Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

20 kwietnia 2024

Lubliniec – jakie zabytki warto zwiedzić w tej miejscowości?

Lubliniec to zabytkowe miasteczko znajdujące się w regionie śląskim.

Jest to centrum powiatu lublinieckiego. Miejscowość stanowi główny okręg gospodarczy, turystyczny, kulturalny, edukacyjny, rolniczy i przemysłowy ziemi lublinieckiej, a także całego północnego terenu województwa śląskiego. Wiele turystów decyduje się na wizytę w Lublincu głównie przez historyczną charakterystykę tego miasta. W miejscowości wprowadzane są jednak też przebudowy, które umożliwiają rozkwit wszelkiego typu działalności gospodarczych. Z tego powodu w grupie przyjezdnych szczególnie często zauważyć można kupców, którzy handlują z tamtejszymi dostawcami.

Lubliniec jest więc świetnym celem zarówno dla szukających odpoczynku, jak i rekinów biznesu. Dowiedz się, w jaki sposób możesz szybko znaleźć cudowne atrakcje, ale też ciekawe firmy, które oferują markowe produkty. 

Katalog najważniejszych firm w Lublińcu

W Lublińcu istotne znaczenie dla funkcjonowania całego obszaru mają duże przedsiębiorstwa, które działają w wielu różnych gałęziach gospodarki takich jak:

  • włókiennictwo,
  • transport,
  • motoryzacja,
  • recykling odpadów.

Poza tym mocno powiększają się inne działy gospodarki. Zwiększającą się popularnością cechuje się budowlanka, a szczególnie wytwórstwo elementów wykończeniowych takich jak pochwyty i lekkie konstrukcje stalowe. Rozwija się także przemysł spożywczy i gastronomiczny. Główne przedsiębiorstwa w tej branży to piekarnie bary czy też lokale serwujące specjały z wszystkich stron świata. Listę firm obecnych w Lublińcu z łatwością znajdziesz na stronie: https://e-lubliniec.pl/. Wyróżnione są tam zarówno wszelkie sklepy, jak i lokale usługowe. Dzięki temu możesz zobaczyć interesujące oferty i wybrać tę najkorzystniejszą. Szczególnie warto zainteresować się działem apteki w Lublińcu. Te miejsca mogą okazać się przydatne w wielu przypadkach.

Jakie atrakcje trzeba zwiedzić w Lublińcu?

Lubliniec jest wyjątkowo ciekawą mieściną dla rowerzystów. W miasteczku krzyżuje się kilka tras rowerowych, które są często odwiedzane przez fanów dwóch kółek. Na obszarze Lublińca znajduje się też mnóstwo parków, terenów zielonych oraz innych miejsc przeznaczonych do codziennego wypoczynku. Przez Lubliniec przepływa parę rzek takich jak Lublinica, Mała Panew, Potok Steblowski oraz Wilczarnia, które zapewniają odpowiednie środowisko do odłączenia się od obowiązków. Turyści zainteresowani cudowną architekturą bez wątpienia powinni udać się do Kościoła św. Anny oraz św. Mikołaja, a także zobaczyć zabudowania na Rynku. Najchętniej odwiedzanym miejscem historycznym jest jednak zamek, który obecnie pełni funkcję obiektu hotelowego z restauracją. Od czasu do czasu odbywają się tam wydarzenia  kulturalne takie jak wernisaże malarskie, wesela i inne imprezy okolicznościowe. 

Wydarzenia kulturalne i sportowe w Lublińcu

W Lublińcu odbywają się cykliczne eventy, które zachęcają do odwiedzenia miasta mnóstwo fanów z całego powiatu. Do najchętniej wybieranych należą Festiwal Rowerowy Together, Regionalny Konkurs Recytatorski, Lublinieckie Lato Filmowe czy Dni Lublińca. Podczas wizyty w mieście warto też zobaczyć Muzeum ku czci św. Edyty Stein. Jej pełne wydarzeń i zmian życie oraz czas, w którym żyła, mogą okazać się wyjątkowo interesujące. Lubliniec jest też ważnym ośrodkiem sportowo-rekreacyjnym w okolicy. W mieście znaleźć można korty tenisowe, kąpieliska, baseny, a także boiska do piłki nożnej. Lubliniecka baza sportowa jest więc świetnie rozbudowana.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx