Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

8 porad dla rodziców szukających idealnego fotelika dla dziecka

Fot.: www.freepik.com

Fotelik samochodowy jest konieczny do przewożenia dzieci samochodem i ma ogromny wpływ na ich bezpieczeństwo. Jego wybór nie powinien być przypadkowy, a poprzedzony dokładnym przeglądem dostępnych modeli i uwzględnieniem najważniejszych parametrów. Na co zwracać uwagę przy wyborze fotelików dziecięcych? Oto 8 kwestii, które warto sprawdzić przed podjęciem decyzji o zakupie.

1. Testy bezpieczeństwa

Każdy producent renomowanych fotelików samochodowych podaje informacje dotyczące testów bezpieczeństwa, wykorzystanych technologii i rozwiązań, które zwiększają ochronę dziecka podczas jazdy oraz w trakcie kolizji czy wypadków.

2. Komfort dla malucha

Dobry fotelik samochodowy powinien być właściwie wyprofilowany, wykonany z bezpiecznych, hipoalergicznych materiałów. Musi mieć odpowiednią wysokość zagłówka oraz podparcia na nogi, a także zapewniać wygodę podczas długiej podróży.

3. Wygoda dla rodzica

Fotelik samochodowy powinien być bezproblemowy w codziennym użytkowaniu. Chodzi o to, by rodzic mógł w ciągu kilku sekund zapiąć wszystkie niezbędne elementy. Najlepszą opcją są w tej kwestii foteliki, które można obsługiwać jedną ręką.

4. Niski zakres wagowy

Im mniejsze widełki wagowe dla małych użytkowników, tym lepiej. Foteliki z dużym zakresem wagowym, choć ekonomicznie opłacalne, nie zapewniają stuprocentowej ochrony i komfortu znajdującym się w nich dzieciom. Im większe widełki, tym większe ryzyko, że fotelik nie spełni swojego zadania w stu procentach.

5. Możliwość regulacji niektórych elementów

Im mniejsze dziecko, tym szybciej rośnie, a jego sylwetka się zmienia. W przypadku niemowląt i małych dzieci różnice we wzroście i kształcie sylwetki są widoczne w krótkim czasie. Trudno sobie natomiast wyobrazić, by co kilka tygodni wymieniać fotelik na nowy – problem ten rozwiązują modele, które można regulować w zależności od potrzeb.

6. Dopasowanie do auta

Wybierając fotelik należy zwrócić uwagę na to, w jakim aucie będzie najczęściej się znajdował. Chodzi o dopasowanie fotelika do kanapy, a także do wielkości auta. Mały samochód i duży fotelik może bowiem oznaczać, że dziecko będzie miało za mało miejsca na nogi.

7. Łatwy do czyszczenia

Dzieci podczas jazdy jedzą, piją, uderzają w fotelik zabłoconymi butami. Warto wybierać modele odporne na zabrudzenia i posiadające elementy, które można łatwo zdjąć i wyprać.

8. Znana i renomowana firma

Kupowanie fotelika no name zawsze jest ryzykiem. Warto stawiać na producentów, którzy kojarzą się z wysoką jakością i bezpieczeństwem. Sprawdzoną i polecaną propozycją jest fotelik Cybex, który jest chętnie wybierany przez rodziców zarówno maluchów, jak i starszaków.

materiał gościnny

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx