Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

19 lipca 2024

Dlaczego warto wybrać studia podyplomowe na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy?

Szkolenie dotyczące kwestii BHP jest obowiązkowe bez względu na to, gdzie podejmujemy pracę. Z przepisami bezpieczeństwa i higieny pracy uczniowie zapoznają się już na etapie edukacji szkolnej. Wiedza z zakresu BHP powinna być cyklicznie odnawiana, a do tego celu niezbędni są specjaliści z tej dziedziny.

Kto jest adresatem studiów na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy?

Studia podyplomowe z zarządzania bezpieczeństwem i higieną pracy dedykowane są osobom, które już pracują w służbie BHP, ale również kandydatom spoza branży. Ukończenie tego kierunku pozwala na zdobycie wszystkich niezbędnych kwalifikacji, które umożliwiają realizację procedur związanych z higieną i bezpieczeństwem pracy. Absolwent studiów podyplomowych bez problemu może kreować bezpieczne i przyjazne środowisko pracy. Warto podkreślić, że specjalista ds. BHP musi nieustannie poszerzać i aktualizować swoją wiedzę, co wiąże się ze zmieniającymi się przepisami.

Co obejmuje program studiów?

W ramach kształcenia studenci zapoznają się z zagadnieniami dotyczącymi systemów bezpieczeństwa, ergonomii pracy oraz prawa pracy. Ponadto edukacja obejmuje również kwestie związane z psychologią i fizjologią pracy. Studia umożliwiają dodatkowo poszerzenie kompetencji w aspekcie identyfikacji oraz eliminacji szkodliwych czynników w miejscu pracy. Oprócz tego słuchacz zdobywa wiedzę pozwalającą dostosować stanowisko pracy do potrzeb osób z niepełnosprawnościami.

Czy warto podjąć studia na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena pracy?

Co roku otwiera się wiele nowych firm i tym samym powstają dodatkowe miejsca pracy. Muszą one spełniać określone wymagania, również z zakresu bezpieczeństwa, dlatego też zapotrzebowanie na specjalistów ds. BHP nieustannie rośnie. Zawód ten wiąże się ponadto z wysokimi płacami, szerokimi możliwościami awansu, a to przekłada się na sporą popularność tego kierunku studiów. Jeśli absolwent studiów I lub II stopnia (dowolnego kierunku) nie posiada wykształcenia z zakresu BHP, musi podjąć studia podyplomowe. Ukończenie tych studiów daje ogromne możliwości rozwoju i pozwala zdobyć kompleksową wiedzę niezbędną do pracy w zawodzie.

Perspektywy zatrudnienia

Posiadanie odpowiednich umiejętności sprawia, że absolwent studiów podyplomowych na kierunku Bezpieczeństwo i Higiena Pracy nie ma żadnych problemów ze znalezieniem zatrudnienia. Może pracować jako:

  • pracownik służby BHP – zatrudnienie na samodzielnym stanowisku; zakres obowiązków obejmuje zarządzanie komórką organizacyjną w przedsiębiorstwie,
  • audyt BHP – praca polega na weryfikacji rozwiązań z zakresu BHP wprowadzanych w przedsiębiorstwach, w tym kontroli warunków pracy i oceny ryzyka zawodowego,
  • szkoleniowiec BHP – prowadzenie szkoleń w zakresie BHP.

Rozpocznij studia podyplomowe z Bezpieczeństwa i Higieny Pracy w Warszawie

Wyższa Szkoła Ekologii i Zarządzania w Warszawie ofertę studiów podyplomowych na kierunku Ergonomia, Bezpieczeństwo i Higiena Pracy dedykuje przedstawicielom kadry zarządzającej firm oraz specjalistom z zakresu BHP. Ponadto mogą z niej skorzystać osoby wiążące swoją przyszłość z pracą w służbie BHP lub w jednostkach badawczych i wdrażających rozwiązania w miejscach pracy. Edukacja na studiach podyplomowych w WSEiZ umożliwia zdobycie kwalifikacji niezbędnych do zajmowania stanowiska pracownika służby BHP. Co więcej, studenci tej uczelni mogą również uzyskać międzynarodowy certyfikat potwierdzający umiejętności zawodowe ergonomisty, który jest wydawany przez CENTRE FOR REGISTRATION OF EUROPEAN ERGONOMISTS. Do dyspozycji słuchaczy są również szkolenia na „Audytora systemu zarządzania środowiskowego” oraz „Audytora zarządzania bezpieczeństwem pracy”.

5 1 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx