Social menu is not set. You need to create menu and assign it to Social Menu on Menu Settings.

29 września 2023

Jak wykorzystać konfetti do uświetnienia imprezy i jak je potem posprzątać

Konfetti to dekoracja, która uświetni (i rozrusza) każdą imprezę. Jak wykorzystać je do dekoracji? Jak zrobić własną wyrzutnię do konfetti? I jak posprzątać ten cały bałagan, gdy goście pójdą do domu? Wszystkiego dowiesz się z tego artykułu.

Konfetti – dekoracja uniwersalna

Konfetti to najczęściej drobniutkie ozdoby, które dzięki swojej lekkości i niewielkim rozmiarom przez jakiś czas są w stanie unosić się w powietrzu. Występują w najróżniejszych kształtach i kolorach – kółek, paseczków, gwiazdek, motyli, liści, pieniędzy, serduszek, diamentów, dziecięcych stópek czy całych napisów. Klasyczne konfetti jest zrobione z papieru, coraz bardziej popularne stają się wersje metalizowanefoliowe, a nawet drewniane lub szklane (ta wersja akurat słabo lata, ale za to jest wielokrotnego użytku i doskonale nadaje się do dekorowania stołu).

Być może konfetti kojarzy Ci się głównie z fantastycznym, kolorowym deszczem, ale nie jest to jego jedyne zastosowanie. Do czego jeszcze wykorzystasz konfetti?

 • Rozsypiesz je na stole, wokół talerzy, szklanek czy półmisków.
 • Wypełnisz nimi szklane wazony, w które potem włożysz sztuczne kwiaty.
 • Wsypiesz je do balonów (najlepiej przezroczystych lub… z wzorem konfetti)! Fruwające w ich wnętrzach ozdoby (zwłaszcza te z holograficznym efektem) stworzą niesamowite świetlne, tęczowe odbicia.

Wystrzałowe konfetti? Zrób własną wyrzutnię!

Wiele sklepów oferuje gotowe tuby do wystrzeliwania konfetti, które dzięki sprzężonemu powietrzu i sporym rozmiarom wynoszą drobne dekoracje imprezowe na naprawdę dużą wysokość – nawet do 8 metrów! Takie wyrzutnie sprawdzają się chociażby do obsypania wychodzących z kościoła nowożeńców (cudowne zdjęcia gwarantowane!).

Na domówki wystarczy Ci kilka wyrzutni do konfetti DIY. Większość niezbędnych materiałów i tak masz w domu (albo bez problemu zgromadzisz je przez kilka dni przed imprezą). Na jedną „petardę konfetti” potrzeba:

 • balon,
 • rolkę po papierze toaletowym lub ręczniku papierowym,
 • nożyczki,
 • dwustronną taśmę,
 • klej biurowy,
 • kolorowy papier (lub inne dekoracje do ozdobienia tubki),
 • konfetti

Jak to zrobić? Do papierowej tubki przyklej ozdobny papierem lub inne dekoracje (dopasuj je do klimatu imprezy – równie dobrze możesz wykorzystać to, co masz w domu, np. starą gazetę). Z jednej strony za pomocą dwustronnej taśmy przymocuj balon (szczelnie!), a następnie wsyp do środka konfetti. Możesz to zrobić dopiero wtedy, gdy przyjdzie czas na wystrzał, a jeśli chcesz przygotować całą wyrzutnię wcześniej, zabezpiecz wylot, np. tym samym ozdobnym papierem, którym owijałeś rolkę (oczywiście przed wystrzałem zerwij zabezpieczenie). Teraz mocno pociągnij balon, skieruj wyrzutnię w górę i gotowe! Uwaga, spodziewaj się huku! Jeśli chcesz, możesz wsypać do tuby kolejną porcję konfetti i znowu je wystrzelić.

Jak posprzątać konfetti?

Impreza się udała, szczęśliwi goście poszli do domów, a Ty zostajesz z mnóstwem konfetti… wszędzie? Tak. To jest największy minus konfetti. Najlepiej za sprzątanie weź się jak najszybciej, żeby nie rozniosło się po całym domu.

 • Na początek najlepiej zamieć jak najwięcej konfetti gumową miotłą antystatyczną (zwykła też da radę) i wyrzuć je do worka. Z półek wymieciesz je ściereczką lub miotełką do kurzu.
 • Z dywanów i mebli tapicerowanych sprzątniesz konfetti rolką do czyszczenia ubrań.
 • Resztki usuń za pomocą odkurzacza (z mebli tapicerowanych – końcówką do mebli, z dywanów i wykładzin – turboszczotką, z płytek – samą rurą bez końcówki).
 • Jeśli papierowe konfetti „puściło farbę”, przetrzyj plamę alkoholem (bardzo delikatnie).
 • Metalizowane lub foliowe konfetti usuniesz również zwilżoną szmatką.

Szukasz innych dekoracji, takich jak słomki metalowe, balony, banery i papierowe serwetki? Zobacz ofertę sklepu MojeParty.pl!

0 0 votes
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
0
Dodaj komentarzx