Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

30 maja 2024

Najlepsze sposoby na promocję marki wykorzystując naklejki 3d

Każdy przedsiębiorca ma świadomość, że promocja jego marki jest niezbędna, żeby osiągnąć sukces. Można robić to na wiele sposobów. Najlepsze strategia promocji łączy w sobie działanie z zakresu marketingu internetowego, promocji outdoor, a także kampanii public relations. Wszystkie te elementy razem mają budować pozytywny wizerunek marki, wpływać na zwiększenie jej rozpoznawalności, a w efekcie zwiększać liczbę klientów i wolumen sprzedaży. Jeśli zastanawiasz się, 

1. Naklejki 3D – na czym to polega?

2. Efekt promocyjny naklejek 3D

3. Ulotki reklamowe – czy działają? 

4. Najlepsze gadżety reklamowe

5. Jak odpowiednio zaplanować działania promocyjne? 

Naklejki 3D – na czym to polega?

Wydruk naklejek 3D na różnego rodzaju foliach to doskonały sposób na promocję firmy. Przed wydrukiem konieczne jest zaprojektowanie naklejki. Można zlecić to bezpośrednio w drukarni lub przygotować plik samodzielnie. Wiele firm korzysta z usług grafików na zlecenie lub zatrudnia taką osobę na etat do firmy. W dobrych drukarniach, dzięki wykorzystaniu cyfrowej metody druku CMYK i technologii eco mild solvent, możliwe jest wykonywanie nawet niewielkich zleceń, już od 10 sztuk.

Dzięki temu można łatwo sprawdzić, jaki efekt promocyjny dają naklejki 3D. Wydruk można podzielić na arkusze w dowolnym wymiarze, co daje naprawdę wiele możliwości, a efekt końcowy może być spektakularny. Jeśli chodzi o cenę, w większości przypadków jest ona uzależniona od nakładu, wymiarów naklejek 3D oraz sposobu obróbki zadrukowanych arkuszy. Czas realizacji jest różny, ale średnio wynosi od dwóch do pięciu dni roboczych.

Wybierając drukarnię do realizacji zlecenia wydruku naklejek 3D warto zwracać uwagę, jakie materiały są używane. Tylko te najwyższej jakości zapewnią żywe, trwałe kolory i doskonałą przyczepność naklejek do podłoża. Takie naklejki wypukłe 3D są odporne na promienie słoneczne, uszkodzenia mechaniczne i promienie UV. Druk świetnie wygląda i robi wrażenie, przyciągając nowych klientów. 

Efekt promocyjny naklejek 3D

Czy naklejki 3D do to dobry sposób na promocję marki? Wybierane są przez wielu specjalistów od spraw marketingu, co potwierdza, że to rozwiązanie działa. Różnego typu naklejki pozwalają docierać do różnych grup odbiorców. W przypadku naklejek trójwymiarowych ten efekt jest jeszcze mocniej widoczny. Naklejki 3D pokryte są specjalną, elastyczną powłoką, dzięki czemu nie tylko są wyjątkowo wytrzymałe, ale też pięknie się prezentują. Można umieścić na nich logo firmy, hasło, motto, zabawny element, który kojarzy się z marką. Dzięki temu zwiększy się zaufanie klientów, a pozytywny wizerunek wzmocni.

Klienci uwielbiają naklejki wypukłe, które mogą nakleić w różnych miejscach. Dzięki temu, że wypukłe naklejki żywiczne są tak wytrzymałe, bez problemu mogą być narażone na ekspozycję zewnętrzną. Przetrwają nawet niezbyt korzystne warunki pogodowe. Naklejki żelowe lub żywiczne (z powłoką z żywicy poliuretanowej) często umieszczane są przez producentów na sprzęcie elektronicznym, komputerowym, AGD i RTV, gadżetach reklamowych i produtkach luksusowych. Etykiety wypukłe sprawdzają się w wielu różnych sytuacjach. Naklejki na folii samoprzylepnej są też bardzo wygodne w użyciu, a ich naklejenie jest niezwykle proste. 

Ulotki reklamowe – czy działają? 

Wiele osób zastanawia się, czy ulotki reklamowe to wciąż skuteczny sposób reklamy firmy. Możliwości, jakie daje druk offsetowy i druk cyfrowy sprawiają, że w dzisiejszych czasach materiały drukowane wysokiej jakości przyciągają uwagę klientów i są świetnym sposobem na promocję marki lub jej oferty. Ogromnym plusem tego typu rozwiązań jest także ich relatywnie niska cena. W połączeniu z efektem, jaki mogą dać ulotki, możemy mówić o doskonałej relacji ceny do jakości.

Ważnym aspektem podczas planowania akcji promocyjnej z ulotkami jest zapewnienie ich dystrybucji. Najlepiej zrobić to w miejscach, w których mogą znajdować się potencjalni klienci z konkretnej grupy docelowej, do której kierowana jest promocja. Jeśli są to na przykład studenci, dobrym pomysłem jest dystrybucja ulotek na terenie miasteczek akademickich i uczelni. A jeśli celem jest trafienie do klientów biznesowych, ulotki można zostawić w biurowcach. 

Najlepsze gadżety reklamowe

Klienci uwielbiają gadżety reklamowe. Najlepiej, jeśli są one wysokiej jakości. Powinny być także praktyczne. Najlepiej sprawdzają się na przykład pendrive’y, kubki termiczne, breloczki, bluzy, czapki, t-shirty. Dobór odpowiednich gadżetów powinien zależeć od reprezentowanej branży i klientów, do których skierowana jest oferta. Z drobniejszych gadżetów ogromnym powodzeniem wśród klientów cieszą się na przykład krówki z logo firmy. 

Jak odpowiednio zaplanować działania promocyjne? 

Odpowiednia strategia promocyjna może przynieść naprawdę spektakularne rezultaty. Jednak jej podstawą jest dobre planowanie. Najpierw trzeba zidentyfikować potrzeby marki, a następnie przeprowadzić analizę grupy docelowej. Na tej podstawie można dobrać takie działania, które spowodują najlepsze efekty. 

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx