uchwyt lub dwa uchwyty prysznica. 

W przypadku wanny dostępne są również baterie wannowo natryskowe ścienne, podtynkowe oraz natynkowe. Głowica ceramiczna może być np. w stylu retro. W przypadku tych baterii może wystąpić specjalny drążek. 

Akcesoria tego typu to główny element sprzedaży takich firm jak: Grohe, Hansgrohe, Steinberg, Tres, Omnires, Kludi, Hagendsen&Smith, HushLab. Dla wielu modeli dostępna jest wieloletnia gwarancja, jaką oferuje producent.

Jakie baterie bidetowe wybrać?

Baterie łazienkowe to również baterie bidetowe. Jest to rozwiązanie zapewniające komfort, oszczędza czas oraz wodę. W skład ceramiki łazienkowej wchodzą miska WC, jak i bidet. Można zakupić produkty, które współgrają ze sobą stylistyką i designem. W zestawie dostępna jest również z wybieranym modelem bateria bidetowa.

Bateria bidetowa w większości przypadków jest mniejsza od umywalkowej, posiada także ruszający się perlator. Można go wykorzystać w trakcie korzystania z bidetu i ustawić pod dowolnym kątem. Alternatywa to zamontowanie tzw. bidetty, inaczej zwaną bidetką. Obecnie dostępny jest już szeroki wybór tego typu produktów. Armatura ta różni się od siebie sposobem montażu w łazience. 

A Wy jaką armaturę wybieracie do swojej łazienki? Na co zwracacie uwagę kupując baterie łazienkowe? Napiszcie w komentarzu.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx