Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

27 września 2023

Jak w kreatywny sposób wykorzystać tablicę korkową?

Tablice korkowe jeszcze do niedawna można było znaleźć niemal we wszystkich firmach, szkołach, jak i domach prywatnych, gdzie używane były do przyczepiania ważnych notatek. Obecnie jednak wciąż są chętnie wykorzystywane zarówno przez uczniów, jak i pracowników, a ze względu na swój uniwersalny wygląd doskonale prezentują się niemal w każdej przestrzeni. Dlatego wciąż cieszą się dużą popularnością i wykorzystywane są w wielu różnych celach. Jak w kreatywny sposób używać tablicy korkowej? Podpowiadamy.

Tablica korkowa jako planer

Tablica korkowa bardzo często wykorzystywana jest jako plener. Można na niej zawiesić zarówno plan lekcji, jak i swój plan dnia. W takim przypadku najlepiej, jeżeli jest ona umieszczona w widocznym miejscu, na przykład powieszona nad biurkiem przy którym pracujemy lub uczymy się. Na stronie tableo.eu znajdziemy nie tylko tablicę korkową, ale również modele korkowo-magnetyczne.

Tablica korkowa bardzo chętnie wykorzystywana jest również w szkołach czy świetlicach, gdzie umieszczane są na niej zarówno plany lekcji poszczególnych klas, jak i harmonogramy dyżurów nauczycieli. Warto umieścić ją także w kuchni lub na przedpokoju, aby móc notować na przykład na powieszonym planie tygodnia najważniejsze wydarzenia lub inne informacje, które warto mieć pod ręką, takie jak numer telefonu do lekarza.

Tablica korkowa do nauki

Tablica korkowa od lat wykorzystywana jest przez uczniów i studentów, ale także osoby dorosłe, aby szybciej zapamiętywać przerabiany materiał. Dzięki temu, że można na niej zawiesić karteczki z ważnymi pojęciami, słówkami, datami historycznymi czy wzorami matematycznymi, za każdym razem, kiedy spoglądamy w jej stronę, możemy powtarzać dane zagadnienie. Dzięki temu w okamgnieniu mimowolnie przyswoimy znajdujący się na niej materiał. 

Tablica korkowa jako dekoracja

Tablica korkowa w wielu miejscach wykorzystywana jest do stworzenia niebanalnej dekoracji. W pokoju dziecięcym może posłużyć do wieszania rysunków, kolorowanek czy wycinanek. Możliwość ozdobienia takiego elementu w dowolny sposób wzbudza w maluchach kreatywność i może być świetną zabawą. 

Starsze dzieci, studenci czy dorośli mogą umieścić na tablicy korkowej cytaty motywacyjne, stworzyć na niej nowoczesny kolaż czy powiesić zdjęcia. Podróżnicy z kolei mogą przymocować do niej mapę i zaznaczać pinezkami miejsca, które już odwiedzili. Kolejnym ciekawym sposobem na wykorzystanie tablicy korkowej jest zaaranżowanie jej jako otwartą szkatułkę na biżuterię, ponieważ na długich, ozdobnych szpilkach czy pinezkach można wieszać naszyjniki i bransoletki, a nawet pierścionki.

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx