Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

22 września 2023

Meble ogrodowe drewniane – do każdego stylu!

Każdy ogród jest inny – to zdanie brzmi jak banał, jednak po chwili zastanowienia szybko przyznasz, że rzeczywiście trudno o dwie takie same przestrzenie. Nawet jeśli zostaną urządzone w podobnym stylu, różni je ukształtowanie, położenie czy warunki naturalne panujące na działce. Dużą rolę w ostatecznym kształcie aranżacji odgrywają meble ogrodowe. Za ich pomocą urządzisz strefę wypoczynku na otwartej przestrzeni, altanę czy taras. Warto zadbać, aby były nie tylko funkcjonalne i piękne, ale również dopasowane do otoczenia. Podpowiadamy, czym sugerować się, wybierając drewniane meble.

  1. Meble ogrodowe drewniane a ogród w stylu klasycznym
  2. Styl boho wobec mebli ogrodowych
  3. Drewniane meble ogrodowe a minimalizm i nowoczesność

Meble ogrodowe drewniane mają wiele zalet: są efektowne, wytrzymałe, a także – odpowiednio pielęgnowane – wykazują dużą odporność na warunki atmosferyczne. Z łatwością dopasujesz je do różnych balkonowych i tarasowych aranżacji. Poniżej podpowiadamy, jak to zrobić.

Meble ogrodowe drewniane a ogród w stylu klasycznym

Jeśli twój dom oraz aranżacja działki utrzymane są w stylu klasycznym, najlepszym rozwiązaniem będą meble o prostej, tradycyjnej konstrukcji i uniwersalnej kolorystyce, na przykład stoły ogrodowe i ławki z litego drewna w naturalnych barwach. Możesz zdecydować się na gotowy zestaw mebli ogrodowych, za sprawą którego szybko stworzysz komfortowe miejsce wypoczynku na świeżym powietrzu, a jednocześnie zyskasz pewność, że wszystkie elementy do siebie pasują.

Warto uzupełnić taki zestaw mebli wygodnymi, dużymi poduchami, dzięki którym wypoczynek będzie jeszcze przyjemniejszy.

Styl boho wobec mebli ogrodowych

Meble drewniane mogą być znakomitym wyborem także w przypadku naturalistycznych aranżacji, takich jak ogród w klimacie boho.W tym przypadku jednak zdecydowanie lepiej zaprezentują się meble o obłych kształtach, na przykład owalne i okrągłe stoły ogrodowe czy krzesła o łagodniejszej linii. Różnorodność wprowadzisz, łącząc elementy z różnych kolekcji lub stawiając na pojedyncze egzemplarze.

W stylu boho ważną rolę odgrywają dodatki – dobrze więc, jeśli postawisz na zróżnicowanie kolorów i faktur. Dzięki temu twój ogród będzie tętnił życiem. Dopasuj do mebli miękkie poduszki ogrodowe — z oparciem lub bez, których żywe kolory efektownie przełamią klasyczny odcień drewna, a dodatkowo sprawią, że ławki, krzesła i fotele staną się jeszcze bardziej wygodne. Estetycznie zaprezentują się również naturalne barwy w postaci palety brązów czy zieleni. Nie zapomnij o parasolach, które nie tylko prezentują się bardzo estetycznie, ale również pełnią konkretną funkcję praktyczną.

Drewniane meble ogrodowe a minimalizm i nowoczesność

Czy meble drewniane mają szansę odnaleźć się w ogrodzie minimalistycznym? Zdecydowanie tak, zwłaszcza, gdy cała aranżacja posesji stworzona jest z myślą o ograniczeniu zbędnych dodatków i detali do minimum. Dobrze przemyślane i wkomponowane do ogrodu czy tarasu komplety mebli mogą stać się najmocniejszym punktem takiego wystroju. Musisz jedynie unikać nadmiaru, który zaburzyłby tak ważną w tym stylu równowagę.

Na co więc stawiać? Przede wszystkim warto zdecydować się na jeden zestaw mebli ogrodowych, na przykład komplet, w skład którego wchodzi stół i kilka krzeseł. Identyczne wzornictwo i kolor pozwolą ci podtrzymać estetyczne wrażenie. Ogranicz także paletę barw. Jeśli meble zostały pomalowane na bardzo naturalny brąz, możesz uzupełnić go takim samym kolorem, różniącym się o kilka odcieni lub dodatkiem uniwersalnej szarości.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx