Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

3 października 2023

Dieta pudełkowa z dostawą a ekologia

Każdy z nas chciałby na co dzień zdrowo i smacznie jeść. Niestety, nie każdy ma czas, aby przygotowywać odpowiednio zbilansowane i pożywne posiłki. Rozwiązaniem może być dieta pudełkowa. Popularne cateringi dietetyczne rozwożą zestawy posiłków po całej Polsce i “zwalniają” swoich klientów z obowiązku robienia zakupów, gotowania, a nawet sprzątania kuchni. W tym miejscu pojawia się jednak pytanie: co z ekologią? Czy rosnąca popularność diet pudełkowych służy naszemu środowisku?

Największe zalety diet pudełkowych w kontekście ekologii i nie tylko

Największą zaletą diety pudełkowej z dostawą pod wskazany adres jest oszczędność czasu. Nie musisz planować jadłospisu, robić listy zakupów, ani spędzać długich godzin w supermarketach (nie mówiąc nawet o korkach w drodze do nich). 

Posiłki na dany dzień otrzymujesz rano w hermetycznie zamkniętych opakowaniach. Tackę z jedzeniem możesz podgrzać w mikrofalówce lub zabrać ze sobą do pracy, na uczelnię czy w podróż. Czas zaoszczędzony na gotowaniu i sprzątaniu kuchni warto przeznaczyć na ulubioną aktywność lub zasłużony relaks.

Kolejną zaletą cateringu dietetycznego jest oszczędność pieniędzy. Choć za zestaw posiłków na cały dzień trzeba zapłacić kilkadziesiąt złotych (cena różni się w zależności od firmy, rodzaju i kaloryczności diety), to oszczędzasz pieniądze na: 

  • paliwie lub bilecie, które są niezbędne, aby pojechać na zakupy (chyba że sklep masz blisko i lubisz dźwigać ciężkie reklamówki),
  • prądzie, gazie i wodzie, czyli mediach zużytych do gotowania i sprzątania kuchni. 

Oczywiście pudełka po jedzeniu generują śmieci. Wybierając firmę cateringową, warto zwrócić uwagę, z jakiego tworzywa wykonywane są tacki. Najlepiej, aby były w stu procentach recyklingowane. O takie rozwiązania dba między innymi Maczfit (sprawdź ofertę na stronie: https://www.maczfit.pl/krakow). Jeśli posiłki zazwyczaj jesz w domu, zrezygnuj z dodawanych do zamówienia sztućców.

Inną, ważną w kontekście ekologii, zaletą diety pudełkowej jest ograniczenie problemu marnowania jedzenia. Zastanów się, ile razy zdarzyło Ci się ugotować za dużą porcję makaronu? A może po pracy zostało kilka kanapek, które ostatecznie wylądowały w koszu? Zamawiając catering o określonej kaloryczności, dostajesz taką porcję, jaka odpowiada Twojemu dziennemu zapotrzebowaniu energetycznemu. Dzięki temu jesz do syta, nie przejadasz się i – co najważniejsze – nie musisz wyrzucać jedzenia. 

Czy dieta pudełkowa ma jakieś wady? 

Dla niektórych wadą diety pudełkowej będzie jej koszt, jednak cena zawsze jest kryterium subiektywnym. Poza tym warto pamiętać, że w jednej paczce znajdują się posiłki na cały dzień, które ktoś za nas przygotował i nam dostarczył. Wybierając catering z dostawą, płacisz zatem nie tylko za żywność, ale również usługę. 

Jak znaleźć firmę cateringową, która oferuje pyszne, zdrowe posiłki, a do tego dba o ekologię? Warto poszperać w Internecie, poczytać opinie na forach oraz podpytać o radę znajomych. Cateringi są obecnie bardzo popularne, więc być może ktoś z Twojego otoczenia ma informacje “z pierwszej ręki”. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx